Zapobieganie kolana arthroplasty

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Kolana arthroplasty lub zastąpienie kolana jest głównych chirurgii.

Chociaż rzadkie, istnieje ryzyko związane z tym chirurgii. Pacjentów muszą być counselled przed chirurgii o możliwych korzyści i ryzyka chirurgii. Kolana arthroplasty jest zwykle wykonywane u pacjentów z kolana Choroba zwyrodnieniowa stawów.

Zapobieganie tym chirurgii zwykle oznacza powstrzymanie postępu Choroba zwyrodnieniowa stawów i korzystającymi z drogi mniej inwazyjne terapii dla warunku.

Chociaż kolana zastąpienia należy przeprowadzić dla dorosłych w każdym wieku, u osób młodych i aktywne fizycznie jest rozsądniejsze do opóźnienia operacji ponieważ prawdopodobnie bardziej zużyciu sztuczne kolana.

Zazwyczaj zaleca się zastąpienie kolana dla osób starszych, mniej aktywny.

Możliwych metod przez które kolana arthroplasty może być opóźnione lub unikać obejmują zarządzanie ból, utrata wagi i tak dalej. (1-5)

Ból odpowiednie zarządzanie

W większości pacjentów z Choroba zwyrodnieniowa stawów chirurgii jest opcji ostatni. Jest to zwykle wybierany z powodu bólu ekstremalnych nawet z powodu reaguje łagodny lub w stanie spoczynku.

Odpowiednie zarządzanie ból jest jedną z metod, przy pomocy których może być opóźnione kolana arthroplasty.

Powinno to obejmować ustne leków jak-steroidalnej leki przeciwzapalne (NLPZ) jak diklofenak, Paracetamol, Ibuprofen itp.

Inne leki obejmują lokalnie stosowane czynników takich jak Kapsaicyna lub śmietany lub opryskiwania form NLPZ.

W poważnych przypadkach opioids grupy drugs like Morphine lub Tramadol są podawane dla zwolnienia odpowiednie ból.

Utrata wagi

Kolana ponosi wagi całego ciała. Progresji Choroba zwyrodnieniowa stawów mogą być zatrzymany lub opóźniony przez zmniejszenie wagi.

Regularne ćwiczenia fizjoterapia i kolana

Wczesne instytucji kolana ćwiczeń pomóc w poprawie mobilności stawów kolanowych i opóźnienia progresji Choroba zwyrodnieniowa stawów.

Mają one wiele korzyści jak zmniejszenie sztywność, zwiększając mobilność, wzmocnienie mięśnie nóg itp.

Ćwiczenia korzyści obejmują lokalne mięśni wzmacniający i tlenowych ćwiczeń.

Wykorzystanie Walking pomocy

Wykorzystanie Walking aids i terapii zajęciowej do pomocy z codziennymi zajęciami może próba w celu opóźnienia kolana zastąpienie chirurgii.

Długodystansowy pomocy obejmują skorygowanej buty i oddania nawiasy klamrowe nad dotkniętych wspólnego pomagające w ruchu.

Rozmycie arthroscopic i debridement

Jeden chirurgii alternatywnych do kolana arthroplasty zawiera Rozmycie Arthroscopic i debridement.

Arthroscope jest urządzeniem światłowodowe światłowodowych, który posiada aparatu fotograficznego na jego Porada. Dodaje się do obszaru wspólnego poprzez rozcięcie małych w kolana.

Przewód jest używany do odbarwić stawu kolanowego wodą soli. Czyści bitów kości i chrząstki i ułatwia wspólne do poprawy mobilności.

Microfractures

Niektórzy chirurdzy wykonać procedurę chirurgicznego o nazwie microfractures. W tym chirurgii chirurg sprawia, że małych otworach na nawierzchni kości.

Stymuluje kości i chrząstki rozwijać się i zastąpić uszkodzony obszaru. Jest to pomocne dla pacjentów z niewielkiego obszaru chrząstki uszkodzonych.

Chondrocyt autologicznej implantacji (ACI)

Jest to nowy formularz komórki oparty terapii. Macierzystych komórek od pacjenta, on sam siebie są podjęte i uprawiane w laboratorium do formularza chrząstki komórek.

To doprowadzana jest uszkodzony wspólnego. Jest to procedura nadal i doświadczalne i niedostępne dla ogółu ludności.

Inne terapie

Inne terapie obejmują:

  • Sterydów zastrzyki do wspólnego może być starał się zmniejszyć zapalenie stawów i zapewniają zwolnienie.
  • Zastąpienie uszkodzonych chrząstki z sztuczne chrząstki.
  • Osteotomia pociąga za sobą odcinanie części dotkniętej i Wyrównaj ponownie wspólnego, tak więc masa ciała opiera się na różnych części kości shin zamiast uszkodzonych części.
  • Istnieją inne alternatywy jak electrophyscial terapii jak laserowa terapii, Przezskórna stymulacja nerwów (DZIESIĄTKI) i ultradźwiękowe.

Z tych energii jest wlana do uszkodzenia tkanek powodujące zmiany fizyczne w tkance. DZIESIĄTKI produkuje pulsująca prądów, które są dostarczane za pośrednictwem elektrody umieszczone nad skóry. Prądów można uaktywnić Nerw szczególnych włókien spowodowania zwolnienia ból.

Edytowane przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Co to jest kolana arthroplasty?
Kiedy kolana arthroplasty jest potrzebne?
Ryzyka związanego z kolana arthroplasty
Odzyskiwania z kolana arthroplasty

Źródeł

  1. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Knee-Joint-Replacements-What-a-GP-needs-to-Know.htm
  2. http://www.nwlh.NHS.UK/Services/Resources/20_KNEE_-_FINAL_VERSION.PDF
  3. http://www.wwl.NHS.UK/Library/All_New_PI_Docs/Audio_Leaflets/Musculo_Skeletal/Total_Knee/FT2_Total_Knee_Replacement.PDF
  4. http://www.Nice.org.UK/nicemedia/Live/11926/39720/39720.PDF
  5. http://www.NHS.UK/Conditions/Knee-Replacement/Pages/Why-It-is-Necessary.aspx

Last Updated: Jul 10, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post