Nerkowy niepowodzenie (cynaderki niepowodzenie)

Dr Ananya Mandal, MD

Urinary system

Cynaderki, moczowody, urinary pęcherzowy i moczowody, tworzą normalnego urinary system.

Cynaderki filtrują krwionośnego usuwać po to, aby marnotrawią i tworzą urynę nadmierni fluidy od ciała. To podróżuje urinary pęcherzowy przez moczowodów.

Urinary pęcherzowy przechuje urynę until ono przechodzi z ciała przez urethra.

Wśród cynaderek są prawie milion małych filtruje jednostek dzwoniących glomeruli. Przepływy krwi przez malutkich tubk i w zawiły sposób sieci naczynia krwionośne wśród cynaderek glomeruli po to, aby przechodzić filtracyjnego proces.

Marnotrawi i nadmierna woda od krwi przechodzi przez ścian tubki tworzyć urynę. Komórki krwi i inni składniki tak jak proteina no mogą przechodzić przez ścian przez ich dużego rozmiaru.

Uryn tak tworzyć przepustki przez sieci tubules i tubki zbierać w nerkowego calyx który wysyła je along moczowody.

Wśród te tubules kilka znacząco składniki reabsorbed. Te zawierają fluidy, sole i kopaliny które wziąć z powrotem w ciało i no excreted.,

Urinary system

Co jest nerkowym niepowodzeniem?

Nerkowy niepowodzenie zdarza się opłatę uszkadzać funkcje cynaderki które prowadzą niepowodzenie normalny filtracyjny proces. To mógł być nagły lub błyskawiczny w początku w przypadku ostrego nerkowego urazu lub nerkowego niepowodzenia awaryjnego lub ostrego.

Nerkowy niepowodzenie prowadzi chroniczny nerkowy niepowodzenie może także zdarzać się opłatę długoterminowy szkoda cynaderki funkcje.

Objawy i diagnoza

Gdy cynaderki nie udać się excrete marnotrawią od krwi właściwie, one miewają skłonność akumulować w ciele.

Tam  jest powszechnie podwyższony poziom krwionośna kreatynina. Kreatynina jest składnikiem uwalniającym od uszkadzać mięsień tkanek i excreted normalnie cynaderkami. W przypadku nerkowej szkody krwionośni poziomy kreatynina zaczynają wzrastać.

Niektóre inne cechy zawierają omijanie proteiny i krew w urynie. To może prowadzić anormalni poziomy w krwi, anormalni poziomy kwasy w krwi, anormalni poziomy kopaliny i elektrolity wliczając fluidu i elektrolitu, sodium, potas, wapnie, fosfaty i także prowadzenie anemia nad długoterminowym.

Przyczyny nerkowy niepowodzenie

Nerkowy niepowodzenie może powodować w ostrych i chronicznych scenariuszach należnych kilka czynniki.

Ostry nerkowy niepowodzenie na przykład przynoszący wokoło problemami wpływa przepływ krew cynaderki, problemy, choroby cynaderki lub problemy wpływa odpływ uryna od cynaderek może, (wliczając odwilżanie, niewydolność serca, etc.) (wliczając szkoda cynaderki powodować pewnymi toksyny lub lekarstwami) (wliczając cynaderek kamienie, posterior urethral klapy etc.,).

Chroniczny nerkowy niepowodzenie powszechnie wynika od długookresowej lub chronicznej szkody cynaderki funkcja.

Traktowanie nerkowy niepowodzenie

Cel ewentualny traktowanie nerkowy niepowodzenie jest usuwać przyczynę niepowodzenie równie dużo jak - e.g korekcja odwilżania powstrzymywania lekarstwa które powodują nerkowego niepowodzenia etc.

Inny główny cel jest wznawiać lub przejmował funkcje cynaderki jako filtrowa używa dializa.  Ostry nerkowy niepowodzenie może wymagać hospitalizację i korekcję niezrównoważenia wraz z kauzatywnym czynnikiem kopalin i elektrolitu.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://m-learning.zju.edu.cn/G2S/eWebEditor/uploadfile/20111216134747_555627784412.pdf
 2. http://www.mhprofessional.com/downloads/products/0071663398/jameson_nephrology_ch10_p097-112.pdf
 3. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/kidneyfailure.html
 4. http://www.gosh.nhs.uk/medical-conditions/search-for-medical-conditions/kidney-failure/kidney-failure-information/
 5. http://www.nhslocal.nhs.uk/page/five-stages-chronic-kidney-disease-ckd-and-how-manage-them

Dalszy czytanie

Last Updated: Sep 8, 2014

Advertisement

Comments

 1. Rita Smith Rita Smith United States says:

  What percentage of diabetics develop renal failure?

 2. Rita Smith Rita Smith United States says:

  how many grams of carbohydrates are allowed a 150 lb woman who has type 2 diabetes, taking metformin and glyberide twice daily?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post