Traktowanie Rozszczep wargi i podniebienia

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Rozszczep wargi lub podniebienia odnosi się do separacji z powodu syntezy jądrowej tkanek górnej wargi i podniebienia lub sklepieniu jamy. Chirurgia jest niezbędne do prawidłowego Rozszczep wargi i podniebienia.

Który traktuje podzielone wargi i podniebienia?

Zespół specjalistów, które traktują Rozszczep wargi lub podniebienia obejmują:

 • lekarzy specjalistów
 • kosmetycznych surgeons
 • przesłuchanie specjalistów lub audiologists
 • chirurgów ucha, nosa i gardła
 • chirurgów szczękowo- twarzowa
 • paediatricians
 • pathologists mowy i therapists.

Genetycznych doradców i Psychologowie są również w zespole leczenia Rozszczep wargi i palates.

Podejmowanie decyzji, w jakim chirurgii wymagane

Oceny zakresu, w jakim Rozszczep wargi i podniebienia - to określa zakres, chirurgii wymagane.

Istnieje również potrzeba dokładnego zbadania baby wraz z analiza chromosomów do wykrywania inne defekty genetyczne urodzenia i zespołów wpływających na dziecko.

Prosthetic urządzeń

Przed chirurgii dzieci mogą powiadomiła nosić prosthetic urządzenia do zamykania luki. Jest ona nazywana ® podtrzymującą OrthoCleft.

To pomaga w zebranie guma segmentów i zmniejsza luki w ustach, rozciągając mięśni wargi z podaniem nos bardziej nawet kształtu. Pomaga to dziecko suck dobrze i pasz odpowiednio bez Gag lub podlewki na mleko.

Urządzenie składa się z włóknem akrylowym i przewodów. Aparat ortodontyczny jest wyposażony przez ortodoncji gdy dziecko jest około tygodnia życia. Aparat ortodontyczny jest korygowana raz w miesiącu do trzeciego moth (gdy przeprowadzana jest pierwszym chirurgii) Aby dopasować wzrostu dziecko.

Dzieci przy użyciu ludzi mają 20 do 30% mniej ryzyka plastycznym reconstructive i Pokaż lepszego wyniku z korekcją chirurgiczne Rozszczep wargi i podniebienia.

Rozszczep wargi chirurgii

Celem chirurgii jest aby zamknąć rozszczep i naprawy wad skojarzone. Naprawy Rozszczep wargi wymaga pojedynczego chirurgii w większości przypadków.

Nacięcie zakrzywione jest podejmowana pakiet lip pod nos. Dzięki temu po stronie pakiet lip aby upuścić na poziomie pozycji. Z drugiej strony pakiet lip ukośne nacięcie jest dokonać pozwala na wcześniejsze i spełniają pozostałą część pakiet lip. Końce są następnie zszywane w górę.

Czasami Rozszczep wargi wpływających na dla nozdrzy może wymagać korekty i naprawy nozdrzy jak również. Chirurgia do naprawy dla nozdrzy ma miejsce podczas chirurgii lip naprawy, z późniejszej rewizji, w razie potrzeby.

Chirurgia rozszczep podniebienia

Rozszczep podniebienia chirurgii celem zbliżającą sklepieniu jamy, umożliwiające dziecko do eat stałe żywności i rozwijać normalnej mowy. To jest bardziej rozległe chirurgii i może wymagać więcej liczba posiedzeń chirurgiczne.

Naprawy rozpoczyna się, gdy dziecko jest 9 do 18 miesięcy. To daje czas szczęki rośnie, ale ma miejsce przed mowy umiejętności rozpocząć zacząć.

Tkanek obu stron są wniesiona do przodu. Odbywa się to na dachu jamy ustnej oraz na podłodze jamie nosowej. Dwie warstwy zawiera warstwy chrząstki, kości i mięśni między nimi. Następnie są one naprawione. Szersze luki potrzebę większej liczby plastycznym korekty.

Dodatkowe operacje rozszczep podniebienia zazwyczaj miejsce gdy dzieci są 18 miesięcy do 4 lat życia.

Czasami bit kości z gdzie indziej może zaszczepiony na luki do Mostek rozdzielenia po obu stronach. Klapa z gardła może również służyć do zamknięcia luki.

Dalsze operacje w starszych dzieci

W starszych dzieci, którzy nie mieli potrzebne są dalsze operacje naprawy. Chirurgia retencji Pin jest chirurgicznego tego samego dnia, co ułatwia dostosowanie struktur bony wzdłuż gumy. Można tego dokonać 3 do 6 tygodni po naprawie Rozszczep wargi.

Zapobiegania zbioru płynu uchu środkowym

Zapobieganie uchu środkowym płynu kolekcji, infekcji i utratę słuchu może odbywać się przy użyciu probówki equalizes ciśnienie. Wyrównywanie ciśnienia rury zapobiec płynu w uchu. Probówki pozostawać przez sześć miesięcy do roku, a następnie zwykle fall out.

Utrzymania odpowiedniej żywienia

Ogólne środki traktowania obejmują utrzymania odpowiedniej żywienia. Dziecko powinny być karmione z głowy pionowej na temat kąt 45 °. Na ogół konieczne jest butelki żywienia. Specjalne poidła mogą być potrzebne w dzieci z palates rozszczep.

Jeśli mleka lub żywności jest wolnossące do potoku wiatru może istnieć ryzyko silnego bólu dróg oddechowych. Jest to również rozpatrywać w dzieci z Zespół Pierre'a Robina gdzie istnieje małe dolnej szczęki i języka mieści się wstecz.

Jeżeli nierozpoznany, to zespół może doprowadzić do śmierci z powodu przeszkód dróg oddechowych.

Terapii mowy

Dokonano oceny rozwoju mowy na lata 3 i 5. Terapii mowy mogą być potrzebne w niektórych dzieci po korekcie chirurgiczne rozpadlin.

Ortodontów traktowania, które pomaga zwiększyć wyrównanie i wygląd zębów, mogą być wymagane w niektórych dzieci.

Dzieci z rozszczepem są bardziej narażone na ząb rozpadu, więc ważne jest, aby zachęcić ich do wykonywania zawodu higienę jamy ustnej. (1-5)

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

 1. http://www.gillettechildrens.org/FileUpload/cleft%20lip%20and%20palate.PDF
 2. http://www.rch.org.au/kidsinfo/factsheets.cfm?doc_id=7759
 3. http://practicalplasticsurgery.org/docs/Practical_23.PDF
 4. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Cleft-LIP-and-palate.htm
 5. http://www.NHS.UK/Conditions/Cleft-LIP-and-palate/Pages/Treatment.aspx

Last Updated: Jul 18, 2012

Advertisement

Comments

 1. Heru Suhartanto Heru Suhartanto Indonesia says:

  keponakan saya lahir dalam keadaan bibir sumbing dan langit-langit atas berlubang. setelah mengalami operasi bibir sumbing dia sedikit normal bibirnya, namun setelah berusia 2 tahun ternyata tidak dapat berbicara. dia hanya sanggup berucap "meh..meh..meh...".
  kami sangat bersedih, bocah manis ini tidak mampu berbicara. apakah ada  kaitan lubang di langit-langit dengan hilangnya kemampuan bicara anak kami ini?
  seandainya dilakukan operasi perbaikan lubang langit-langit apakah dia akan dapat berbicara layaknya manusia normal?
  Terima kasih kami mohon penjelasannya.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post