Triglycerides - Czemu robią?

Yolanda Smith, BPharm

Triglycerides są typ sadło który bawić się głównego rola jako energetyczny źródło gdy metabolized w ciele ludzkim. Są bardzo bogaci w energii, zawiera kopię energia węglowodany lub proteiny które mogą także używać ximpx energię ciało. lub

Jako normalny składnik naczyniasty system, triglycerides są nieustannie w cyrkulaci przygotowywającej metabolized zapewniać źródło energii. Gdy teraźniejszość w nadmiaze, triglycerides może przechująca w tłustych depozytach które mogą prowadzić otyłość i powiązani stany zdrowia, jeżeli one przedłużyć przez czas.

Triglyceride metabolizm

Chemiczna struktura triglycerides komponuje glicerol molekuła która oprawia trzy tłustego kwasu łańcuchu. Te trzy tłustego kwasu mogą zmieniać na each triglyceride tworzyć wiele różnych typ triglycerides.

Przez procesu znać jako lipoliza, triglycerides są łamanym puszkiem uwalniać tłustych kwasy od monoacylglycerol w jelicie, równocześnie secreting lipazy i żółć. Triglycerides mogą wtedy rekonstruujący w enterocytes wcielać cholesterol i proteiny tworzyć chylomicrons. Chylomicrons wtedy rusza się w limfa system i naczyniastego system odtransportowywać wokoło ciała jako źródło energii.

Ja jest glicerolu składnikiem triglyceride który jest pożytecznie w providing źródło energii ciało, gdy ono łatwo nawraca w glikozę która może używać ximpx mózg z energią., Tłuści kwasy mogą także zapewniać energię ale muszą nawracający keton chemiczna struktura utylizowywającymi, po to, aby.

Triglycerides jako zupełna molekuła no mogą absorbujący w komórki ciało od bloodstream i muszą być łamanego puszka w swój oddzielnych składniki po to, aby utylizowywającym.

Triglyceride magazyn

Gdy tam  jest nadmiar triglycerides w ciele, mogą przechujący w komórkach, w ximpx ciało z energią wątrobowych lub grubych gdy ono wymaga. To jest naturalny proces który pozwoli ciała iść dla długich okresów czasu bez jeść, gdy ono zaopatrzonego energetycznego źródło.

Hormonu glucagon uwalnia, sygnalizujący lipazę zaczynać reakcję i uwalniać tłustych kwasy. gdy triglyceride sklepy potrzebują aktywującym To pozwoli triglycerides rozprowadzać w krwionośnym strumieniu jeszcze raz zapewniać energię komórki które wymagają je.

Nadmierni Triglycerides

Wysocy poziomy triglycerides, także znać jako hypertriglyceridemia, są błonia zagadnieniem dla wiele populacj w świacie który silnie odnosić sie dieta i ilość spożywająca w diecie sadło. dzisiaj, To jest ponieważ triglycerides tworzą od foods które wysokość i wtedy przechują - gruba zawartość gdy nadmiar w tłustych depozytach, łączy je otyłość silnie.

Jako rezultat, wysocy triglyceride poziomy kojarzą z narosłym ryzykiem poważni stany zdrowia tak jak choroba sercowo-naczyniowa. Stosownie, ludzie które wysokich poziomy triglycerides muszą radzący rewidować ich dietę, jakaś przyzwyczajenia przejadać się i po to, aby. obniżać ich triglyceride poziomy i zmniejszać ich ryzyko te warunki

Niektóre jednostki mogą także mieć wysokich triglyceride poziomy należnych inne okoliczność tak jak przesadny alkoholu spożycie, niekontrolowane cukrzyce, hormonalny anormalność cynaderki, wątrobowa choroba, lekarstwo lub genetyczny nieład. Jeżeli to jest skrzynka początkowa przyczyna musi kierująca stosownie kierować triglyceride poziomy po to, aby.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Triglyceride]

Last Updated: Jun 14, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post