Traktowanie owrzodzenia rak

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Rak owrzodzenia są wrzody małych pryszczycy, które mogą spowodować silny ból i dyskomfort. One są zwykle niegroźne i nie doprowadzić do lub stały się ustne chorób nowotworowych. Te owrzodzenia zazwyczaj rozwiązać samodzielnie. Traktowanie zazwyczaj nie jest konieczne.

Dwa rodzaje obróbki owrzodzenia rak

Traktowanie rak owrzodzenia może być:

 • Wykazujących objawy traktowania

Obejmuje to lokalnych terapii zwolnić ból, zmniejszania zapalenie i kontroli lub leczeniu infekcji z bakterii lub grzyby i Candida wyhodowanych.

 • Traktowanie systemowych

Obejmuje to terapii, która została ustnie adres podstawową przyczyną owrzodzenia. Jeżeli przyczynę wrzodu jest nieznany i obolały trwa więcej niż trzy tygodnie czas trwania, ważne jest specjalista przeglądu i diagnostyki.

Dbanie o owrzodzenia rak

Nawiązanie do owrzodzenia obejmują następujące czynności: unikanie pikantny żywności, usta przemywania, jamy ustnej żele i farby itd. (1-8)

Unikanie gorących lub ostre żywności

Jak owrzodzenia są niezwykle bolesna podczas wstępnej hot 3-4 dni lub ostre żywności należy unikać jak one powodować ból.

Żywności osoba ma alergię na, palenia, alkohol, gazowane lub napojów owoców cytrusowych należy również unikać.

Usta przemywania

Te są łagodne i są dostępne instrumentach. Jako alternatywę - płukanie wodą soli pomaga również. Woda słona płukaniem zawiera połowę łyżeczka soli w glassful ciepłej wody lub rozcieńczonego mieszanek chlorku sodu Płukanie ust z równą ilością wody.

Najbardziej powszechnie dostępne Płukanie ust zawiera Chlorheksydyna. Ten może zostać użyty w pacjentów, którzy są na wysokie ryzyko owrzodzenia rak w celu zapobieżenia dalszym ataków. To jest stosowana dla pacjentów z niskiej odporności.

Jest ona dostępna jako Płukanie ust, żelu i spray. Efekty uboczne obejmują barwienie zębów brązowym.

Povidone jodu oznacza się innego pranie pryszczycy, który może być używany dla mniej niż 14 dni w poważnych przypadkach. Dłuższe stosowanie jest niewskazane, ponieważ prowadzi do absorpcji jodu.

Żele ustne i farby

Są one również instrumentach leków, które zagłuszyć obszaru bolesne. Mogą one być stosowane bezpośrednio nad owrzodzenia. Te leków zawierać antybiotyki i powierzchni anesthetic, który numbs obszaru zmniejszenie ból.

Mieszanina pół nadtlenku wodoru i pół wody mogą być przygotowane i używane w domu. Gazikowych bawełny jest używany do zastosowania mieszaniny bezpośrednio do ból rak. Następuje to Zimnica magnezji całkowicie of mleka. Cały proces jest powtarzany trzy do czterech razy dziennie.

To jest kojące i może również pomóc obolały heal. Alternatywnie pół mleka z cegły i pół Benadryl płynnych alergii medycyny może służyć do swish wnętrzem ujścia przez minutę przed plucia.

Owrzodzenie protectives

Carmellose żelatyna Wklej jest wrzodu ochronnych. Żel przystępuje do podstawy wrzodu i chroni go. Hastens korygujący, zmniejsza ryzyko szkody i ból.

Środki znieczulające żele

Środki znieczulające żele mogą być wykorzystywane. Zawierają one lidokaina jako 5% Maść/pastylkach lub 10% roztwór opryskiwania.

Innego anethetic lokalnych jest chlorowodorek Benzydamina, który jest używany jako Płukanie ust lub opryskiwania. Jest on licencjonowany na stosowanie u dzieci z afty.

