Kemik kanseri türleri

Dr Ananya tarafından Mandal, md

Kemik Kanserleri kemik kaynaklanan ya da başka bir yerde vücutta kaynaklanan ve kemiklere yayılmış. Birinci tip, ikinci ikincil kemik kanseri denir birincil kemik kanseri denir. Kemik kanseri her türlü çok nadirdir, ancak birincil kemik kanseri özellikle nadirdir. 1-6

Kemik hücresi türleri

Kemik, aksine görünümünü sert etkisiz organ dinamik bir organdır. İçindeki, hem de lifleri veya kollajen ve mineraller kalsiyum ve fosfat gibi sert doku hücreleri vardır.

Hücreleri, Osteoblasts, osteoklastların ve vakalarda içerir. Osteoblasts, büyüme ve kemik yapısını sağlamak için düzenli olarak çarpma hücrelerdir.

Osteoklastların kaldırma veya aşırı kemik dokularının dağılmasına yardımcı olur. Bu bir kemik remoulding döküm yapısı ve işlevi sağlar.

Chorndrocytes özellikle eklem, kemik uçları kap kıkırdak doku artış sağlar.

Tüm bu hücreler sürekli büyüyen ve kemik bir organ yapmak için ölüyorum vücutta başka gibi. Bu hücreler anormallikler kendi büyüme döngüleri ve engelsiz büyümeye kanser oluşur.

Kemik kanseri türleri

Birincil Kemik Kanserleri, kemik hücreleri etkileyebilir. Bu kanser tüm "sarkom" denir. Bir sarkom, vücudun bağ dokuların (destekleyen dokuların) inşa hücrelerinden kaynaklanan bir kanser olduğunu. Bu hücreler kemik, kas, kıkırdak, bağ, vb içerir.

Kemik Kanserleri türleri, osteosarkom, Ewing'ın sarkom, Spindl Hücre sarkoma ve chondrosarcome içerir.

Osteosarkom

Bu birincil kemik kanseri en yaygın türüdür ama genel nüfus nadirdir. İngiltere'de her yıl yaklaşık 150 yeni vaka teşhis.

Osteosarkom, yaşları 5 ile 20 yaş arasındaki çocuk ve Gençlerde yaygın olarak etkiler. Çocuklar arasında gençlerin üçüncü en yaygın kanser lösemi ve beyin tümörleri sonra osteosarkom olduğunu.

Bay: Bayan 1.4:1 oranıdır. Kemik oluşturan hücreleri veya osteoblasts doğar.

Bu kanser büyük kemiği uyluk kemiği (femur) ya da shin bone (tibia) gibi diğer kemikler daha çok etkiler. Genellikle, kemik yanında diz büyüyen uçları geliştirir ve üst kol kemiği de etkileyebilir. Ancak, herhangi bir kemik etkilenebilir.

Ewing'ın sarkoma

Ewing'ın sarkom İngiltere'de her yıl yaklaşık 100 kişi algılandı. Bu tür kanser de çocuk ve Gençlerde ağırlıklı olarak ile genellikle 10 ile 20 yaş arasındaki kişilerde görülen etkiler. Ancak, yaklaşık olguların % 1 Bu üzerinde 20 de algılanabilir.

Koşul 40 yaşın üzerinde son derece nadirdir. Afrika ve Asya nüfusu çok nadirdir. Erkek kadın görülme oranının 1.5:1 olduğunu. Bu kanser, uyluk kemiği, shin kemik ve pelvis veya Kalça kemiği de etkiler.

Spindl Hücre sarkoma

Her yıl yaklaşık 80 durumlarda kemik kanseri nadir bir tür budur. Kanser osteosarkom görünümünü, belirtiler ve yönetim protokolleri ve planları açısından benzer. Ancak, bu tür kanser yetişkinler genellikle 40 yaşın üzerinde görülür.

Chondrosarcoma

Kanser bu tür vakalarda oluşur ve yaklaşık 80 durumlarda, İngiltere'de her yıl tanısı nadirdir. Bu kanser, orta yaşlı ve 40-50 yaş arasında olanlar bulunabilir. Kadın ve erkek eşit olarak etkilenir.

En yaygın Chrondrosarcoma, pelvise ya da Kalça kemiği, uyluk kemiği, üst kol kemiği (humerus), shoulder blade (scapula) ve kaburga sitelerdir. Gelen osteochondromas gibi önceden var olan lezyonlar ortaya çıkabilir ve chondromas ya da birincil olabilir.

Birincil kemik kanseri nadir türleri

Birincil kemik Tümörü diğer nadir türleri şunlardır:

 • Leyomiyosarkom
 • Fibrosarkom (bacak, kol ya da çene lifli dokularda etkiler)
 • Malign Fibröz Histiyositom (bağ dokuları etkileyen)
 • Anjiyosarkom (kan damarlarını etkiler)
 • chordoma (omurga ve kafatası Bankası)
 • Malign Dev hücreli Tümörü

Sekonder kemik kanseri

Sekonder kemik Tümörleri, diğer kanser sitelerden kaynaklanan olanlardır. Bunlar birden fazla olabilir ya da tek.

Kemik Kanserleri ya da metastaz gerçekleştiği en yaygın sitelerin, meme, prostat, akciğer, böbrek ve tiroid vardır. Çocuklarda ortak sitelerinden nerede kaynaklanan kemik kanseri Wilm'ın tümör ve Nöroblastom içerir.

Nisan Cashin-Garbutt tarafından ba Hons (Cantab) gözden

Daha fazla bilgi için

Kaynaklar

 1. http://www.NHS.uk/Conditions/Cancer-of-the-Bone/pages/Introduction.aspx
 2. http://www.patient.co.uk/Health/Cancer-of-the-Bone-(primary).htm
 3. http://www.patient.co.uk/Doctor/Bone-Tumours.htm
 4. http://www.mdanderson.org/patient-and-cancer-information/cancer-information/cancer-types/Bone-cancer/index.html
 5. http://www.boneandcancerfoundation.org/PDFs/Osteosarcoma-2.PDF
 6. http://www.cancer.umn.edu/cancerinfo/Sarcoma/osteosarcoma.html

Last Updated: Sep 4, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post