Objawy Drożdżyca (Drozd)

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Drożdżyca jest grzybiczych zakażenia, spowodowanego przez drożdże, należące do gatunków Candida. Candida albicans jest przeważają organizmu, która prowadzi do tej infekcji.

Drożdże jest normalnie obecne skóry i śluzu błony.

Ponieważ organizm może wpłynąć na różnych części ciała, które symptomy mogą różnić się i zakres w ważności. (1, 2, 3, 4, 5)

Objawy Drożdżyca ustne

Gdy jamy ustnej i gardła są zainfekowane istnieje często spotykane kremowe łysinek białe lub żółte lub poprawki na wnętrzem policzków, gumy lub języka.

Łysinki może być zeskrobuje, ale mogą opuścić bolesne, zaproszeniu do składania ofert, czerwony obszar poniżej, które mogą spadu.

Czasami tylnej części jamy gardłowej może również dotyczyć. Może być ból, nadgarstkach, trudności w połknięcia, trudności w opuchlizna i mówić.

Rogi ujścia może być krakingu, fissured i bolesna. Jest to nazywane zapalenie kątów ust.

Objawy Drożdżyca przełyku

Drożdżyca przełyku prowadzi do poważnych trudności w połykanie i mówienia. Może istnieć nudności, wymioty, bólu w górnej części brzuch itp.

Objawy Vulvovaginal Drożdżyca

Kobietami może być spalania, itching i wydzielając szczypiący wejścia pochwy. Czasami to towarzyszyło kremowe białego twaróg jak pochwy absolutorium.

Podczas płciowy i stinging w moczu może być ból.

Poważne przypadki mogą wykazywać z czerwonego i powiększenie Pochwa i srom, oozing lub pęknięć i krakingu skóry wokół srom, wykrwawieniu itp.

Objawy Drożdżyca prącia

Drożdżyca prącia lub Zapalenie plazmakomórkowe manifesty spęcznianie i wysypka swędzący nad prącia szczególnie nad Żołądź lub Porada prącia.

Zakażenie może rozprzestrzeniać się na groins i innych zgięcia skóry, jak również.

Czasami na alergię na Candida wyhodowanych może również wystąpić. Prowadzi to do czerwonego, swędzący plamy natychmiast po kontakcie z obszaru zapowietrzonego.

Drożdżyca skórne lub skóry

Dotyczy to zgięcia skóry szczególnie ciepłą i wilgotne obszary takie jak armpits, doznał kontuzji pachwiny itp. Istnieją czerwone plamy swędzący blistry lub poprawki.

Drożdżyca paznokci

Zanokcica i Grzybica paznokci wpływają na gwoździ palców u rąk i. Występują u ludzi, którzy pracować z dużo wody oraz z cukrzyca

Objawy inwazyjne Drożdżyca

Nie istnieją żadne szczególne przejawy. Niektórych pacjentów może rozwijać pomoru dreszczami i drżeń.

Po zakażenie rozprzestrzeniło się na inne objawy organów wpływających na narządy jak wątroba, nerki, kości, oczy, stawów, śledziona itd mogą wykazywać w górę.

Jeśli zakażenie nie jest kontrolowana żywotnych organów może przestać działać, prowadzące do multi organy awarii.

Dróg oddechowych pokarmowego Drożdżyca

Zdarza się to u pacjentów, którzy zostały oliwie. Infekcji może rozprzestrzeniać się na polu głos lub krtani i mogą także wpływać na tchawica i oskrzelowe (wiatr potoki) lub płuc.

Warunek jest nazywane odpowiednio Candia tracheobronchitis lub Candia płuc. To wymaga pilnego leczenia.

Pęcherz i Urogenital Drożdżyca

Candida wyhodowanych również mogą atakować pęcherzu moczowym. To prowadzi do pilności i ból lub wykrwawieniu i rozładowania w moczu. Nad niższe brzucha, jak również może być ból.

Candida wyhodowanych zapalenie wsierdzia

Czasami Candida wyhodowanych mogą infekować także serca.

Jest to postrzegane wśród użytkowników dożylnej heroiny: na chemioterapii dla chorób nowotworowych, te z zaworem prosthetic serca lub z centralnej linii żylne.

Może istnieć gorączki, poważne spadkiem ciśnienie krwi itd.

Candida Endophthalmitis

Candia gatunków może zarazić oczu, jak również. Może to nastąpić po chirurgii oczu lub szkody oka lub rozprzestrzeniają się za pośrednictwem układu krwionośnego w inwazyjne Drożdżyca.

Może istnieć oka bólu, niezdolność do przeanalizowania światła (światłowstręt), uszkodzenia ciała szklistego lub czarne plamy w wizji, rozmycia wizja, pomoru itp.

Drożdżyca nerek lub wątrobowa

Funkcje choroby nerkowe i wątrobowego są widoczne. Diagnoza mogą być dokonywane tylko z analizy krwi, moczu i biopsji.

Centralny układ nerwowy zakażeń Candida

Zakażenia mogą pochodzić ze źródeł zewnętrznych, podobnie jak po chirurgii, spinal tap lub Nakłucie itd lub mogą pochodzić z inwazyjne Candida wyhodowanych infekcji.

Prowadzi to do opon mózgowo-rdzeniowych, abcesses, gorączka, zapalenie mózgu itp. Może istnieć sztywność szyi (nuichal rigidioty), pomyłki i nawet śpiączki.

Candida wyhodowanych stawów i infekcji Candida kości i stawy

Drożdżyca inwazyjne mogą wpływać na kości, złącza i mięśni także. Żeber, long kości, kości kręgosłupa, może mieć to wpływ na piersi kości itp.

Może być zlokalizowana ból lub płatnicze witryny nad kości.

Edytowane przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Dalsze czytanie

Co to jest Drożdżyca (Drozd)?
Drożdżyca (Drozd) powoduje
Diagnoza Drożdżyca (Drozd)
Leczenie Drożdżyca (Drozd)

Źródła:

  1. http://www.CDC.gov/fungal/candidiasis/
  2. http://www.BBC.co.UK/Health/physical_health/Conditions/oralthrush2.shtml
  3. http://www.BBC.co.UK/Health/physical_health/Conditions/candidaspots.shtml
  4. http://www.NHS.UK/Conditions/Thrush/Pages/Symptoms.aspx
  5. http://EMedicine.medscape.com/article/213853-Clinical

Last Updated: Jun 7, 2012

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post