Schizofrenia

Susan Chow, PhD, ELS

Schizofrenia jest chronicznym zdrowia psychicznego nieładem który powoduje ludzi myśleć, czuć i spostrzegać świat populacja ogólna, inaczej. Ja charakteryzuje epizodami psychoza z halucynacjami lub złudzeniami, zazwyczaj.

Całkowity życia rozpowszechnianie oszacowywa być w przybliżeniu 1% na całym świecie, chociaż niektóre studiów żądanie ja jest target37_0_ niskimi reportaży tempami 0,4%. Ludzie z schizofrenią wysokiego ryzyko należnego narosły ryzyko inny samobójstwo i stany zdrowia śmiertelność.

Schizofreni zazwyczaj teraźniejszość w dorosłych rok i afekt kobietach równo nastoletnich lub młodych samiec i. Ja jest pospolity dla początkowych rok podąża diagnozę być trudny podołać, ale względna stabilność zazwyczaj dosięga po ten czasu. Jakkolwiek, najwięcej pacjentów nigdy wracają choroba stan.

Przewleka
St. Elizabeth szpital. Ściana pokój w oddziału odwrotu 1. reprodukcjach robić pacjentem, wzburzona skrzynka demenci precox [praecox?]; szpilka lub paznokieć używać drapać farbę od ściany, odgórny żakiet farba płowy kolor, superimposed na ceglanej czerwieni żakiet farba. Obrazki symbolizują wewnątrz i reprezentują łagodnego stan umysłowa regresja wydarzeń - pacjenta za życiem. Nieurozmaicony ale prawdopodobny początek 20 wieku wiek.

Objawy

Ludzie z schizofrenią mogą doświadczać pasmo objawy które mogą szeroko klasyfikujący jako pozytywu, negatywu, poznawczych i trybowych objawy.,

  • Pozytywni objawy zawierają znaki psychoza tak jak halucynacje i złudzenia. Disorganisation mowa i zachowanie jesteśmy także znakami pozytywni objawy.
  • Negatywni objawy zawierają zmniejszone emocje, mowę, interes i przejażdżkę w kierunku celów.
  • Poznawczy objawy zawierają pamięć, uwaga niedobory, brak organizacja i trudność, w związkach.
  • Trybowi objawy zawierają zmieniać emocje i często wymagają depresję.

Współczynniki Ryzyka

Chociaż tam  są żadny odmianowi geny znać wzrastać ryzyko schizofrenia, ono często myśleć mieć genetycznego połączenie i. Ludzie z rodzeństwem z schizofrenią są prawdopodobni wpływającym, i ten ryzyko wyolbrzymia w bliźniętach jednojajowe z ten sam genami.

Dodatkowo, ludzie które byli podlegli narodziny komplikacje tak jak niski narodziny ciężar i terminu narodziny, są prawdopodobni cierpieć od schizofreni. To myśleć być należny zmiany w formaci mózg przy ten czasem który opóźniony ryzyko schizofrenia i.

Dodatkowo struktura mózg znajdował mieć drobnych różnicowania w ludziach z schizofrenią. Szczegół notatka, neurotransmitters które są odpowiedzialni dla nieść wiadomości w mózg tak jak dopamine i glutamate myśleć wymagającym w procesie. Uzależnienie, który zna wpływać funkcję mózg i strukturę, także kojarzył z warunkiem.

Ja pojawiać się że niektóre jednostki są prawdopodobne wpływającym schizofrenią należną odmianowi współczynniki ryzyka i początkowi psychotyczni epizodów rezultaty gdy stawiają czoło z szczególnie stresującą sytuacją która wywołuje warunek.

Medyczny zarządzanie

Linii traktowanie dla ludzi z schizofrenią jest antipsychotic lekarstwem. Tam  są kilka różni leki w ten klasie i indywidualny wybór może wybierający według szczególnego pacjenta.

Ja zazwyczaj bierze few tygodnie dla pełnego skutka zostać oczywistym i lekarstwa musi wycofujący i substytuuje dla alternatywnej opci w ten sam klasie. jeżeli skutek no jest wystarczający po ten czasu,

Ja jest pospolity dla pacjentów doświadczać innych zdrowie psychiczne warunki tak jak depresja, i mogą wymagać lekarstwo ulepszać te objawy także. W tym wypadku, ja jest znacząco wybierać lekarstwa które no ingerują z each inny, lub przystosowywać dawkę stosownie.

Psychotherapy

W dodatku do pharmacotherapy, ja jest istotny że pacjent silne wsparcie sieć pomagać one dylowi z stresami wymagającymi z warunkiem i unikać natępnych psychotycznych epizody.

Poznawcza zachowanie terapia wymaga serie terapii sesje które skupiają się na szczególnych psychologicznych zagadnieniach i stresuje się jednostki jest stawiająca czoło zachowawcze strategie pokonywać one i rozwijać. To oferuje pokaźną korzyść dla pacjenta i musi zawsze oferujący w dodatku do pharmacotherapy.

W dodatku do indywidualnymi terapii sesjami, rodzinna interwencja może oferować znakomitą korzyść dla pacjentów z schizofrenią.  Poparcie sieć jednostka jest znacząco pomagać one podołać z stresem, i to może być opodatkowywać opiekuny pacjenci i członkowie rodziny. Rodzinna interwencja wymaga everyone który wymaga w opieka nad pacjentem pomagać each jednostki podołać z sytuacją celach i.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Schizofrenia]

Last Updated: Aug 24, 2015

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post