Co Powoduje Cystitis?

Dr Ananya Mandal, MD

Cystitis nawiązywać do rozognienie pęcherzowy i zazwyczaj zdarza się opłatę infekcja. Najwięcej wspólnej sprawy cystitis jest bakteryjnym infekcją urinary obszar który rozprzestrzenia pęcherzowy, dokąd ono powoduje drażnienie pęcherzowa futrówka podżegający objawy i. Więcej niż 85% skrzynki cystitis powodują Escherichia Coli (E. Coli).

Cystitis wśród kobiet

Kobiety są zagrożone cystitis niż męski urethra. ponieważ żeński urethra jest krótki W dodatku urethral otwarcie kłama w bliskim sąsiedztwie odbyt w kobietach bardzo, robi mu łatwy dla bakterii dosięgać urinary obszar. Prawie doświadczają cystitis przy niektóre punktem w ich życiu i wokoło 1 w 5 kobietach nawiązywać do jako które mieli warunek dostawać powtórki infekcję nawrotny cystitis wszystkie kobiety.  

Niektóre przyczyny cystitis w kobietach zawierają:

  • Cystitis może zdarzać się przy jakaś wiekiem ale jest pospolity wśród seksualnie - aktywnych kobiet (bakterie od odbytu mogą rozprzestrzeniać urinary obszar podczas plciowego stosunku).
  • Kobieta w ciąży które trudność w w pełni opróżniać ich urinary pęcherzowego są przy wielkim ryzykiem urinary obszaru infekcja i cystitis.
  • Kobiety mogą także zostać infekować przez używać tampony lub blendę. Po używać kibel w kierunku od odbytu urethral otwarcie, wycierać może także prowadzić kontaminowanie genitourinary obszar.
  • Kobiety które mieli ich przekwitanie są przy wielkim ryzykiem cystitis. Brak hormonu estrogen w te kobietach prowadzi cienieć pęcherzowa i urethral futrówka która predysponuje infekcja., Furthermore, pochwowe sekrecje zmniejszają z wiekiem, robi mię łatwy dla bakterii mnożyć.

Cystitis wśród mężczyzna

Chociaż cystitis jest mniej błonia wśród mężczyzna, ono może zdarzać się dla poważnych powodów w kobietach tak jak urinary obszaru infekcja lub prostaty infekcja niż (prostatitis). Urinary obszar może także kompresuje i zagradzający powiększoną prostatą lub bolakiem który mogą zmniejszać urinary odpływ od pęcherzowego i predysponować cystitis.

Ludzie z cukrzycami lub cynaderki infekcjami są przy wielkim ryzykiem rozwijać cystitis, jak jest ludźmi które są ubranym urinary cewnika. Ujawnienie pewne substancje chemiczne tak jak tamto znajdujący w mydle i kąpielowe piany może także powodować drażnienie i cystitis w niektóre jednostkach.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/cystitis/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.whelehans.ie/ailments/CYSTITIS.pdf
  3. http://www.healthcenter.vt.edu/assets/docs/UTI.pdf
  4. http://www.racgp.org.au/afp/2010/may/bacterial-cystitis-in-women/
  5. http://health.vic.gov.au/edfactsheets/downloads/cystitis-in-women.pdf

http://www.amnch.ie/Just-for-Kids/Parent-Advice/Cystitis.pdf

[Dalszy czytanie: Cystitis]

Last Updated: May 2, 2017

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post