Serotonin w roślinach

Dr Ananya Mandal, MD

Serotonin jest znacząco substancją chemiczną w roślinach as well as w zwierzętach. Serotonin znajdujący w roślinach określa phytoserotonin i ten forma serotonin wymaga w kilka rośliien funkcjach.

W roślinach, serotonin był pierwszy znajdujący i donoszący w legume dzwonił Mucuna pruriens. Opóźniony, prawie 42 roślina gatunku od 20 rodzin donosili zawierać znaczące kwoty serotonin.

Ponieważ serotonin reguluje jelitową aktywność, swój obecność w owoc rośliny może słuzyć jako sposób zapewniać ziarna przechodzi i wydala trawiennym obszarem szybko, w ten sam sposób, co niektóre opierający się laxatives. Serotonin także znajduje w kręgosłupach parzące pokrzywy, wywołuje ból jeżeli kręgosłupy dotykają, właśnie gdy swój obecność w insekcie jad.

W osuszek ziarnach, serotonin pomaga dispose skumulowanie amoniak. Amoniak wciela w Tryptophan. Od tam, ja decarboxylated dawać tryptamine. Tryptamine wtedy przechodzi hydroxylation cytochrome P450 monooxygenase dawać serotonin.

Wielka koncentracja serotonin w roślinach znajdował w orzechach włoskich i hikorze. W ananasach, bananie, kiwi owoc, śliwkach i pomidorach koncentracja serotonin jest wokoło 3, 30 mg/kg. Ogólnie, warzywa zawierają umiarkowanych poziomy serotonin, w przybliżeniu 0,1, 3 mg/kg.

W przeciwieństwie do prekursorów serotonin tak jak 5HTP i tryptophan, serotonin no krzyżuje mózg bariery i spożywać foods które zawierają serotonin żadny skutek na serotonin równym w mózg.

Rośliny funkcja

Phytoserotonin także bawić się rola w następujący aspektach rośliny funkcja:

 • Wzrostowy przepis
 • Ksylem aproszy eksudacja
 • Kwitnąć
 • Jon drożność
 • Rośliny morfogeneza
 • Przepis dojrzenie

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://www.bio21.bas.bg/ipp/gapbfiles/v-23/97_1-2_94-102.pdf
 2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3218476/
 3. http://www-psych.stanford.edu/~knutson/aaa/brodie57.pdf
 4. http://www.thorne.com/altmedrev/.fulltext/3/4/271.pdf
 5. http://www.tbiomed.com/content/pdf/1742-4682-7-34.pdf
 6. http://www.people.vcu.edu/~mreimers/SysNeuro/Nichols%20-%20Serotonin%20receptors.pdf
 7. http://www.ccmb.res.in/staff/amit/Group%20Publications/1996BJ.PDF

[Dalszy czytanie: Serotonin]

Last Updated: Mar 4, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post