Rosacea: Twarzowa czerwoność

Dr Ananya Mandal, MD

Rosacea jest chronicznym skóry warunkiem który głownie wpływa twarz. Typowo, rosacea charakteryzuje twarzową czerwonością i rumienić się. Tam  może także być palący, żądlący, wytrwały punkcie lub wybitny naczyniu krwionośne przez afektowanych tereny. Przez czas skóra może gęstnieć deformację nos, powiększać i ostatecznie powodować, szczególnie.

Rosacea afekty wokoło 10% wszystkie jednostki i są najwięcej błonia wśród jarmarki skinned Caucasians starzejących się 30, 60 rok. Chociaż lub rodzaju może rozwijać rosacea warunek jest pospolity wśród kobiet niż mężczyzna.

Przyczyny i cyngle rosacea

Dokładna przyczyna rosacea no jest mimo to zna ale tam  są kilka cyngle które mogą pogarszać się objawy i powodują "rozbłyska" warunek. Te cyngle zawierają:

 • Ujawnienie światło słoneczne
 • Stres
 • Ujawnienie gorący lub zimna pogoda
 • Krzepki ćwiczenie
 • Alkoholiczny lub zawierający napój
 • Korzenni foods
 • Pewne medycyny
 • Przekwitanie

Diagnoza i traktowanie rosacea

Diagnoza rosacea zazwyczaj opiera się na cenieniu pacjent historia objawy i egzamin skóra. Lekarz może także chcieć wykluczał innych warunki które mogli powodować jednakowych objawy rosacea tak jak trądzik, egzema lub łuszczyca. W niektóre rzadkich skrzynkach skóra biopsied potwierdzać diagnozę.

Tam  jest żadny znać lekarstwo dla rosacea ale tam  są kilka lekarstwa które używają kontrolować objawy warunek. W najwięcej skrzynek, te objawy miewają skłonność wzrastać i zmniejszać w ich dotkliwości z epizodami, "Ups" poprzekładający okresami stosunkowo mniej i mniej bothersome objawy. Główna ostrość rosacea zarządzanie jest ominięciem cyngle które mogą nakłaniać rozbłyska objawy.

Lekarstwa używać kierować warunek zawierają antybiotyki które mogą topically stosować lub orally ingested. W surowych skrzynkach, retinoid nazwany isotretinoin może przepisujący dla traktowania trądzik. Jakkolwiek, ten lekarstwo no może używać kobieta w ciąży lub tamto które są prawdopodobni poczynać podczas terapii gdy ono może powodować surowe wady okołoporodowa. Inny lekarstwo który może polecający jest azelaic kwasem, gel który może stosować zmniejszać nabrzmiałość, garbki i lesions rosacea przyczyny.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/Conditions/Rosacea/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.cumc.columbia.edu/student/health/pdf/R-S/Rosacea.pdf
 3. http://www.nejm.org/doi/pdf/10.1056/NEJMcp042829
 4. http://www.isclinical.com/whitepapers/rosacea.pdf
 5. http://www.oxforddaysurgery.com.au/images/userfiles/file/2009-03-23_17-44-06_Rosacea.pdf

[Dalszy czytanie: Rosacea]

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post