Sromu zapach i fluidy

Dr Ananya Mandal, MD

Srom i pochwa secrete mnogich fluidy które są odpowiedzialni dla liczby funkcje.

Fluidy od sromu i pochwy zawierają:

 • Uryna - To no jest technicznie sekrecja, jest teraźniejszy w fluidach srom ale vulval lub pochwa
 • Pot - labia wykładają z skórą zawiera potów gruczoły.
 • Menstruacje - To zawiera krew i tkanki która są właściwie jatą od wewnętrznych futrówek macica która oczekuje nawożenie jajka podczas uwolnienia jajeczko.
 • Sebum lub skóra oleje - Te są wydzieleni łojowymi gruczołami które kłamają w wewnętrznych futrówkach labia minor.
 • Vartholin's i Skene's gruczołowe sekrecje
 • Pochwowe ścienne sekrecje
 • Smegma - To jest białawy sekrecja. Ja zawiera nieżywe komórki, skóra oleje, wilgoć i naturalnie - występujące bakterie. Ja znajduje w samiec i kobietach i w kobietach zbiera wokoło labialnych fałdów i łechtaczki ono.
 • Karkowy śluz - To tworzy wśród cervix który tworzy otwarcie macica. Karkowy śluz zmienia w pojawieniu i własność podczas menstrual cyklu. Podczas jajeczkowania i żyznego okresu cykl ja jest śliski, jasny i stretchy. Tuż przed miesiączką ja jest kleisty. Tamto na kontrola urodzin pigułkach zawsze m kleistą sekrecję. Śluz zazwyczaj suszy biel lub kolor żółtego na bieliźnie. Dziewczyny zazwyczaj zaczynają zauważać to podczas dojrzałości płciowej. Tam  będą mniej karkowi śluzy gdy kobieta dostaje bliżej do przekwitania.

Zawartość vulvovaginal fluidy

Vulvovaginal fluidy chemically zrobią up pirydyna, squalene, karbamid, octowy kwas, mlekowy kwas, powikłani alkohole, glikol, ketony i aldehydy.

Funkcje vulval i pochwowi fluidy

 • Natłuszczenie - Podczas plciowego arousal pochwowego i vulval natłuszczenia pozwolić dla łatwej penetraci penisem wzrasta
 • Ochrona - acidic składniki fluidy pomagają ochraniać pochwę od infekcj i srom

Rumienić się out drobnoustroje

 • Pheromones - W przybliżeniu jedna trzecia kobieta produkt spożywczy alifatyczni kwasy. Te które w innych prymasów gatunkach produkują powonieniowych sygnały. typowego zapach Te dzwonią ludzcy pheromones. Te kwasy produkują naturalnymi bakteriami osiadłymi na skórze. Zawartość kwasy zmienia z menstrual cyklem wzrasta od jeden dnia po i osiąga szczyt cykl, miesiączki lub okresów, tuż przed jajeczkowaniem lub uwolnieniem jajko od jajnika w fallopian tubki.
 • Wykrzyknięcie - Podczas żeńskiego orgazmu uwalniać jasnego vulvovaginal fluid mogą, niektóre kobiety. Ten fluid no jest uryny, żadny odór i no opuszcza plamy.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.toronto.ca/health/sexualhealth/pdf/sh_vaginal_fluids.pdf
 2. http://www.hhs.gov/opa/reproductive-health/general-reproductive-health/vaginal-discharge/
 3. http://www.spc.int/hiv/images/stories/stis2.pdf
 4. http://www.icms.qmul.ac.uk/chs/Docs/27147.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Oct 28, 2012

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post