Objawy zapalenie zatok przynosowych

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Zapalenie zatok przynosowych najczęściej jest spowodowane infekcji Górne drogi oddechowe. Są one bardziej wspólne w niektórych osób jak osób narażonych na dymu, zanieczyszczeń w powietrzu, drażniące, te availing dzień opieki, chora i te z immunitetu wstrzymany.

Osoby z warunkami genetycznych, które ze śluzem grubości i viscid jak w Mukowiscydoza i te funkcje zmienionych cilia lub rzęskowe tylne zespół immotile lub Kartagener przez zespół są również na większe ryzyko zapalenie zatok przynosowych.

Osoby predisposed uzyskać powszechnie długoterminowych objawy zapalenie zatok przynosowych lub powtarzającego się napady ostrej i podostrej zapalenie zatok przynosowych.

Klasyfikacji zapalenie zatok przynosowych

Zasadniczo zapalenie zatok przynosowych może być sklasyfikowana czas trwania jej objawy do ostrej i podostrej chronicznej.

Ostre zapalenie zatok odnosi się do nagłego pojawienia się objawy zapalenie zatok, gdzie objawy zazwyczaj rozwiązać przez 4 tygodnie.

W przypadkach podostrej objawy może trwać do 4-12 tygodni, podczas gdy w przewlekłych przypadkach objawy mogą utrzymują się co najmniej 12 tygodni (3 miesięcy lub więcej). 1-8

Objawy zapalenie zatok przynosowych

Objawy zapalenie zatok przynosowych obejmują:

 • Poczucie stopnia ukończenia lub ciśnienie nad zatok. Zatok znajdują się za czoło, behind the eyes, obok mostu nosa i na kości cheek. Te pod cheekbones są największe i najbardziej powszechnie dotkniętych problemem. Może istnieć stopnia ukończenia lub ciśnienie nad cheekbones.

 • Poważne ból głowy. Może to być gorsze, rano i gdy osoba załamania jego lub jej szef przodu lub dół. Jest to spowodowane Prywatne piekło zatok czoło.

 • Może istnieć bólu i kruchość za lub poniżej oczy jeśli dotyczy zatok behind the eyes.

 • Istnieje bólu w górnej szczęki i zęby. Jest to, ponieważ ten sam zestaw nerwy, które w bólu wrażenia z zatok mogą posiadać ból wrażenia z tych obszarów powierzchni do mózgu. Do żucia jest zazwyczaj bolesna.

 • Zazwyczaj jest zablokowany lub cieknący nos.

 • Istnieje trwałe kaszel, który jest szczególnie gorsza w nocy. Ponieważ zapalenie zatok przynosowych najczęściej jest spowodowane Górne drogi oddechowe infekcji, stanowi to wspólne ustalenie.

 • Może być trwałe ból gardła wskazujące zakażenie Górne drogi oddechowe. Może to również spowodować spęcznianie węzłów chłonnych lub gruczoły wokół szyi.

 • Może być stałą odwadniających płynu tylnej części jamy gardłowej. Nazywa się to postnasal ścieka lub odwadniających.

 • W poważnych infekcji, szczególnie infekcji bakteryjnych, może być gruby, ropa wypełnione absolutorium z Nasturcja większa, które mogą być gorsze, z jednej strony. Absolutorium może być żółte lub zielone i może być stężeniu z krwi.

 • Ponadto może istnieć zmęczenia i poczucie poczujesz. Wielu pacjentów może się także rozwinąć pomoru. Uśpienia również może być zakłócony z powodu zablokowanych nos i zatok i ból.

 • Istnieje utraty poczucie smaku i zapachu i często może istnieć rozwoju bad breath z powodu wyładowczych ropa wypełnione z zatok.

 • U dzieci mogą być przyczyną, ucho dyskomfort, usta oddychania, trudności w karmienia, nosowa intonacji mowy i Chrapanie.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

 1. http://www.cumc.Columbia.edu/student/Health/PDF/R-S/Sinusitis.PDF
 2. http://www.ffhc.ca/PDF/acute_sinusitis.PDF
 3. http://www.usi.edu/studenthealth/Forms/SINUS.PDF
 4. http://www.BBC.co.UK/Health/physical_health/Conditions/sinusitis1.shtml
 5. http://www.Patient.co.UK/Health/Sinusitis-acute.htm
 6. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Sinusitis-and-its-Management.htm
 7. http://www.NCBI.NLM.NIH.gov/pubmedhealth/PMH0001670/
 8. http://www.NHS.UK/Conditions/Sinusitis/Pages/Symptoms.aspx

Last Updated: Sep 6, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post