Diagnoza raka jajnika, zapobieganie

Zapobieganie

Istnieje żadnego znanego sposobu zapobiegania Rak jajnika. Jednak te rzeczy mogą zmniejszyć szansę uzyskania Rak jajnika:

 • Birth control pills użyte więcej niż pięciu lat o.
 • Miał ligaturę tubal (pobieranie z rury powiązane), jajniki usunięte lub Histerektomia (operację w którym macicy, a czasami szyjką, są usuwane).
 • Posiadające impuls.

Wczesne wykrywanie

Istnieje prosty i niezawodny sposób do badania raka jajnika w kobiet, które nie mają żadnych oznak lub symptomów. Pap test nie sprawdzaj, czy Rak jajnika. Jednakże Oto kroki, jakie można podjąć:

 • Zwróć uwagę na Wasze ciało i know what's normalny dla Ciebie.
 • Jeśli zauważysz zmiany wprowadzone w Wasze ciało, które nie są normalne dla Ciebie i może to być oznaką raka jajnika, należy porozmawiać z Twój lekarz o nich i poprosić o możliwych przyczyn, takich jak Rak jajnika.
 • Poproś Twój lekarz jeśli powinny mieć testu, takie jak rectovaginal egzaminu miednicznego, transvaginal ultrasound lub badanie krwi CA-125, jeżeli:
  • Masz niewyjaśnione oznaki lub objawy raka jajnika. Badania te czasami pomóc znaleźć lub wykluczenia Rak jajnika.
  • Mieli macicy i jelita grubego rakiem piersi, albo bliskimi krewnymi posiadał Rak jajnika.

Badanie krwi CA-125

To jest test do pomiaru poziomu CA-125 we krwi, jako wskaźnika raka jajnika. Poziom CA-125 często zwiększa raka jajników jest obecny, ale inne warunki powodują podnieść poziom, ciąży, menstruacja i niektórych innych niż jajnika chorób nowotworowych. Badanie nie rozróżnia guzy złośliwe oraz nieszkodliwe, najlepiej używać z innych znaczników guz raka.


Diagnoza

Jeśli masz Objaw sugerujący Rak jajnika Twój lekarz należy dowiedzieć się, czy to z powodu raka lub inną przyczyną. Twój lekarz może poprosić o historii medycznych osobowego i rodzinnego.

Może mieć jedną lub więcej z następujących testów. Twój lekarz może wyjaśniać więcej o każdym badaniu:

Egzaminu fizyczne:Twój lekarz sprawdza ogólne znaki zdrowia. Twój lekarz może naciśnij na Twój brzuch aby sprawdzić, czy nowotwory lub nienormalne zbrojeń płyn (wodobrzusze). Aby wyszukać komórki Rak jajnika można pobrana próbka płynu.

Egzaminu Pelvic:Twój lekarz zdania, jajniki i w pobliżu narządów dla brył lub innych zmian w ich kształt lub wielkość. Pap test jest częścią normalnego egzaminu miednicznego, ale nie służy do gromadzenia komórek jajnika. Pap test wykrycia raka szyjki macicy. Pap test nie umożliwia zdiagnozowanie raka jajnika.

Badania krwi:Twój lekarz może zarządzić badania krwi. Laboratorium może sprawdzić poziom kilku substancji, łącznie z urzędu certyfikacji-125. CA-125 jest substancją znalezione na powierzchni komórek Rak jajnika oraz na niektórych tkanek normalne. Wysoki poziom CA-125 może to być oznaką raka lub innych warunków. Badanie CA-125 nie jest używany wyłącznie do diagnozowania Rak jajnika. Ten test jest zatwierdzony przez Food and Drug Administration monitorowania reakcji kobiety do leczenia raka jajnika i wykrywania jego powrotu po obróbce.

Ultrasound:Urządzenie ultrasound używane fale dźwiękowe, które ludzie nie słyszysz. Urządzenie ma fale dźwięku w organach wewnątrz miednicy. Fale odbijanie wyłączyć organów. Komputer tworzy obraz z echa. Obraz może wykazywać jajnika guz. Dla lepszego widoku jajników urządzenia mogą być umieszczane w Pochwa (transvaginal ultrasound).

Biopsji:Biopsja jest usunięcie tkanek lub płynu do wyszukania nowotworów komórek. Na podstawie wyników badania krwi i ultrasound, Twój lekarz może zasugerować chirurgii (laparotomia) do usunięcia tkanek zwierzęcych i płynów z miednicą oraz brzucha. Na ogół konieczne jest do diagnozowania Rak jajnika chirurgii. Aby dowiedzieć się więcej na temat operacji, zobacz sekcję „Treatment".

Chociaż większość kobiet laparotomia rozpoznania, niektóre kobiety mają procedury znany jako Laparoskopia. Doktor wstawia cienka, podświetlaną rurki (laparoscope) przez niewielkie nacięcie brzucha. Laparoskopia może służyć do usunięcia małe, nieszkodliwe mątwika lub początku raka jajnika. Również może być wykorzystane do nauki czy raka rozprzestrzenił się.


Co należy zrobić, jeśli mój Doktor mówi, że mam raka jajnika?

Jeśli Twój lekarz mówi, że Rak jajnika, wystąpić z wnioskiem o sprawę gynecologic dziedzinie onkologii - lekarza, który wykorzystuje w leczeniu chorób nowotworowych, jak to. Ta lekarka będzie współpracować z można utworzyć plan traktowania. Następnie dążyć do drugiej opinii.


Czynniki ryzyka

 • Wysoka diety tłuszczu.
 • Nigdy nie posiadających dzieci.
 • Niepłodność lub nieposiadających dzieci aż do późnego w życiu.
 • Użycie narkotyków Niepłodność bez staje się ciąży.
 • Okres wstępny w młodym wieku i menopauza na starszych niż średni wiek.
 • Użycie talku w obszarze płciowych.
 • Historia rodziny jajnika lub breast raka.

Warto przeczytać

Last Updated: Jul 14, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post