Objawy i diagnozy Rozszczep wargi i podniebienia

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Rozszczep wargi i podniebienia jest przyczyną z powodu niewłaściwego syntezy twarzy tkanek w środku. Dotyczy ona jeden w 700 dzieci.

Może istnieć tylko rozszczep w górnej wargi lub rozszczep mogą mieć wpływ na podniebienia lub dachu jak również ujścia. Rozszczep wargi lub podniebienia często zgodna z inne wady wrodzone.

Objawy Rozszczep wargi i podniebienia

Rozszczep wargi może być łagodne z tylko nacięcia w górnej wargi lub mogą być poważne, powodując duże otwartą dziurą związanych z nostril.

Jeśli dotyczy jednej stronie jest określany jako jednostronne Rozszczep wargi i jeśli obie strony są dotyczy on nazywa się dwustronnych Rozszczep wargi. Może on być niekompletny rozszczep wargi wpływających na tylko pakiet lip lub jeden pełny wpływ na pakiet lip, jak również dziąsłowa arch, który jest szczęki przechowujący zębów gniazd.

Rozszczep podniebienia może mieć wpływ na tylko przedniej części dachu twarde ujścia lub podniebienia twardego z obejmować tylna część, jak również o nazwie pobliżu jamy gardłowej podniebienia miękkiego.

Rozszczep podniebienia samodzielnie, bez towarzyszących Rozszczep wargi, jest trudno dostrzec w pierwszym i może być zauważył znacznie później po urodzeniu szczególnie jeśli jest mała.

Objawy Rozszczep wargi i podniebienia u dzieci

Mogą wystąpić trudności w żywienia i wzrostu w baby z Rozszczep wargi i podniebienia. Mają one z Rozszczep wargi samodzielnie mniej problemów z karmienia niż te z palates rozszczep, którzy mogą nie być w stanie do zasysania poprawnie.

Powszechnie dzieci z rozszczep podniebienia może Knebel, Udław się lub wprowadzać następnie mleko podczas ssania.

Dzieci z palates rozszczep są zagrożone ryzykiem zakażeń uchu środkowym. Rozpadlin prowadzić do budowania płynu w uchu środkowym, prowadzące do utraty słuchu.

Utratę słuchu stałych może być uniknione przez właściwego rozplanowania chirurgiczne korekty rozpadlin.

Objawy Rozszczep wargi i podniebienia u dzieci

 • Dzieci z Rozszczep wargi mogą lub nie mogą mieć trudności z mowy. Jednakże te z palates rozszczep może mają trudności z ją niektórych dźwięków i mieć opóźnienia mowy i języka.

Podobnie jak p, b, t, d, k, g, f, v, s, z pewnymi spółgłoskami, sh, ch są szczególnie trudne do wymówienia dla tych dzieci. W tych dzieci wyrazy może dźwięku nosowej.

Po naprawie rozszczep podniebienia większość dzieci ostatecznie rozwijać normalnej mowy, chociaż niektóre muszą mowy terapii lub dodatkowe chirurgii.

 • Dzieci z pełną Rozszczep wargi mają szczególne problemy dentystycznych. Mogą mieć brak mleka lub zęby podstawowego lub te, które obecnie mogą być nienormalnie kształcie, lub z pozycji. Te z pełną palates rozszczep może także brakować zębów.
 • Psychologiczny wpływ Rozszczep wargi/podniebienia - Rozszczep wargi lub podniebienia może mieć psychologiczny wpływ na dzieci i rodziców. Rodzice mogą cierpią odmowy, anger lub winy i dziecko cierpi na niski poczucie własnej wartości. Wsparcie psychologiczne i doradztwa czasami mogą być wymagane. (1-5)

Diagnoza Rozszczep wargi i podniebienia

Diagnoza Rozszczep wargi i podniebienia może wystąpić podczas ciąży lub po urodzeniu.

Diagnoza Rozszczep wargi i podniebienia podczas ciąży

Rozszczep wargi i podniebienia może wykryć przy użyciu skanowania podczas ciąży. Nazywa się to przedurodzeniowej diagnozy. Anatomia dziecko jest skanowany za pomocą badania ultradźwiękowe 18 do 20 tygodni ciąży.

Od czasu do czasu rozszczepem jest nie zabierani na skanowanie ponieważ twarzy nie jest widoczny na skanowanie. Rozszczep podniebienia bez Rozszczep wargi jest trudne do wykrycia przez przedurodzeniowej skanowania.

Doradztwo mogą być potrzebne po wykryciu takiemu skutkowi urodzenia i rodziców musi być zapewniony, że chirurgii byłaby możliwość korekty wady. (3)

Czasami Rozszczep wargi i podniebienia jest skojarzony z innych zespołów i genetycznej wady wrodzone. Obejmuje to:

 • Zespół Pierre'a Robina
 • Zespół Aperta 's
 • Zespół Goldenhara
 • Zespół DiGeorge's

Zespół DiGeorge jest skojarzony z wada serca wady, nieprawidłowości w zakresie dużych zbiorników krwi wokół sercu, wady w przełyk i rozpadlin itp. Innych zespołów skojarzone to Edwards zespół, Patau przez zespół i zespół Van der Woude. (4)

Diagnoza Rozszczep wargi i podniebienia po urodzeniu

Diagnoza mogą być dokonywane w urodzenia przy użyciu pełnej fizycznego badania przez lekarza. Od wielu zespołów skojarzone wad Pokaż w genów i chromosomów analiza chromosomów jest sugerowana dla dziecka.

Diagnostyka skojarzone problemy jak karmienia problemów, utratę słuchu, infekcji ucha, wady mowy i jako gryzaki jest również ważne w traktowaniu Rozszczep wargi lub podniebienia. (5)

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

 1. http://www.gillettechildrens.org/FileUpload/cleft%20lip%20and%20palate.PDF
 2. http://www.rch.org.au/kidsinfo/factsheets.cfm?doc_id=7759
 3. http://www.healthpoint.co.NZ/Default,18293.SM
 4. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Cleft-LIP-and-palate.htm
 5. http://www.NHS.UK/Conditions/Cleft-LIP-and-palate/Pages/Symptoms.aspx

Last Updated: Jul 18, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post