Pancreatitis komplikacje

Sally Robertson, BSc

Pancreatitis nawiązywać do rozognienie trzustka organ odpowiedzialny dla produkować trawiennych enzymy i hormon insulinę która reguluje krwionośnego cukieru poziomy. Trzustka jest długim, kształtującym gruczołem który siedzi w górnej porci podbrzusze przed kręgosłupem za żołądkiem i.,

Pancreatitis może zdarzać się jako ostra lub chroniczna choroba. W ostrym pancreatitis, objawy pojawiać się nagle chwilowy rozognienie organ opłata i choroba jest krótkoterminowa. Łagodne skrzynki ostry pancreatitis mogą rozwiązywać niezależnie, bez wymagać jakaś traktowanie, ale surowe skrzynki mogą prowadzić niebezpieczne i zagrażający życiu komplikacje. Główne przyczyny ostry pancreatitis są alkoholizmem i gallstones.

Chroniczny pancreatitis jest długookresowym chorobą który ostatecznie powoduje stałą i nieodwracalną szkodę trzustka. Wokoło połówki pacjenci z ostrym pancreatitis powodować alkoholizmu doświadczenia nawrotnymi epizodami w przyszłości. Trwający pić jest współczynnikiem ryzyka dla pancreatitis recydywy z ryzykiem zostać wielki więcej alkohol spożywa. Długotrwały ujawnienie trzustka szkoda powodować alkoholem ostatecznie prowadzi chroniczny pancreatitis.

Wokoło 45.000 ludzi obecnie żyją z chronicznym pancreatitis w UK i wokoło 12.000 skrzynek ostry pancreatitis diagnozują każdego roku. Choroba jest pospolita wśród mężczyzna niż kobiety.

Ostry pancreatitis

Objawy ostry pancreatitis mogą zdarzać się nagle lub mogą rozwijać nad kilka dniami. Warunek może być zagrażający życiu i ołowiany poważne komplikacje. Niektóre główni objawy ostry pancreatitis opisują below.

 • Surowy górny brzuszny ból
 • Mdłość i choroba
 • Febra lub temperaturowy wysoki niż 37.5˚C
 • Strata apetyt
 • Szybki puls
 • W surowych skrzynkach, odwilżanie może rozwijać i prowadzić hypovolemic szok

Niektóre komplikacje kojarzyć z ostrym pancreatitis opisują below:

Pseudocysts

Fluid i gruzy akumuluje w trzustce możemy tworzyć jak kieszenie nawiązywać do pseudocysts jako.

Krwawić i infekcja

Wielcy pseudocysts mogą zrywać infekcję i powodować wewnętrzne krwawienie i. W surowych skrzynkach, infekująca tkanka może potrzebować chirurgicznie usuwającym.

Trudności oddychać

Chemiczne zmiany które niszczą płuco funkcję i powodują krwionośnego tlen spadać niebezpiecznie depresja. mogą zdarzać się

Hypovolemic szok

W surowych skrzynkach, części trzustki kostka do gry, warunek nawiązywać do zmartwieć pancreatitis jako. To może powodować trzustkowego fluid i krew przepuszczać w brzusznego zagłębienie, zmniejszający krwionośnego ciśnienie krwi i pojemność. To może prowadzić hypovolemic szok.

Brzuszna nabrzmiałość

Podbrzusze może zostać nabrzmiewającym, bolesnym opłatą żołądek i. distended lub zawieruszający masą w trzustce Nabrzmiałość może także powodować anormalnym ruchem jelitowe zawartość.

Chroniczny pancreatitis

Jeżeli rozognienie który zdarza się w ostrym pancreatitis jest surowy lub nawrotny trzustka może zostać niezmiennie uszkadzającą i chroniczny pancreatitis rozwija. W chronicznym pancreatitis, objawy są często jednakowi tamto widzieć z ostrą formą choroba, ale miewają skłonność spadać w dwa osobliwie wzoru.

W jeden objawie deseniowym, górny brzuszny ból jest trwający ale zmienia w natężeniu, i komplikacje tak jak ropień, cysta lub trzustkowy nowotwór, są prawdopodobne. Z innym objawu wzorem, cechy choroba przychodzą, iść w i są jednakowe tamto widzieć w osoba o umiarkowanych poglądach skrzynkach ostry pancreatitis "Ups". Na przykład, surowy ból może nagle rozwijać, ale ono tylko trwa dla do few dni.

Niezależnie od objawu wzoru pacjent komórki odpowiedzialne dla secreting trawiennych enzymy jest ostatecznie niszczący gdy chroniczna choroba rozwija się, i bólowy załagadza. Nieobecność trawiennych enzymów sposobów jedzenie jest już nie właściwie łamającym puszkiem, warunek nawiązywać do trzustkowy niedomiar jako. Ten prowadzi produkcja wąchać, wazeliniarskie, blade stolec, i biedny karmowy absorbowanie powoduje pacjenta gubić ciężar.

Ostatecznie komórki w trzustce odpowiedzialnej dla secreting insulinę także niszczą, i pacjent rozwija typ - 1 cukrzyce. Wytrwały rozognienie widzieć w chronicznym pancreatitis jest także współczynnikiem ryzyka dla rozwoju trzustkowy nowotwór.

Źródła

 1. http://gsm.utmck.edu/surgery/documents/Pancreatitis.pdf
 2. digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/pancreatitis/Pancreatitis.pdf
 3. https://bib.irb.hr/datoteka/574951.Acute_Pancreatitis.pdf
 4. http://www.nhs.uk/conditions/pancreatitis/Pages/Introduction.aspx
 5. www.nhs.uk/conditions/Pancreatitis-chronic/Pages/Introduction.aspx
 6. http://www.bupa.co.uk/individuals/health-information/directory/p/pancreatitis
 7. http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/pancreatitis/basics/definition/con-20028421
 8. http://www.merckmanuals.com/home/digestive_disorders/pancreatitis/acute_pancreatitis.html
 9. http://www.merckmanuals.com/home/digestive_disorders/pancreatitis/chronic_pancreatitis.html
 10. http://www.nhs.uk/Conditions/Pancreatitis/Pages/complications.aspx

[Dalszy czytanie: Pancreatitis]

Last Updated: Oct 20, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post