Jarskie diety dla ciężar straty

Dr Ananya Mandal, MD

Jarosze tworzą wielkiej grupy populacja. Dla tamte jaroszy które biorą mleko i jajka, zdrowa dieta jest to samo dla anyone innego jak ale dla tamto które no biorą nabiału i jajek potrzebuje ostrożnie oceniającym, dieta.

©Foxys Lasowa manufaktura/Shutterstock.com

Zdrowa dieta zawiera obfitość owoc i warzywo, skrobiowi foods, nabiałów źródła proteina tak jak jajka, fasole i mała ilość zawiera foods sadło wraz z nabiałami.

Zrównoważona dieta

"je" i sugeruje proporcje te foods półkowe łasowanie planu pomoce w wybierać zdrowe opcje jedzenie. Według jedzącego talerza rekomendacj: -

 • Obfitość owoc i warzywo - To zawiera przynajmniej pięć porcj świeży, marznący, konserwować, suszący lub juiced owoc i warzywo dzień. Te zapewniają witaminy as well as włókna w diecie która pomaga w utrzymywać dobrego przetrawienie.
 • Obfitość skrobiowi foods tak jak grule, chleb, ryż i makaron, - Te musi uzupełniał przynajmniej tercja jedzenie talerz. Całe adra są lepszy niż polerujący i przerafinowywający węglowodany gdy zapewniają włókna, wapnie, żelazo i b witaminy więcej.
 • Nabiały - mleko, nabiały, wapnie i witaminy, tak jak ser i jogurt zapewniamy proteinę, A i B12. Te są znacząco dla utrzymywać wapń równowagę. Niskotłuszczowy nabiał musi wybierający jako część miarowej diety.
 • Non nabiałów źródła proteina - jajka, fasole, soczewicy, grochy i inni pulsy, tworzą dobrego źródło proteiny. Jarosze które spożywają jajka mogą korzystać od te foods.

  Tamte jarosze które no biorą jajek potrzebują polegać na legumes i pulsach dla protein. Te są niskotłuszczowy źródło proteina, włókno, witaminy i kopaliny. Dokrętki i ziarna są także źródłem proteina i innymi odżywkami.

  Inne mięsne alternatywy dla jaroszy zawierają tofu, mycoprotein, textured jarzynowego tempeh, proteinę, i. (tak jak Quorn) Różnorodność proteiny sugerują uzyskiwać prawą miksturę amino kwasy które używają budować ciało komórki i naprawiać.,

 • Foods bogaci w sadło i sugars potrzebują spożywającym oszczędnie. Tłuści foods zawierają oleje, sałatkowi opatrunki, śmietanka, przetwarzający foods, chipsy, ciastka, ciasta, lody, torta etc. Foods w ten grupie zapewniają puste kalorie, energię w postaci i. sadło i sugars Są biedni w innych istotnych odżywkach.

Jarskie diety

Jarskie diety w specjalnych warunkach jak ciążowa potrzeba planującą zawierać wszystkie istotne odżywki. Dzieci na jarskiej diecie także potrzebują oceniającym dla zrównoważonej i zdrowej diety providing one z odżywkami istotnymi dla wzrost i rozwój.

Przeciwieństwo popularna wiara, najwięcej jaroszy dosyć proteinę i wapnie w ich diecie. Mogą zawodzili żelaznych wymagania porównujących mięśni zjadacze jakkolwiek. Dobrzy źródła żelazo zawierają pulsy, suche owoc, jajka, ciemnozielonych warzywa tak jak watercress, brokuły, wiosen zielenie i warownych zboża, (z dodającym żelazem).

Omega-3 tłuści kwasy pomagają utrzymywać zdrowego serce i zmniejszać ryzyko kierowa choroba. Dla jaroszy, te mogą uzyskujący od wazeliniarskiej ryba. Te uzyskują od linseed oleju, orzecha włoskiego oleju, bobowego oleju i omega-3 fortyfikującego jajka, rapeseed oleju i soya w jaroszach. (flaxseed)

Dla weganinów, dieta zawiera tylko rośliny, tak jak warzywa, adra, dokrętki i owoc. Weganiny no biorą foods które przychodzą od zwierząt, wliczając nabiałów. Zdrowa weganin dieta tak potrzebuje zawierać: -

 • Obfitość owoc i warzywo
 • Skrobiowi foods od wholegrains, grul, makaronu, chleba i ryż,
 • Nabiał alternatywy tak jak warowny soya napój. Tam  jest potrzeba dla wapnia supplementation jeżeli ono no wziąć w nabiałach. Wapń potrzebuje dla kości i zębów silnych i zdrowych. Dobrzy źródła wapnie dla weganinów zawierają warownego soya, ryż i owsy pulsy, sezamowi ziarna, warowny chleb suszący, brown lub biały, - owoc tak jak rodzynki, przycina i wysuszone morele etc.
 • Nabiałów źródła proteina tak jak soya, legumes, dokrętki, ziarna, fasole i pulsy,
 • Mała ilość tłuści i cukierkowi foods

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://veg.ca/images/pdf/farmer.pdf
 2. http://www.mineralmed.com.pt/documentos/pdf/7050b1a8-63fe-4983-8704-d5d74a0afa1b.pdf
 3. http://www.vegetarian.org.uk/guides/v_plan_guide.pdf
 4. http://www.vegetariannutrition.org/food-pyramid.pdf
 5. http://www.nhs.uk/LiveWell/Vegetarianhealth/Pages/Vegetarianhealthhome.aspx
 6. http://www.susanberkow.com/PDF/vegdietsandweightstatus3.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post