Ateroskleroz için risk faktörleri

Ölüm önde gelen nedenidir ABD'de koroner arter hastalığı ve ateroskleroz kesin nedeni bilinmeyen kalırken, bazı özellikleri, Hava ya da alışkanlıkları geliştirmek o bir kişinin şansı artırabilir.

Bu koşullarda risk faktörleri bilinir ve ateroskleroz artış risk faktörlerinin en risk faktörleri var - numarası ile gelişen bir kişinin şansı denetlenebilir ve ateroskleroz önleyen veya gecikmiş - bunlar kan, kan, hipertansiyon (yüksek tansiyon), tütün dumanı yüksek yoğunluklu lipoprotein (hdl) düşük düzeyde yüksek kolesterol ve düşük yoğunluklu lipoprotein (ldl) dahilDiyabet, obezite, aktif lifestyle, yaş - bir aile öyküsü kalp hastalığı risk faktörü ve kontrol edilemez bir seviyededir.

Sağlıksız kan kolesterol düzeyleri - bu yüksek ldl kolesterol (kötü kolesterol bazen denir) ve düşük hdl kolesterol (iyi kolesterol olarak da bilinir) içerir.

Yüksek tansiyon - tansiyon o bir süre içinde ya da 140/90 mmHg üzerinde kalırsa yüksek olarak kabul edilir.

Sigara - bu zarar verebilir ve kan damarlarının sıkın, kolesterol seviyelerini yükseltmek ve kan basıncını yükseltmek - sigara da yeterli oksijen vücudun dokular ulaşmak izin yok.

İnsülin direnci - insülin, kan şekeri nerede kullanıldığını ve vücudun kendi insülin düzgün kullanamazsınız insülin direnci oluşur hücrelere taşımak yardımcı olan bir hormondur.

Şeker hastalığı - bu vücudun kan şeker seviyesini olduğu yüksek çünkü vücut yeterli insülin yapmaz ya da insülin düzgün kullanmayan bir hastalıktır.

Kas, kemik, yağ ve/veya su ilave vücut ağırlığı kilo veya Obezite - overweight yaşıyor - Obezite ilave vücut yağ yüksek miktarda yaşıyor.

Fiziksel aktivite eksikliği - aktivite eksikliği, ateroskleroz için diğer risk faktörleri daha da kötüye.

Yaş - ateroskleroz artar ve genetik risk veya yaşam tarzı faktörlerinin plak yavaş yavaş inşa orta-yaş veya daha büyük, arterler - neden vücut yaş olarak yeterli plak erkeklerde yaş 45, kadınlarda ise, 55 yaşında sonra riski artar sonra riski artar işaret veya belirti neden inşa.

Bir baba, aile tarihi erken kalp hastalığı - ateroskleroz riskini artırır veya kardeşi 55 yaşından önce kalp hastalığı tanısı veya biri veya ikisi de varsa eğer bir anne ya da bir kardeş 65 yaşından önce kalp hastalığı tanısı kondu ama yaş ve bir aile öyküsü erken kalp hastalığı risk faktörleri rağmen o gelmez ateroskleroz gelişecektir. Yaşam tarzı değişiklikleri yapmak ve/veya diğer risk faktörlerinin tedavisi için ilaç alarak genellikle genetik etkileri azaltmak ve geliştirme dan bile büyük yetişkinler ateroskleroz önlemek.


Ortaya çıkan Risk faktörleri

Diğer olası risk faktörleri ateroskleroz için çalışma ve yüksek düzeyde kanda C - Reaktif protein (crp) adı verilen bir protein ateroskleroz ve kalp krizi riskini artırabilir - yüksek crp düzeylerinin inflamasyon yaralanma veya hastalık vücudun tepkisi olan vücut kanıtı bulundu bilim adamları devam - arterlerin iç duvarlar zarar iltihabı tetik ve plak büyümeye yardımcı görünüyor.

İnsanlar düşük crp düzeyleri daha yüksek crp düzeyine sahip insanlar daha yavaş bir hızda ateroskleroz alabilirsiniz ve araştırma şu anda iltihabı azaltır mı kurmaya ediyor ve crp düzeylerini düşürerek da ateroskleroz riskini azaltabilir.

Yüksek düzeyde kanda trigliserid olarak adlandırılan yağların da özellikle kadınlarda ateroskleroz riskini artırabilir.


Ateroskleroz etkileyen diğer faktörler

Diğer risk faktörleri de geliştirmek için riskinizi artırabilir ateroskleroz şunlardır:

Uyku Apne - solunum durur veya çok sığ bir kişinin uyku - işlenmemiş uyku apne yüksek tansiyon, diyabet ve hatta kalp krizi veya inme olasılığını artırabilir iken alır bir bozukluk.

Kalp krizi bir duygusal üzücü olay özellikle için en yaygın olarak "tetik" rapor gösterir stres - araştırma içeren bir öfke.

Alkol - içme kalp kası hasar ve ateroskleroz için diğer risk faktörleri daha da kötüye - erkek-meli-si olmak ikiden fazla içki, kadın bir gün alkol içeren birden fazla içki olmalı iken bir gün alkol içeren ağır.


Daha fazla bilgi için

Last Updated: Jul 14, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post