Photoplethysmography (PPG)

Susha Cheriyedath, MSc

Photoplethysmography (PPG) jest prostym okulistycznym techniką używać wykrywać wolumetryczne zmiany w krwi w peryferyjnej cyrkulaci. Ja jest najeźdźczym metodą i niskim kosztem który robi pomiarom przy powierzchnią skóra.

Technika zapewnia wartościową informację odnosić sie nasz sercowonaczyniowy system. Niedawni postępy w technologii ożywiali interes w ten technice która jest powszechnie używany w klinicznym fizjologicznym pomiarze i monitorowanie.,

Zasada PPG

PPG robi uses natężenia światło podczerwone (IR). Gdy światło podróżuje przez biologicznych tkanek ono absorbuje kościami, skóra pigmenty i żylna i arterialna krew.

Ponieważ światło silnie absorbuje krwią niż otaczające tkanki zmiany w przepływie krwi mogą wykrywający PPG czujnikami jak zmiany w natężeniu światło.

Woltażu sygnał od PPG jest procentowy ilość krwionośny spływanie przez naczyń krwionośnych. Nawet małe zmiany w krwionośnej pojemności mogą wykrywający używać ten metodę, chociaż ono no może używać określać ilościowo kwotę krew.

PPG sygnał kilka składniki wliczając wolumetrycznych zmian w arterialnej krwi która kojarzy z sercową aktywnością, różnicy w żylnej krwi pojemności która moduluje PPG sygnał, DC składnik pokazuje okulistyczną własność tkanek subtelne energetyczne zmiany w ciele i.

Niektóre główni czynniki wpływa nagrania od PPG są miejscem pomiar i kontaktowym siłą między miejscem i czujnikiem.

Przepływ krwi różnicy przeważnie zdarzają się w arteriach i nie w żyłach.

PPG Waveform

PPG pokazuje przepływ krwi zmiany jako waveform z pomocą baru lub wykresu. Waveform naprzemianległego prądu (AC) składnika i bezpośredniego prądu (DC) składnika.

AC składnik koresponduje różnicy w krwionośnej pojemności w syncronization z kierowym rytmem. DC składnik powstaje od okulistycznych sygnałów odbijających tkankami lub transmituje i ustala tkankową strukturą as well as żylnej i arterialnej krwi pojemność.

DC składnik pokazuje małe zmiany z oddychaniem. Podstawowa częstotliwość AC składnik zmienia z tętnem i superimposed na DC linii końcowej.

Uses PPG

Urządzenia medyczne opierający się na PPG technologii są powszechnie używany w różnorodnych zastosowaniach w klinicznym ustawianiu.

Odmianowi zastosowania zawierają następujący:

 • Kliniczny fizjologiczny monitorowanie
 • Krwionośny tlenowy przepojenie
 • Ciśnienie krwi
 • Sercowa wydajność
 • Tętno
 • Oddychanie
 • Naczyniasta ocena
 • Arterialna choroba
 • Arterialna zgodność i starzenie
 • Żylna ocena
 • Endothelial funkcja
 • Microvascular przepływ krwi
 • Vasospastic warunki
 • Autonomic funkci monitorowanie
 • Vasomotor termoregulacja i funkcja
 • Ciśnienie krwi i tętna variability
 • Orthostasis
 • Inne sercowonaczyniowe variability oceny

Noszoni przyrząda

Używać ten technologię, noszoni pulsu tempa monitory rozwijali. Te tani i mali przyrząda natężenie zieleni emituje (LEDs) photodetectors i diody które pomagają rzetelny monitorowanie pulsu tempo w najeźdźczym sposobie.

Znacząco projektów wymagania dla te systemów zawierają miniaturyzację, robustness i userfriendliness.

Te przyrząda czujnika który monitoruje mniejszościowe różnicy w natężeniu transmitującym lub odbijającym od tkanki światło. Te natężenie zmiany kojarzą z zmianami w przepływie krwi przez tkanki i zapewniają zasadniczą sercowonaczyniową informację tak jak pulsu tempo.

Inni systemy

PPG używał w innych technologiach tak jak technologia i daleki monitorowanie telemedicine, PPG zobrazowania.

Badacze studiowali skóra przepływ krwi i powiązanych rytmy używać pobliskiego infrared CCD PPG zobrazowania system. Ten nauka celująca przy uzyskiwać świeżych wgląd i studiować w biologicznego tkankowego perfusion zmienia kojarzonego z zdyszanym gojeniem i formacją wrzody.

Inni studia stosowali PPG w dalekim zobrazowaniu dystrybucja arterialny tlenowy przepojenie wśród tkanki. (spO2) Taki wizerunek można być wartościowy w medycznych diagnostyków studiach tak jak quantification tkankowa rentowność. W telemedicine, PPG jest obiecujący w daleki monitorowanie pacjentów zdrowie.

Przeglądający Yolanda Smith, BPharm

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Photoplethysmography]

Last Updated: Jul 18, 2016

Advertisement

Comments

 1. masoud meskin masoud meskin Italy says:

  Is it possible to use ppg for calculating velocity time integration (VTI) and mean pressure gradient (MPG)? Thank you

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post