Serotonin funkcja

Dr Ananya Mandal, MD

Serotonin jest znacząco neurotransmitter w funkci środkowy układ nerwowy i gastrointestinal obszar w kręgowiec i kręgowiec.

Kręgowiec

Serotonin wymaga w fizjologicznych, behawioralnych procesach i: kręgowiec as well as kręgowiec

W insektach, serotonin reguluje kierowego rytm, sekrecja, przyrost, pamięć, uczenie i circadian rytm. W darmozjadach i dżdżownicach, serotonin pokazywał regulować ruchu. Serotonin także produkuje niektóre infective patogenami stymulować żyłki biegunki w gospodarzie i ruchu.

Serotonin moduluje łasowania zachowanie wpływać jak zwierzęta odpowiadają według dostępnych karmowych zasobów. W przypadku roundworm, na przykład, serotonin uwalnia zwalniać zwierzęcego puszek jeżeli dżdżownica głodzą gdy jedzenie spotyka, tak, że czas wydający w obecności jedzenia wzrasta. Mięśnie wymagający w karmieniu także stymulują uwolnieniem serotonin.

Kręgowiec

Niektóre funkcje serotonin w kręgowiec zwierzętach zawierają:

Serotonin jest trybowym regulatorem w kręgowiec zwierzętach wliczając istot ludzkich. Aktywacja jeden forma serotonin receptor w mózg dzwoniącym 5-HT1A receptor pokazywał zapobiegać agresję. W dodatku, mutacje które kodują dla ten receptoru w genie kojarzyli z narosłym ryzykiem samobójstwo.

Wśród jelit, serotonin reguluje jelitowego ruchu.

W mózg, serotonin wymaga w regulować kilka znacząco funkcje wliczając sen, apetyta, karmienia i ciało ciężaru. Anormalni serotonin poziomy także kojarzą z problemami tak jak samobójcza skłonność, obsesyjnie kompulsywny nieład, alkoholizm i niepokój.

Serotonin także przechuje krwionośnymi platelets które uwalniają substancję chemiczną promować krwionośnego grudkowanie po to, aby. gdy oprawiają zakrzep,

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www-psych.stanford.edu/~knutson/aaa/brodie57.pdf
  2. http://www.thorne.com/altmedrev/.fulltext/3/4/271.pdf
  3. http://www.tbiomed.com/content/pdf/1742-4682-7-34.pdf
  4. http://www.people.vcu.edu/~mreimers/SysNeuro/Nichols%20-%20Serotonin%20receptors.pdf
  5. http://www.ccmb.res.in/staff/amit/Group%20Publications/1996BJ.PDF

[Dalszy czytanie: Serotonin]

Last Updated: Feb 13, 2014

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post