Semen efekt zdrowotny

Dr Ananya Mandal, MD

Semen wykonuje swój znacząco funkci reprodukcję w zwierzętach wliczając istot ludzkich. W dodatku, innych korzystnych i szkodliwych skutki na zdrowie ludzkie także.

Tam  byli studia które pokazywali że semen antidepressant skutek, nowotwór wykonują dokąd semen znajduje zapobiegać także zapobieganie brzemienność odnosić sie wysokiego ciśnienia krwi warunek dzwoniący preeclampsia i walczyć nowotwór piersi i.

Dokładny korzystny rola semen w te chorobach no jest słynny. Jakkolwiek szkodliwi skutki semen w przekazie seksualnie - przepuszczone infekcje są słynne. (STIs)

Semen i przekaz choroba

Niektóre ludzie myśleć tam  są tylko dwa STIs tryperami i kiłami. W rzeczywistości, jakkolwiek są wiele inni choroby które mogą rozprzestrzeniający przez plciowego kontaktu., tam  Te zawierają:

 • zapalenie wątroby B i C
 • herpes
 • chlamydia
 • płciowe brodawki
 • vaginitis
 • zapalenie wątroby B
 • HIV (wirus który powoduje pomoce)

Te chorob potrzeby świadomość zapobiegać bez, potrzeba i jak. te choroby mogą prowadzić nieurodzajność

Zapalenie Wątroby B i C

Zapalenie Wątroby B i C wpływamy wątróbkę i możemy być niosącym krwią, śliną, semen i innymi ciał fluidami infekująca osoba. Rozprzestrzeniają przez plciowego kontaktu i mogą prowadzić wątrobowy nowotwór.

HIV/AIDS

POMOCE są ostateczni wyniki infekcja z wirusa HIV. HIV wirus także jest niosącym wewnątrz krwią, śliną, semen i innymi ciał fluidami infekująca osoba. HIV atakuje, robi pospolitym infekcjom zagrażający życiu i. ciała defence odporność lub system POMOCE żadny lekarstwo i są zazwyczaj śmiertelne.

Rzeżączka

Rzeżączka powoduje bakteriami rozprzestrzeniać od jeden infekującej osoby podczas płci inny. Ja może zdarzać się w mężczyzna i kobietach wpływa penis, pochwę i gardło odbytnica. Ten prowadzi palić podczas urination i pus rozładowania.

Bez leczenia rzeżączka może powodować bezpłodność w kobietach i mężczyzna. W kobietach, ja może prowadzić Miednicowa Podżegająca choroba (PID) która może ostatecznie prowadzić nieurodzajność i pomyłka.

Kiła

Kiła powoduje organizmem który wchodzić do ciało przez skóry usta lub odbytu, podczas płci. Ja prowadzi rana od dokąd organizm wchodzić do krew.

Herpes

Herpes jest wirusowym chorobą i ono tworzy blisterlike rany na genitaliach.

Chlamydia

Chlamydia produkuje infekcję która jest bardzo jednakowa rzeżączka. Bez leczenia chlamydia może powodować Miednicową Podżegającą chorobę (PID) z bólem, febrą, pomyłką i nieurodzajnością, w kobietach.

Nongonococcal urethritis

Nongonococcal Urethritis (NGU) jest także infekcją który może powodować palenie na urination i rozładowanie pus od penisa. Bakterie wymagać są Ureaplasma i mycoplasma.

Płciowe brodawki

Płciowe brodawki powodują wirusem, Ludzki Papillomavirus (HPV). HPV w najwięcej skrzynek postanowień ja ale może prowadzić cervix nowotwór w niektóre kobietach.

Vaginitis

Vaginitis jest rozognieniem kobiety pochwa przechodząca podczas płci. Trzy pospolici typ vaginitis są:

 • Trichomonal vaginitis
 • Drożdżowy vaginitis
 • Bakteryjny vaginitis

Krew w semen

Krew w semen no jest niecodziennie i może pojawiać się jako colour w semen brudno- lub czerwony lub. Ja jest zazwyczaj bezbolesny w najwięcej mężczyzna. Ja może nawet być niewidzialny nagi oko i może wykrywający tylko z mikroskopem. Krew w semen może powodować rozognieniem, infekcją, zablokowaniem lub urazem wzdłuż męskiego odtwórczego systemu, gdziekolwiek.

Krew w semen dzwoni haematospermia i może wpływać mężczyzna jakaś wiek po dojrzałości płciowej. Ja powszechnie wpływa mężczyzna i. wiek w mężczyzna nad 50 rok wiek z korzystnym prostaty powiększeniem między 30, 40 rok i Większość skrzynki iść daleko od w czasie bez traktowania. Up to 90 procentów mężczyzna które mieli krew w ich semen doświadczeniu powtarzał epizody.

Semen jako antidepressant

Tam  są studia które pokazywali że semen mógł postępować jako antidepressant w kobietach. Nauka zawrzeć seksualnie - aktywne szkół wyższa kobiety które nie tylko byli kobietami, depressive samobójstw próbami wśród kobiet ale objawami które miał płeć bez kondomów mniej deprymujących, byli wysokie. i które używali kondomy i znajdują

Kondoma use znaczył mniej ujawnienia semen. Miary depresja byli wysokie w kobietach no używali kondomów jeżeli czas między ostatnim plciowym stosunkiem wzrastał. Badacze spekulują że pochwa absorbuje liczbę składniki semen mogą wykrywający w bloodstream i zmniejsza objawy depresja.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.health.ny.gov/publications/3805.pdf
 2. http://www.urologyhealth.org/content/moreinfo/pe.pdf
 3. http://www.infertilityeducation.org/pdf/Semen%20Analysis.pdf
 4. https://www.andrologyaustralia.org/wp-content/uploads/Factsheet_BloodInSemen.pdf
 5. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12049024
[Dalszy czytanie: Semen]

Last Updated: Sep 19, 2013

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post