Tonsillitis traktowanie

Dr Ananya Mandal, MD

Tonsillitis zazwyczaj powoduje wirusami i tym samym no jest ogólny wydajny w taktować infekcję use antybiotyki. Traktowanie zazwyczaj celuje przy załagadzać objawy, zapobiegać drugorzędne bakteryjne infekcje i zapobiegać recydywę. Objawy tak jak rozognienie, ból i czerwoność, zazwyczaj rozwiązują wśród tygodnia.

Niektóre podejścia dyrekcyjny tonsillitis zawierają:

Bólowej ulgi i febry redukcja

To głownie dokonuje przez administraci nonsteroidal podżegający leki tak jak ibuprofen i paracetamol. (NSAIDs) Aspirin musi unikający jako ja może powodować niebezpiecznego warunek dzwoniącego Reye's syndrom który uszkadza mózg i wątróbkę.

Lozenges mogą także pomagać uśmierzać bolesnego gardło, kasłanie i trudności łykać. Lozenges które uśmierzają te objawy zawierają substancje tak jak lidocaine i flubiprofen, bezocaine, benzydamine.

Gargling z rozwiązaniem ciepła woda i sól może także zmniejszać ból i nabrzmiałość.

Pacjenci muszą zachęcający brać zupełnego łóżkowego odpoczynek i obfitość jaśni fluidy.

Antybiotyki przepisują jeżeli tonsillitis znajduje powodować bakteriami. Penicylina, erytromycyna i clarithromycin, jesteśmy powszechnie używany taktować bakteryjnego tonsillitis. Opłata wyłaniać się antybiotycznego opór zwykła praktyka jest utożsamiać dokładnego typ bakterie, napięcie as well as bakterii wrażliwość antybiotyki przed przepisywać antybiotyka i.

Antybiotyki mogą przepisujący zapobiegać drugorzędną bakteryjną infekcję. gdy objawy no łagodnieją po cztery dni,

Chirurgicznie usunięcie tonsil lub tonsillectomy

Tonsillectomy jest rutynowym chirurgicznie procedurą który jest bezpieczny i wydajny. Ja zazwyczaj poleca w przypadach nawrotnego tonsillitis. Tonsillectomy wykonuje po tym jak aktywna infekcja łagodniał.

Pacjentowi dają ogólnej anestezi i tonsils surgicaly usuwają podczas gdy nacisk stosuje kontrolny krwawienie. Tonsils mogą excised używać ostrze lub specjalizującego się narzędzie który niszczy tkankę z wysokoenergetycznymi fala upałów lub wiązkami laserowymi.,

Pacjent zazwyczaj pyta donosić z powrotem w przypadach jakaś komplikacj tak jak i. Ból zazwyczaj rozwiązuje po dwa tygodni. Uszatego bólu i trudności łykać jest pospolitymi efektami ubocznymi operacja.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Tonsillitis/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.utmb.edu/otoref/grnds/TandA-9912/TandA-9912.pdf
  3. http://health.vic.gov.au/edfactsheets/downloads/tonsilitis.pdf
  4. http://www.sign.ac.uk/pdf/pat34.pdf

[Dalszy czytanie: Tonsillitis]

Last Updated: Jan 14, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post