Trans sadło w jedzeniu

Yolanda Smith, BPharm

Trans sadło jest typ który może produkujący jak masło. nieprzepojony sadło gdy nieprzepojeni sadło jak tamto znajdujący w jarzynowych olejach, przetwarzają przypominać fizyczne własność naszli sadło,

Pospolity przykład artykuł żywnościowy z trans sadłem który tworzy od jarzynowego oleju przez chemicznej hydrogenizaci reakci. jest margarynowy, Tam  są trans sadło teraźniejsi w wiele artykułach żywnościowy, jakkolwiek, i są także powszechnie używany w kulinarnych procesach wiele karmowi łańcuchy.

Trans sadło zna mieć niekorzystnego skutek na zdrowie, szczególnie gdy ono podnosi ryzyko wieńcowa kierowa choroba. Jako rezultat, karmowi wytwórcy pracowali w kierunku używać mniej lub eliminować trans sadło i społeczeństwa musi unikać spożycie trans sadło dokąd ewentualny.

Naturalny Trans sadło

Dla większości trans sadło teraźniejsi w świacie produkowali przez chemicznych procesów dla handlowych purposes, jednakże niektóre trans sadło normalnie zdarza się w naturalnych substancjach.

Na przykład, w przybliżeniu 2-5% sadło znajdujący w mleka, ciała sadle i jest trans sadło tak jak odmieniany linolowy kwas (CLA) i vaccenic kwas. bydło i cakle

Naturalni trans sadło zdarzają się w bardzo małych koncentracjach w związku z innymi typ sadło, jakkolwiek, i trans sadło od handlowego jedzenia tworzy większość spożywający trans sadło społeczeństwem dzisiaj.

Racjonalne uzasadnienie dla Trans sadła w artykułach żywnościowy

Gdy proces nawracać nieprzepojonych jarzynowych sadło naszli jarzynowi sadło odkrywał wcześnie w xx wiek, ono przedstawiał wartościową sposobność dla karmowych producentów.

Stronniczo hydrogenizujący sadło mogli fabrykujący w opłacalnym sposobie trzymać szczególnych korzyściach nad tradycyjnymi grubymi produktami i. Przykład to jest gotowością margaryna rozprzestrzeniać na usunięcie od chłodziarki która oferuje wielką dogodność konsument., natychmiast, Te produkty także zazwyczaj długiego szelfowego życie.

Jako rezultat, stronniczo hydrogenizujący sadło które zawierają trans sadło w dużym stopniu zamieniali naturalnych sadło i oleje w wiele przemysłach spożywczych przez cały xx wiek wliczając piec towarów, przekąsek foods, smażyli jedzenie i fast food produkcję.

Trans Gruba zawartość w jedzeniu

Trans sadło produkuje w procesie produkcyjnym stronniczo hydrogenizujący rośliny przeznaczenie, ale koncentracja trans sadło może zmieniać z up to 45% sumarycznego sadła trans gruba zawartość.

Sadło znajdujący w wypiekowym skróceniu ogólny komponuje 30% trans sadło, podczas gdy niektóre margaryna może zawierać 15% trans sadło. Gdy ja rozważa naturalnie który - zdarzać się trans sadło znajduje przy koncentracjami 2-5%, te postacie są alarmujące.

Trans sadło rutynowo używali dla smażyć w fast food restauracjach gdy długiego szelfowego życie i są opłacalni niż konwencjonalni oleje. Sadło używać w restauracjach w różnych lokacjach mogą zmieniać ogromnie opłatę przepisy zmuszający w regionie.

Wcześnie w xxi wiek przedstawiali rynek, hydrogenizujący jarzynowi oleje z znamiennie długimi długościami życia, oferuje stosowną alternatywę produkty zawiera trans sadło. Jako rezultat, wiele producenci i robili zmianie produkt spożywczy jedzenie który zawiera mniej trans sadła.

Piersi mleka Trans i sadła spożycie

Badanie pokazywał że trans gruba zawartość w istoty ludzkiej mleku odnosić sie macierzyński spożycie stronniczo hydrogenizujący olej. Dodatkowo, dziecięcy spożycie trans sadło w mleku bezpośredniego skutek na sadle rozprowadza w ich bloodstream i przypuszcza mieć negatywnych efekt zdrowotny.

Właśnie gdy żywienioniowy nabór trans sadło odróżnia się w krajach świat koncentracja zakłada w piersi mleku i niemowlaki także one wahają się. Hiszpania i Francja niższych poziomy trans sadło z 1% i 2%, odpowiednio podczas gdy istoty ludzkiej mleko w Stany Zjednoczone zawiera 7% trans sadło na średnia.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Trans sadło]

Last Updated: Jun 14, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post