Objawy Choroba legionistów "

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Choroba legionistów "jest infekcji płuc, który najczęściej jest spowodowane bakterii gatunków legionella. Jest to poważne warunków, które, jeśli nie traktowane niezwłocznie, może prowadzić do śmierci.

Bakterii powszechnie wielokrotności i stron widzących w prace wody i systemów klimatyzacji dużych budynków. Naturalnie mieszka w naturalnych źródeł wody, gleby oraz błoto.

Legioneloza jest zawierającego zapalenie płuc jak w "Choroba legionistów", jak również podobne ale mniej poważne warunki Gorączka Pontiaca.

Symptomy Choroba legionistów "rozpoczęcia?

Objawy choroby Legionista 's może rozpocząć dowolnym czasie od dwóch do 19 dni po wdychane maleńkie kropelki woda zanieczyszczona bakterii. Okres ten jest nazywany okres inkubacji.

Najczęściej czas trwania okresu inkubacji wynosi 6 do 7 dni. Atak stawki Choroba legionistów "są 0,1 do 5% ogólnego % populacji i 0.4–14 w szpitalach.

Objawy początkowej fazie Choroba legionistów "

Początkowej fazie trwa około 2 dni w przypadku gdy pacjenta zazwyczaj zarzuca, mięśni bólu, organ aches i bólów głowy. Następnie objawy ulegnie pogorszeniu.

Później objawy Choroba legionistów "

Istnieje wysokiej gorączki o temperaturze 38ºC (100.4ºF) lub powyżej z dreszczami i grypy jak funkcje, poważne mięśni ból, ogromne zmęczenie, pomyłki itp.

Centralny układ nerwowy funkcje, takie jak nieporozumień i delirium mogą być widoczne w prawie połowa osób dotkniętych chorobą.

Inne objawy to: feeling nauseous, wymiotów, biegunka i utrata apetytu. Biegunka jest postrzegana w 25–50% przypadków i wymioty i nudności w 10–30% przypadków. Może istnieć ogólną słabością.

Jak wpływa na bakterii płuca są objawy jak kaszel trwałe, który jest sucha początkowo ale postępu do bardziej produktywne formularza gdzie pacjenta coughs ze śluzem lub nawet rzadko krwi.

Kaszel występuje w około 90% pacjentów i kaszel śluz lub krwi w około jednej trzeciej dotkniętych przypadkach. Pacjenta cierpi krótkotrwałość bóle breath i klatki piersiowej.

Gorączka Pontiaca – innych postaci Choroba legionistów "

Istnieje inna forma Legioneloza o nazwie Gorączka Pontiaca lub "braku płucną Legioneloza. Jest to bardziej powszechne i bakterii posiadają wyższą stawkę ataku, gdy populacji narażonych.

Okres inkubacji jest krótszy i jest zwykle 1-2 dni. Choroby jest grypa jak zespół z mięśni ból, ból głowy i pomoru. Około 50% rozwijać kaszel.

Choroby zazwyczaj rozwiązuje sama bez komplikacji zbyt wiele. Te infekcji powszechnie są pominięte podczas diagnostyki ze względu na ich charakter łagodne. Choroby zarówno legionista, a także Gorączka Pontiaca podobnie zaczynają grypa jak funkcje.

Diagnostyki choroby legionistów '

Diagnostyki choroby legionistów ' jest zwykle wykonywana przez badania krwi lub mocz oraz identyfikacji bakterii w plwociny i wydzieliny układu oddechowego.

Zaleca się klatki piersiowej promieni rentgenowskich i w Legionista na choroby te często są podobne do płuc z innych przyczyn. To utrudnia diagnostyki z promienie x samodzielnie. Klatki piersiowej promieni rentgenowskich Pokaż postęp płynu akumulacji wokół płuc.

Badania krwi, plwociny i moczu są zazwyczaj diagnostycznych. Na barwienie próbki plwociny ze specjalnych farb o nazwie barwienia Grama może być liczne Nietoperze owocożerne.

Ponadto istnieją funkcje niewydolność nerek, poważnie niski poziom krwi sodu, podwyższone poziomy enzymu dehydrogenazy mleczanowej poziomów (> 700 jednostek/ml) i ogólny błąd odpowiedzieć na antybiotyki standardowych beta laktam jak penicyliny lub aminoglikozydy antybiotyków.

Jeśli nieprzetworzone, Choroba legionistów "zwykle pogarsza w pierwszym tygodniu i może być krytyczny. Komplikacji może obejmować wstrząsy, nerek lub niewydolności oddechowej (wyłączony) oraz multi-organ awarii. (1-6)

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

Last Updated: Jul 31, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post