Typ pęcherzowi kontrolni problemy w kobietach

Kobiety wszystkie wieki cierpią od różnorodnych typ pęcherzowi problemy które zmieniają jeśli chodzi przyczynę i przyczyniać się czynniki., Niektóre są należni słabość miednicowi mięśniowi poparcia, podczas gdy w innych kobietach powoduje nerw szkodą problem. W niektóre kobietach pęcherzowa kontrola wpływa różnorodnymi lekarstwami dla neurologic problemów.

Miednicowa podłoga

Pomagać kobiety z odzyskiwać pęcherzową kontrola utożsamiać typ pęcherzowa kontrola która wpływa w each skrzynce. znacząco jest, ja Główni typ pęcherzowi problemy w kobietach są chwilowi, stresy, pilenie i mieszani incontinence, ale inne patologie mogą obserwujący także.

Chwilowy lub przejezdny incontinence

Chwilowy lub przejezdny incontinence jest krótkożyciowym epizodem strata kontrola nad ucieczką uryna od pęcherzowego. Warunek jest teraźniejszy w tercja mieszkanie starsze jednostki i w więcej niż połówka hospitalizujący pacjenci praktycznie.

Urinary infekcja może stymulować pęcherzową aktywność prowadzi incontinence. Niektóre lekarstwa obniżają cortical kontrola nad urinary pęcherzowego lub przyczyny nadprodukcją uryna. Brzemienność jest innym przyczyną chwilowy incontinence. W wszystkie te skrzynkach, continence wznawia gdy etiologic czynniki znajdują i korygują.

Stresu incontinence

W ten sytuaci kobieta donosi że uryna ucieka lub robi krzepkiemu ćwiczeniu, śmiechy, kichnięcia - cokolwiek który stawia częstotliwego stres na miednicowej podłoga. gdy ka Ten typ jest najwięcej błonia wśród kobiet.

W silnej miednicowej podłoga mięśnia kontrakt na odruchu jak tylko tam  będzie wzrost w brzusznym nacisku. Ich skracanie zamyka daleko urethra, zapobiega ucieczkę uryna. Jakkolwiek, jakaś nagły wzrost w nacisku pozwoli urynę płynąć out przez otwartego urethra. gdy te poparcia osłabiają,

Porodu który zdarza się z przekwitaniem zmiany, as well as, mogą wszystkie precypitata stresu incontinence. Estrogen krople w odmianowych fazach menstrual cykl mogą osłabiać urethra i także prowokować stresu incontinence.

Pilenia incontinence

Niektóre kobiety donoszą że gdy czują potrzebę przechodzić urynę pilenie jest silny, nagły i nieokiełznany, podążać ucieczką uryna prawie przy once. Ten punkty strata pęcherzowa kontrola od nerw szkody w cukrzycach mellitus, cerebrovascular wypadku lub infekci, jak zdarza się.

Mieszany incontinence

Mieszany incontinence reprezentuje kombinację podąża nagłego kasłanie lub kichnięcie uryna przeciek, wraz z innymi epizodami pilenia incontinence. Ja także rozważa wiodąca przyczyna incontinence w kobietach w społeczności także w szpitalnym położeniu ale.

Czynnościowy incontinence

Czynnościowy incontinence no jest tak dużo problemu pęcherzowy gdy ono jest afektowana osoby ruchliwość, poznawanie i. Jeżeli, na przykład, kobieta no może ruszać się łazienka za każdym razem, gdy potrzebuje, może urinate dokąd jest pęcherzowym pojemnością once jest daleka przekroczona. Furthermore zdolność urinate na wskazówce może wpływająca fizyczną lub umysłową słabością.

Overactive pęcherzowy

Kobiety które narzekają musieć przechodzić urynę osiem lub więcej synchronizuje dzień budzić się up dwa lub więcej czasy odwiedzać łazienkę każdy noc, lub, mogą mieć overactive pęcherzowego. Ponieważ detrusor mięsień skraca unpredictably, te pacjenci mogą także mieć pilenia incontinence.

Przelewu incontinence

Przelewu incontinence nawiązywać do typ urinary przeciek który zdarza się ponieważ pęcherzowy no opróżnia całkowicie podczas urination. Tak znaczącą kwotę pozostałościowa uryna i overfills wartko pęcherzowy, prowadzący przelew uryna wśród krótkiego czasu. Ja często spotyka w warunkach tak jak cukrzyce i stwardnienie rozsiane.

Źródła

  1. https://www.niddk.nih.gov/health-information/health-topics/urologic-disease/urinary-incontinence-women/Pages/ez.aspx
  2. http://www.womenshealth.gov/publications/our-publications/fact-sheet/urinary-incontinence.html
  3. http://effectivehealthcare.ahrq.gov/index.cfm/search-for-guides-reviews-and-reports/?pageaction=displayproduct&productid=1030
  4. https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/incontinence-and-continence-problems
  5. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1476020/

[dalszy czytanie: Urinary Incontinence]

Last Updated: Aug 23, 2018

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post