Safra kesesi kanseri belirtileri

Dr Ananya tarafından Mandal, md

Safra kesesi kanserleri erken tespit Rootkitler zordur. Bu kanser genellikle erken aşamalarında semptomlar neden olmaz. Kanser belirtileri bildirim zaman sonraki aşamalara gelişmiş.

Tanı kanser genellikle safra kesesi kendi alanlarına dışında yayıldı. Etkilenen safra kesesi Karaciğer altında derin içinde yatıyor gibi karın hissetmek zor. Çoğu durumda bir safra kesesi kanseri için safra ameliyatı sırasında tesadüfen algılandı.

Daha sonraki aşamalarda belirtiler çoğu görünür ve diğer hastalıklar gibi karaciğer hastalığı da benzer belirtilere neden olabilir.

Safra kesesi kanseri belirtileri, karın ağrısı, bulantı ve kusma vb. içerir.

Karın ağrısı

Ağrı genellikle ağrıyan ve sağ tarafta oluşur. Bu bir duygu sürükleyerek olabilir. Orada bir keskin ağrı ya da biliary kolik-dibi takdirde kanser ya da safra bile duct engellemek, ani ve şiddetli de başlangıcı olabilir. Bu durum, hemen acil tedavi gerekir.

Mide bulantısı ve kusma

Safra kesesi kanseri de erken aşamalarında olduğu gibi sonraki aşamalarında orada yoğun mide bulantısı, kusma ve iştah eksikliği. Orada-ebilmek var olmak özellikle ağır veya yağlı bir yemekten sonra şişkinlik, karın rahatsızlık.

Sarılık

Bu karaciğer işlev yapamaz ya bir tıkanıklık biliary sistemi ve safra seeps kana anlamına gelir. Sarımsı yeşil safra pigmentler vardır ve onlar vücudun çeşitli kısımlarına yatırılan.

Örneğin, ne zaman bu pigmentler gözünde yatırılan göz akı sarılık için neden. Onlar başka bir yerde deri sarılık için lider yatırılır tırnak yatakları vb. sarılık. Deri altında safra kimyasallar da şiddetli kaşıntı neden.

İdrar koyu ya da derin sarı renk nedeniyle aşırı safra pigmentler olabilir ve dışkı beyaz, soluk ve kireçli salgılanan sindirim sistemi safra pigment eksikliği nedeniyle olabilir. Safra kesesi kanseri tanısı yaklaşık yarım insanlar sarılık var. Bu genellikle, daha sonraki aşamada kanser olan bir işaretidir.

Ancak, sarılık sahip her zaman hasta kanser olduğu anlamına gelmez. Karaciğer, karaciğer hastalıkları, viral bir enfeksiyon alkollü karaciğer hastalığı vb. sarılık da neden olur. Viral hepatit sarılık en sik rastlanan nedenidir.

Safra kesesi genişleme

Safra kanalları biliary sistemi kanseri engellenirse safra kesesi safra ile doldurmak ve şişmiş ve genişlemiş. Bu genişlemiş safra kesesi hissettim bir fizik muayene sırasında ya da bir ultrason taraması sırasında görüntülenir.

Safra kesesi kanseri diğer belirtileri

Diğer belirtiler, iştah, Açıklanamayan kilo kaybı ve şişmiş karin kaybı içerir.

Nisan Cashin-Garbutt tarafından ba Hons (Cantab) gözden

Daha fazla bilgi için

Kaynaklar

  1. http://cancerhelp.cancerresearchuk.org/Type/gallbladder-cancer/about/symptoms-of-gallbladder-cancer
  2. http://www.Macmillan.org.uk/Cancerinformation/Cancertypes/gallbladder/Gallbladdercancer.aspx
  3. http://www.liverandpancreascancer.com/docs/galbladder%20cancer.PDF
  4. http://www.cancer.org/ACS/groups/Cid/Documents/WEBCONTENT/003101-PDF.PDF
  5. http://www.orpha.NET/Data/patho/Pro/en/CarcinomaGallbladder-FRenPro10765.PDF

Last Updated: Sep 13, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post