Estrogen funkcja

Dr Ananya Mandal, MD

Estrogeny są teraźniejsi w znaczących kwotach w mężczyzna i kobietach. Są teraźniejsi w znamiennie wysokich kwotach w kobietach po menarche do przekwitanie (początek menstrual okresy przy dojrzałością płciową) (zaprzestanie menstrual okresy po zakończeniu odtwórczego wieka).

Początkowa funkcja estrogeny jest rozwojem żeńskie drugorzędne plciowe właściwości. Te zawierają piersi, endometrium, przepis menstrual cykl etc. i utrzymanie zdrowy libido, W samiec estrogenu pomocach w maturation sperma.

Fizyczne funkcje

Estrogen jest odpowiedzialny dla rozwoju żeński ciało i drugorzędni plciowi charaktery. Ja pomaga decelerate wzrosta wzrost w kobietach podczas dojrzałości płciowej, przyśpiesza palenie ciała sadło i zmniejsza mięsień masę.

Ja także stymuluje przyrosta wewnętrzna futrówka macica podczas menstrual cyklu, ulepsza natłuszczenie pochwa i gęstnieje pochwową ścianę, wzrosta maciczny przyrost, podczas gdy wzrastający naczynie krwionośne skóra. (endometrium)

Skutki na różnorodnych biochemicznych parametrach

Estrogeny zmniejszają kość wzrosta i resorpci kości formację.

Pomagają w proteinowej syntezie, wzrost wątrobiana wiążące proteiny produkcja, koagulacj proteiny (czynniki II, VII, IX, X, plasminogen). Estrogeny wzrastają platelet adhesiveness i zmniejszają antithrombin III.

Estrogeny wzrastają dobrego cholesterol i także wzrastają triglycerides. (HDL) Zmniejszają LDL i promują grubego świadkowanie.

Fluidów i elektrolitów na przyczyny soli i wodnej retenci. (sodium) W gastrointestinal obszarze zmniejszają kiszka wzrosta i motility cholesterol w żółci.  Także ulepszają płuco funkcje.

Skutki na hormonach

Estrogeny wzrastają cortisol i płeć hormonu wiążącą globulinę. Estrogeny wzrastają, zmniejszają eumelanin i. melaninę i pheomelanin

Estrogeny i nowotwór

Estrogeny pomagają w utrzymaniu wyczuleni nowotwory piersi i przyroscie.

Estrogen i libido

Plciowy pragnienie jest zależny na androgenów poziomach niż estrogenów poziomy raczej

Estrogen i rozwój płód

Estrogen pomaga w powodować fizycznego różnicowanie płód samiec lub kobiety na ich genetycznego kod lub jak. Podczas gdy androgeny jak testosteronu prowadzenie maskulinizować płód, estrogen feminizes płód. Prenatal androgeny postępują na zachowaniu i innych tkankach z ewentualnym wyjątkiem skutki na kości, przez androgenów receptorów.

Estrogen i zdrowie psychiczne

Estrogen rozważa bawić się znaczącego rola w kobiet zdrowie psychiczne. Nagły zmniejszanie w krwionośnych poziomach estrogen i okresy podtrzymujący estrogenów niscy poziomy korelujemy z znaczącym trybowym obniżaniem.

I po porodu przekwitanie po przekwitanie niskich poziomów estrogen zbliżać, może predysponować depresja.

Estrogen i skóra

Dla wiele rok ja rozpoznawał że estrogeny są znacząco w utrzymaniu ludzka skóra. Ulepszają, wzrastają skóry gęstość, ulepszają krwionośną dostawę skóra, i. kolagen ilość i zawartość Estrogeny postępują przez estrogenów receptorów na ludzkiej skórze.

Liczba estrogenów receptory zmienia w różnych częściach ciała. Wysocy receptorów poziomy zobaczą na twarzowej skórze i skórze nad udem lub piersią.

Estrogen i kierowa choroba

Estrogenu De fi ciency wzrasta ryzyko kierowa choroba. Brak estrogen jest impetem atherosclerosis.

Estrogen w mężczyzna

Samiec także posiadają estrogenów receptory i estrogen niektóre poziomy w męskiej krwi i zakres jest wysoki niż menopauzalne kobiety. Estradiol znajdował być odpowiedzialny dla zapoczątkowywać spermatogenezę, formacja lub maturation sperma w mężczyzna. Ja pomaga w kości sile, plciowym maturation i cholesterolu metabolizmu.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.cbra.org.br/pages/publicacoes/animalreproduction/issues/download/AR014.pdf
  2. http://carcin.oxfordjournals.org/content/19/1/1.full.pdf
  3. http://medicina.iztacala.unam.mx/medicina/receptores-estrogenos.pdf
  4. http://faculty.washington.edu/andchien/PDFs/HuBio/estrogen.pdf
  5. http://cardiovascres.oxfordjournals.org/content/53/3/605.full.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Sep 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post