Wasektomia efekty uboczni

Yolanda Smith, BPharm

Wasektomia jest pospolitym chirurgicznie procedurą który wymaga rozcięcia vas deferens, kopcowanie hamować zdolność ejaculated w zdarzać się i. semen i poczęciu sperma Tam  są kilka efekty uboczni które mogą zdarzać się jako rezultat ten procedury.

Tam  jest ryzyko infekcja i wydarzenia odnosić sie jak wszystkie operacje narkozy use. Dodatkowo, tam  są niektóre inni niekorzystni skutki które mogą zdarzać się to są odmianowi wasektomia. Te kategoryzują below jako operacja i plciowi skutki.

operacja skutki

W najwięcej skrzynek moszna teren zost odrętwiałym dla 1, 2 godzin podąża wasektomię, opłata anestetyk zarządzający podczas procedury. Po to teren może zostać posiniaczonym i nabrzmiałym, i znaczący ból może zauważający dla tygodnia w przybliżeniu.

Ten rozognienie i ból możemy zmniejszający z zastosowaniem zimne paczki moszna. Przeciwbólowy lekarstwo tak jak paracetamol lub NSAIDs może potrzebujący pomagać uśmierzać kojarzonego ból.

Dodatkowo, brać czas odpoczywać i radzący pacjenta kłamać na ich plecy równie dużo jak ewentualne pomoce zmniejszać naciska i boleć. Niektóre mężczyzna znajdują że obcisła bielizna może pomagać ochraniać teren i łagodzić jakaś powiązaną niewygodę.

Sporadycznie zostać infekującym może miejsce operacja, prowadzący powiązany rozognienie i surowy ból w terenie. Jeżeli bakteryjna infekcja podejrzewa, widmo antybiotyki zazwyczaj wskazują pomagać zmniejszać odnosić sie objawy i infekcję.

Mężczyzna mogą wracać pracować podczas czują są stosowni dla one, ale żadny pracują wymagający ciężkiego udźwig muszą opóźniający do tydzień po procedury przynajmniej zmniejszać ryzyko komplikacje. Najwięcej mężczyzna są sprawnie recommence pracować few dni po operaci, chociaż mężczyzna z szczególnie wytężającymi miejscami pracy mogą korzystać od więcej urlopu.

Ja jest bezpieczny kontynuować normalne higien rutyny z jak zwykle i polecający prysznic lub skąpaniem który mogą także pomagać zmniejszać ryzyko infekcja w terenie. w najwięcej skrzynek, Mężczyzna muszą płacić uwagę suszyć płciowego teren z płciowymi ruchami ręcznik gruntownie unikać pogorszenie jakaś ból.

Plciowi skutki

Mężczyzna mogą wznawiać aktywność seksualną która zazwyczaj zdarza się wokoło tydzień podąża operację. jak tylko czują wygodnego, Niektóre mężczyzna mogą znajdować ich semen są nieznacznie czerwienią barwiącym dla pierwszych kilka wykrzyknięć po wasektomii należnej obecność krew, ale to rozważa normalna i no myśleć być szkodliwy.

Wasektomii procedura no musi ingerować z libido, mężczyzna zdolnością lub. mieć erekcję i ejaculate jako normalna Jakkolwiek, niektóre mężczyzna seksualnie wzbudzają w początkowym miesiącu podąża operację doświadczają łagodny boleć w testicles podczas gdy, szczególnie.

Ja jest istotny że mężczyzna są świadomi że, ono zupełny do few miesiące po operaci no rozważa. chociaż wasektomia oferuje odnoszący wielkie sukcesy antykoncepcyjną metodę, To jest ponieważ niektóre sperma może być teraźniejszością mieć potencjał i. już nawozić jajko i poczynać dziecka Dla ten powodu, inne antykoncepcyjne metody muszą używać po operacja until test potwierdza, few miesiące po operaci. że spermy obliczenie jest zero

Dodatkowo, wasektomia no oferuje ochrony przeciw chorobom przenoszona drogą płciową. Ja, tym samym, poleca że mężczyzna ćwiczą odpowiednich środki ostrożności tak jak używać kondom gdy angażujący w aktywność seksualna z nowych i wielokrotności partnerami, szczególnie.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Wasektomia]

Last Updated: Jul 20, 2015

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post