Czemu Robi trzustka?

Susan Chow, PhD, ELS

Trzustka jest organem który siedzi w brzusznym zagłębieniu za żołądkiem i bawić się rola w systemu trawiennym i dokrewnym.

W dokrewnym systemu, ja jest odpowiedzialny dla produkować kilka hormony tak jak insulina, glucagon, somatostatin i trzustkowy polypeptide. Dodatkowo, swój exocrine funkcja wymaga sekrecję trawienni enzymy które pomagają absorbowanie odżywki w małym jelicie i przetrawienie.

Trzustka
 1. Głowa trzustka
 2. Uncinate proces
 3. Trzustkowy karb
 4. Ciało trzustka
 5. Anterior powierzchnia
 6. Podwładny powierzchnia
 7. Wyższy margines
 8. Anterior margines
 9. Podrzędny margines
 10. Omental bulwa
 11. Ogon trzustka
 12. Dwunastnica

Dokrewna funkcja

Tam  są wiele komórek grona w trzustce nawiązywać do wysepki które są odpowiedzialne dla dokrewnej funkci organ. Langerhans jako Wysepki komponują grupy lub łańcuchy dokrewne komórki wyplatający wpólnie tworzyć zwartą sieć. Tam  są cztery typ komórki w te wysepkach, zawiera:

 • α alfa komórka który secrete glucagon
 • β bete komórki które secrete insulinę
 • Δ delty komórki które secrete somatostatin
 • γ gamma komórki które secrete trzustkowego polypeptide

Each te hormony bawić się znacząco rola w ciele i jest istotny dla normalnych cielesnych funkcj zdarzać się.

Szczegół notatka, glucagon i insulinowy praca wpólnie utrzymywać odpowiedni glikoza poziom w the krew. Glucagon jest wydzielony gdy tam  jest niski krwionośnego cukieru koncentracja wzrastać glikozy zawartość, podczas gdy insulina jest wydzielona gdy tam  jest nadmierny cukier zmniejszać glikozę w krwi.

Na przykład, po tym jak posiłek który powoduje koncentrację glikoza w krwi gwoździć trzustkę produkuje insulinę która zachęca insulinę być łamanym puszkiem i używa w ciele., Przeciwnie trzustka produkuje glucagon sygnalizować wątróbka, mięsień lub grube komórki uwalniać cukier od zaopatrzonej formy. gdy glikozy koncentracja spada tak jak noc podczas bez jeść,

Exocrine funkcja

Trzustka także bawić się znaczącego rola w trawiennym systemu jako exocrine gruczoł. Ja secretes fluid który jest bogaty w enzymach potrzebujących pomagać przetrawienie w małym jelicie. Trawienni enzymy pomagają psuli się różne odżywki od diety tak jak węglowodany, lipids i proteiny.

Część trzustka odpowiedzialna dla exocrine funkci składać się z kanały w kilka gronach, zna jako acini. Sekrecje od lumenu acini budują up w intralobular odcieku i kanale w dwunastnicę ostatecznie, przez głównego trzustkowego kanału.

Kilka hormony wliczając gastryny (CCK), cholecystokinin i secretin, regulują proces trawiennego enzymu sekrecja. Komórki w żołądka lub dwunastnicy uwolnieniu te hormony gdy sensualna informacja wykrywa potrzebę dla trzustkowych soków.

Na przykład, secretin zapoczątkowywa uwolnienie dwuwęglanów jony które są alkaliczni, (pH >7) i pomaga neutralizację żołądka kwas i chyme. Przeciwnie, CCK hormon prowadzi sekrecja trawienni enzymy które pomaga psuł się jedzenie, zawiera:

 • protease dla przetrawienia proteina
 • amylaza dla przetrawienia węglowodany
 • lipaza dla przetrawienia lipids.

Wpólnie trawienni enzymy uwalniający w trzustkowego soku pomocy w trakcie łamania jedzenia puszka i absorbowanie od małego jelita używać w komórkach przez cały ciała.

Odnosi się

Last Updated: Aug 24, 2015

Advertisement

Comments

 1. LaDonna Erlewine LaDonna Erlewine United States says:

  What happens to the body if you dont have the pancreas?

 2. TINA DEFOE TINA DEFOE United States says:

  I WAS DIAGNOSED WITH AUTO IMMUNE ABOUT A YEAR AGO, NOT SURE WHICH KIND YET. I WAS TESTED FOR LUPUS BUT IT WAS NEGATIVE. COULD IT CAUSE NUMB TOES, MY TOES HAVE BEEN NUMB FOR 2 MONTHS, AND HANDS GO NUMB ABOUT EVRY COUPLE OF DAYS. PLEASE HELP....

 3. Ghulam Dauod Ghulam Dauod Islamic Republic of Pakistan says:

  I think the insulin is the best solution for diabetic patients.It is very near to natural system.

 4. Ana Ospina Ana Ospina Colombia says:

  buena tarea me sirvio de mucho Smile

 5. Teresa Panke Teresa Panke United States says:

  What is the size of the Pancreas?

 6. Janis Anderson Janis Anderson United States says:

  A very dear friend of ours has pancreatic cancer.  We are afraid because we don't know anything about it.  Now we know how crucial the pancreas is.  I have diabetes.  We now know how important the pancreas is

 7. Jose Ngash Jose Ngash Kenya says:

  which is the unique process to the pancreas

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post