Ból killers

Pain killers jak Flurbiprofen (dostępne jako pastylkach) i salicylany (dostępne jako żel ustne lub Wklej) mogą być używane. Są one ograniczone w dzieci z powodu ryzyka salicylan zatrucia.

Te muszą być stosowane ostrożnie jak stagnacji tych narkotyków może prowadzić do wrzody same.

Antybiotyki

Antybiotyki jak Płukanie ust Doksycyklina może być pomocne w zarządzaniu powtarzającym się rak owrzodzenia. Doksycyklina ustne niskich dawek mogą być podejmowane również jako nasenne.

Długotrwałego terapii z antybiotyków dla rak owrzodzenia może spowodować Drozd ustne lub ujścia infekcji candidial jako komplikacje. Jeśli owrzodzenia rak są poważne i po lewej stronie nieprzetworzone infekcji bakteryjnych może prowadzić do głębszych infekcji jak tkanki łącznej lub angina Ludwiga.

Traktowanie bardziej poważne przypadki

Dla ilości recept poważne przypadki fluocinonide żelu (Lidex) lub mogą być dokonywane Chlorheksydyna glukonian Płukanie ust.

Tych pacjentów może również wymagać corticosteroids do zmniejszenia stan zapalny. Te mogą być podjęte jako nasenne lub mogą być spryskiwane lub stosowane jako żele nad wrzody.

Corticosteroids wspólne używane obejmują hemisuccinate hydrokortyzon (jako granulek lub jako logenzes), Triamcynolon (dostępne jako pasty) i dipropionian (dostępne w ustach pranie i inhalator aerozolach) itd.

Opiekę ogólną dla owrzodzenia rak

Opieki zawiera mnóstwo wyczyść nie kwaśne płyny spożycia. Płyny jak cold mleka, żelatyna płynnych, Mazurki, lodów, jogurt są także zarezerwować odprężający masaż.

Zapobieganie owrzodzenia rak

Zapobieganie raka owrzodzenia obejmuje:-

 • Utrzymania higieny jamy ustnej. Regularne szczotkuje i flossing z rutynowych dentystyczne wyboru ups są ważne w wczesne wykrywanie schorzeń będące przyczyną z jak ostre krawędzie zębów lub ill-fitting protezy prowadzące do szkody do osłony ujścia.
 • Należy unikać stres i zdrowej zrównoważone diety z odpowiednią witamin, minerałów itp., jest zalecane. Ostry żywności jak chipy, jeśli istnieją istniejących owrzodzenia należy unikać tortillas itp. Należy unikać żywności bardzo ostre i owoców cytrusowych.
 • Ząb pędzle należy wybrać dokładnie jak one może spowodować uszkodzenie gumy na energicznym szczotkuje prowadzących do zwiększonych skłonności do rak owrzodzenia.
 • W niektórych multi-vitamins pacjentów z minerałów i przeciwutleniacze i aminokwasów L-lizyny (500 mg tabletki, 2 - 4 razy dzienne) przewidziana jest dla zapobiegania owrzodzenia rak.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

 1. http://www.thisisdentistry.co.UK/Dental-problems/canker-Sore/
 2. http://www.NCBI.NLM.NIH.gov/pubmedhealth/PMH0001993/
 3. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Oral-Ulceration.htm
 4. http://Web.squ.edu.om/med-lib/MED_CD/E_CDs/Griffith's%20Instructions%20Patients/PDF/Pg073.PDF
 5. http://www.Brown.edu/Student_Services/Health_Services/docs/Canker_Sores.PDF
 6. http://www.aaom.com/Patients/Treatment-of-canker-sores/
 7. http://bestpracticedx.bmj.com/Best-Practice/PDF/Patient-Summaries/en-us/532571.PDF
 8. http://McNamara.S3.amazonaws.com/Canker%20Sores%20%20(Aphthous%20Ulcers).PDF

Last Updated: Jul 29, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post