Witaminy C efekty uboczni

Dr Liji Thomas, MD

Witamina C jest soluble substancją i tym samym no akumuluje w ciele. To rozlicza dla nieobecności jakaś dane na witaminy C toksyczności na se. Witamina C w ja jest niska toksyczność i tylko mniejszościowych niekorzystnych skutki tak jak biegunka, mdłość i inne trawienne awantury.

Te spęczenia są należni osmotyczny wycofanie woda od jelitowych zawartość unabsorbed witaminą C w gastrointestinal obszarze. Inni fizjologiczni zakłócenia należni wysocy witaminy C poziomy zawierają metaboliczną kwasicę i zmieniających poziomy niektóre koagulaci czynniki tak jak protrombina.

Urinary oxaluria

Witaminy C metabolizm produkuje szczawian jako produkt. Niektóre badanie sugeruje i dwoisty ryzyko wapnia szczawianu cynaderki kamienie. że witaminy C nadprogramy mogą wzrastać urinary szczawian koncentracje,

Lek interakcje

Kilka leki zmniejszają witaminy C poziomy tak jak antykoncepcyjne pigułki które zawierają estrogen, barbiturany i tetracykliny., Witamina C także podnosi estrogenów poziomy.

Stały bywalec Aspirin nabór nad pewna częstotliwość tak jak 1000 mg, każdy 6 godzin, wzrasta urinary ekskrecję witamina C i zmniejsza swój krwionośnych poziomy. Witamina C powoduje wysokich serum poziomy Aspirin i inny NSAIDs.

Witamina C może hamować akcję warfarin, i tak wymaga monitorującym protrombina czasem dosage warfarin. Ja może także zmniejszać cardioprotective akcję obniżanie leki tak jak simvastatin i niacyna, though jest daleko od jasnego dowód. Niektóre wielkie próby wskazują że ja no wpływa pozytywnych skutków te leki.

Ja sugerował że witaminy C use podczas komórki nowotworowej chemoterapii mógł pomniejszać skuteczność traktowanie ochraniać bolak komórki od zniszczenia. Inny studiuje, chociaż, wskazuje że witamina C wywrzeje ewentualnego ochronnego skutek na normalnych komórkach przeciw szkodzie nakłaniającej promieniolecznictwem lub chemoterapią.

Ja także sugerował że wysokie dawki witamina C mogli prowadzić oxidative szkoda bezpłatnego radykała produkcja przyczyniać się, ale to experimentally no pokazywał.

Laboranccy testy

Testy tak jak serum bilirubina, serum kreatynina i gwajakowy test dla obecności occult krew, zależą na obecność zmniejszać substancje, i tak ingerować z ich interpretacją mogą wysocy poziomy witamina C.

Witamina C i choroba sercowo-naczyniowa

Pojedyncza nauka pokazywał że witaminy C supplementation pojawiać się wzrastać choroby sercowo-naczyniowej śmiertelność w menopauzalnych cukrzycowych kobietach, ale to nigdy potwierdzał.

Witamina C i kopalny absorbowanie

Witamina C może teoretycznie powodować przesadnego żelaznego absorbowanie, ale to jest prawdopodobny być znaczenie w tamto które dziedzicznego hemochromatosis i spożywać wysokie dawki witamina C tylko.

Gdy bierze wraz z zawiera antacids, witamina C podnosi aluminiowego absorbowanie i ryzyko efekty uboczni tym samym.

Uwarunkowywać gnilec

Megadoses witamina C w brzemienności może powodować odskoku gnilec w niemowlaku, opłata nagła kropla w poziomach powoduje względnego niedostatek witamina w dziecko krwi po narodziny. Tak, dawki nad 1000 mg witamina C muszą unikający w brzemienności jeśli na medycznej rada.

Dwuznaczni niekorzystni skutki

Inni dwuznaczni skutki ale nigdy są sprawdzeni istnieć, zawierają, które podnosili przez lata,

 • redukcja w witaminie b12 i groszaków poziomy w serum
 • erozja stomatologiczna emalia
 • alergia witamina c

Zapobiegać niekorzystnych skutki witamina C

ustanawiający górni poziomy są specyfikiem i zamierzają zapobiegać efekty ubocznych. Środki ostrożności zapobiegać niekorzystne reakcje zawierają:

 • odpowiedni rzadkopłynny nabór sprzeciwiać się moczopędnego skutek witaminy C nadprogramy
 • wystrzeganie witaminy C supplementation jeżeli ty hemochromatosis, sierp komórki anemię, G6PD lub thalassemia,
 • szukający medyczną rada przed zaczynać witaminy C supplementation, w przypadku nerkowej choroby lub podczas chemoterapii,
 • zatrzymywać use nikotyna jeżeli planujący brać witaminy C supplementation
 • powstrzymywanie witaminy C nadprogramy tuż po angioplasty po lub

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Witamina C]

Last Updated: Feb 25, 2016

Advertisement

Comments

 1. Kushal Qanungo Kushal Qanungo India says:

  I had vitamin C poisoning due taking excess amla (20-25 dried  ones)(India gooseberry, which has the highest content of Vitamin C naturally).
  My symptoms were:
  1. Nausea and Vomiting 1st day
  2. Confusion 1st Day
  3. Stomach Bloating 5 Days
  4. Diarrhea 2nd Day Morning
  5. Fever for 5 days 100.4 deg F
  The above information may be used by doctors and general public at large.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post