Witamina niedostatek

Dr Ananya Mandal, MD

Witaminy A niedostatek jest ważnym problemem zdrowotnym który wpływa wokoło jedna trzecia dzieci starzejący się pod pięć rok. Witaminy A niedostatek powoduje ślepotę w wokoło 250,000-500,000 dzieciach od krajów rozwijających się każdego roku i wysoki rozpowszechnianie jest w Azja Południowo-Wschodnia i Afryka. Według Globalny Alliance dla witaminy A, kilka strategie muszą zachęcający pomagać kierować ten problem i niektóre te opisują below.

  • Breastfeeding musi zachęcający jako jedyna forma odżywiać nowonarodzonego.
  • Kobiety w bezpośrednim poczta okresie radzą brać dawki supplementation.
  • Witamina supplementation dzieci starzejący się pod pięć zachęca.
  • Witaminy A karmowa fortyfikacja ono bada ale obecnie no adoptuje jako podejście niedostatek.

Witaminy A niedostatek może być początkowy lub drugorzędny lub. Początkowy niedostatek zobaczy w dzieciach i dorosłych które no spożywają dosyć foods bogatych w witaminie A tak jak owoc i warzywo lub zwierzęcy źródła tak jak wątróbka żółci, pomarańczowi/. mango, bania (,) Dzieci które odzwyczajają z piersi mleka zbyt wcześnie są także przy narosłym ryzykiem witaminy A niedostatek.

Drugorzędny witaminy A niedostatek zdarza się jako rezultat gastrointestinal anormalność które prowadzą biedny absorbowanie witamina dostępna w jedzeniu. Witamina A jest soluble witaminą znaczy ono absorbuje po tym jak ono rozpuszczał w sadło. Niskotłuszczowa dieta może tym samym wadzić odpowiedniego absorbowanie i use witaminy A. Cynkowy niedostatek może także niszczyć transport witamina A i absorbowanie.  Inny wskazuje czynniki powiązanego drugorzędny witaminy A niedostatek zawiera produkcję anormalnego uwolnienie żółć i, chroniczny ujawnienie papierosu dymny i chroniczny alkoholizm.

Objawy witaminy A niedostatek

Witaminy A niedostatek prowadzi niektóre następujący objawy

  • Nadwyrężony wzrok w ciemnawym świetle, szczególnie (nocy ślepota)
  • Oschłość oczy nawiązywać do xerophthalmia jako
  • Nadwyrężona odporność i podatność infekcja
  • Białawe gomółki przy włosianymi follicles należnymi hypokeratosis
  • Łuskoskóry metaplasia normalny nabłonek w oddechowych przejściach i pęcherzowym prowadzi keratinized i pogrubiony nabłonek.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

[Dalszy czytanie: Witamina A]

Last Updated: Oct 9, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post