Ludzki mózg

Dr Ananya Mandal, MD

Ludzki mózg zawiera 1011 neuron. Neurony są nerwów komórkami które niosą informację do i z układu nerwowego różnorodni systemy ciało i organy. Te neurony no zakłócają jednakowo ale pospolitych mechanizmy rakietnica i organizacja. Neurony tworzą obwody które kilka poziomy organizaci i formy podsystemy.

Ludzki mózg jest środkowym kontrola układ nerwowy i jest wysoce powikłany. Ludzki mózg jest typowo trzy czasami rozmiar mózg zakłada w innych ssakach równoznaczny ciało rozmiar.

Wielka część mózg jest cerebrum który zawiera cerebralnego cortex. Istoty ludzkie wysoce rozwijać czołowego lobe który wymaga w wykonawczych funkcjach tak jak samokontrola, planowanie, rezonerstwo i abstrakt myśl.

Cerebralny cortex

Cerebralny cortex jest zewnętrznym warstwą mózg i bunched up w zawiłych fałdy dzwoniących sulci umożliwiać wielkiego teren ogradzać w czaszce. Cerebralny cortex wymaga w pamięci, języku, ochotniczym ruchu i uwadze.

Nasadowi gangliony

Nasadowi gangliony są wiązką jądra lokalizować przy bazą forebrain i kojarzą z różnorodność funkcjami wliczając ochotniczego ruchu, zachowania, oko ruchu i funkcj, poznawczych i emocjonalnych. Zaangażowanie nasadowi gangliony jest środkowy kilka neurologiczne choroby wliczając ruchów nieład tak jak Parkinson choroba i Huntington choroba.

Cerebellum

Cerebellum bawić się głównego rola w kontrola ruch i równowaga. Ja także wymaga w niektóre poznawczej funkci tak jak języka, uwagi, przyjemności i strachu odpowiedzi.

Thalamus

To retransmituje, wymaga w przepisie i śródmózgowie i i sen, czujność i świadomość. silnika, sensualnych sygnały

Hypothalamus

Hypothalamus jest małym regionem który reguluje ważne organowe funkcje. Swój główny rola jest pozwolić dla koordynaci między układem nerwowym i dokrewnym systemem przez przysadkowego gruczołu. Pewni metaboliczni procesy i inne funkcje autonomic układ nerwowy regulują hypothalamic hormonami które mogą nakłaniać lub hamują sekrecję substancje od przysadkowego gruczołu kontrolne funkcje tak jak sen, pragnienia, głodu i doczepiania zachowania.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.cs.rochester.edu/users/faculty/dana/Ch2.pdf
  2. http://www.au.af.mil/au/awc/awcgate/army/rotc_brain_function.pdf
  3. http://www.ssreg.com/images/classes/princeton/files/The%20Structure%20of%20the%20Human%20Brain.pdf
  4. http://www.medphys.ucl.ac.uk/research/borg/homepages/florian/thesis/pdf_files/p25_34.pdf
  5. http://online.kitp.ucsb.edu/online/brain-m11/bassett/pdf/Bassett_Brain11_KITP.pdf

[Dalszy czytanie: Mózg]

Last Updated: Feb 3, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post