Mide özofagus reflü hastalığı (gerd) belirtileri

Dr Ananya tarafından Mandal, md

Gastro-Esophageal Reflux hastalığı (gerd) en yaygın sindirim bozuklukları biridir. En sık belirtiler kalp yazma ve Göğüs rahatsızlık vardır.

Koşul belirtileri çeşitlidir, ancak onlar üç ana özellikleri-kalp yakmak, Asit cezir ya da yetersizliği ağız ve zorluk yutma karakterize.

Mide ekşimesi

Mide ekşimesi göğüs kemiği altında oluşan yanma ağrı ve rahatsızlık hissi anlamına gelir. Ağrı tahriş Boğaz iç astar geri seeped asitin neden olur.

Üzerinden bükme veya aşağı yalan veya yemekten sonra ağrı kötüleşir. Bu alt özofagus sfinkter korur Mide girişi geri dönüş basıncı neden olur. Bu geri dönüş basıncı sfinkter verir ve asit reflü neden olur.

Regurgitation in reflü

Bu ağız arkasına gelen mide Asit cezir yol açar. Bu ağız ya da boğaz arka ekşi ya da acı bir tat neden olur.

Yutma problemleri

Yaklaşık üçüncü kişiler ile MİDE sorunları veya disfaji yutma etkilenebilir. Bu uzun süreli asit pozlama tahriş ve iç astarları, özofajit neden yemek borusu iltihabı neden olur.

Bu özofajit ülser ve yaralar açmaya devam. Ülserler iyileşmek olarak yemek borusu daralma ve skarlasma neden olabilir. Bu zorluk gıda geçmesine neden olur ve disfaji için yol açar.

Bir parça yiyecek bir yere sıkışmış olmak gibi hissediyorum yutma MİDE ilgili zorluk insanlarla onların göğüs yakınındaki.

Diğer MİDE belirtileri

MİDE diğer belirtileri şunlardır:

 • Bazı hastalarda bulantı karşılaşabilir ve bazı bile özofagus sürekli geri basınç nedeniyle kusma.

 • Bir kalıcı yetmezliği asidin ağız ve Boğaz içine özellikle geceleri sürekli kuru öksürük için neden olabilir. Boğaz arka yanında olduğunu kaynaklanır. 6-%10 Hastalarda kronik öksürük, MİDE temel nedenidir.

 • Orada bazı bireylerde geğirme yinelenebilir.

 • Bazı hastalar su brash veya aşırı salivation deneyim.

 • gerd göğüs ağrısı, kalp krizi veya anjin ağrı taklit.

 • Rüzgar boru içine asit sızma ses kutusu ve gırtlak iltihabı neden olabilir. Bu larenjit için yol ve boğuk ve tırmalayıcı ses etiketi olarak tezahür eder.

 • Havayolları asit süzülüyor, astım belirtileri kötüleşmesine için yol ve wheezing neden. Bu havayolları balataları tahriş oluşur.

 • Ağızda asit kalıcı etkileri bozulması ve diş minesinin erozyon yol. Bu dış sabit, beyaz diş katmanıdır. Böylece diş çürüğü MİDE hastalarda görülebilir.

 • Karın ve bazı bireylerde şişkinlik ağrı olabilir.

 • Bazı hastalarda pnömoni, akciğer apsesi ve interstisyel akciğer fibrozis akciğer içine asit sızma neden olabilir.

 • Çoğu çocuk MİDE ve bazı yetişkinler, 12 yaşından MİDE ekşimesi veya diğer ortak belirtiler var. Bunun yerine, kuru öksürük, astım belirtileri ya da yutma zorluk yaşayabilirsiniz. (1-7)

Belirtiler genellikle sonra tetikleyici bir faktör gibi yüksek bir yağ veya baharatlı yemek ya da özellikle ağır bir yemekten sonra bir veya iki kez bir ay oluşabilir. Bu hastalarda belirtiler yaşam tarzı önlemleri tarafından kontrol ve zaman zaman sayacı ilaçlar üzerinde olabilir.

Ancak, belirtiler daha sık olduğunda durum kontrolü ve komplikasyonları önlemek için reçeteli ilaç gerekebilir.

Nisan Cashin-Garbutt tarafından ba Hons (Cantab) gözden

Daha fazla bilgi için

Kaynaklar

 1. http://www.NHS.uk/Conditions/gastroesophageal-Reflux-disease/pages/symptoms.aspx
 2. http://www.bbc.co.uk/Health/physical_health/Conditions/heartburn1.shtml
 3. http://www.patient.co.uk/Doctor/Gastro-Oesophageal-Reflux-disease.htm
 4. http://Digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/Gerd/Gerd.PDF
 5. http://CME.med.umich.edu/PDF/guideline/gerd07.PDF
 6. http://S3.gi.org/patients/PDFs/CommonGIProblems1.PDF
 7. http://uvahealth.com/Services/Digestive-Health/images-and-docs/Gerd.PDF/

Last Updated: Aug 12, 2012

Advertisement

Comments

 1. Francine Chaves Francine Chaves Brazil says:

  Meu filho tem 11 anos e quando tinha seis anos foi dectetado com esofagite erosiva causada por refluxo alérgico. Bom , a medicação foi retirada a 7 meses para avaliar como ele fica, já que no último exame feito não constava mais nada. E agora de um mês para cá tenho percebido que ele a noite a vezes fica sentando para arrotar, e também dormindo fica estalando o maxilar. Pergunto pode ser por conta do refluxo? Ou será outra coisa?
  Obrigada. Aguardo resposta.🙏🏻

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post