Czemu Robi macica?

Dr Ananya Mandal, MD

Macica jest medycznym terminem dla macicy. Ja jest Łacińskim słowem dla macicy. Ja jest o kształcie przestawna bonkreta i rozmiarze. Macica siedzi zupełnie depresję w podbrzuszu i trzyma w pozyci mięśniami, wiązadłami i włókiennymi tkankami. Macica łączy pochwa cervix który także dzwoni szyja macica.

Macica i okresy

Each miesiąc w kobietach odtwórcza grupa wiekowa secretes hormony żeński ciało który powoduje jajeczkowanie i okresy (uwolnienie jajko od jajnika) (miesiączka). Futrówka macica dzwoni endometrium. Ja zrobi kilka warstwy które zawierają nawierzchniowego nabłonek, naczynia krwionośne, gruczoły i inne tkanki.

Each miesiąc r przygotowywać dla brzemienności endometrium gęsty. To synchronizuje z jajeczkowaniem. Jeżeli kobieta no zostać ciężarną odgórne warstwy endometrium z krwią od naczyń krwionośnych są jatą. Te płyną out przez pochwy w miesięcznym okresie. Gdy kobieta jej przekwitanie ciało zatrzymuje produkcję hormony które powodują jajeczkowanie i okresy.

Funkcje macica

Funkcje macica zawierają pielęgnować nawożącego jajeczko który rozwija w płód i trzymać je do dziecko jest dojrzały dosyć dla narodziny. Ferlized jajeczko dostaje wpojonym w endometrium i czerpie żywienie od naczyń krwionośnych które rozwijają wyłącznie dla ten purpose. Nawożący jajeczko zostać płodem, rozwija w płód i rozwija do poród.

Macica zapewnia formalnie poparcie, prawość i, także. pęcherzowy, kiszka, miednicowe kości i organy Ja oddziela pęcherzowego i kiszki. 

Sieci naczynia krwionośne i nerwy macica kierują przepływ krwi pelvis zewnętrznie genitalia wliczając jajników, pochwy, labia i łechtaczki dla plciowej odpowiedzi i. Macica potrzebuje dla macicznego orgazmu zdarzać się.

Anatomia macica

Macica może być kilka anatomiczni typ. Na przykład, niektóre ssaki lubią rogacza, łoś amerykański, koty świnia, etc. bipartite macicę i psy bicornuate macicy, pojedyncza macica z pojedynczym zagłębieniem znajdują w istotach ludzkich, koniach i małpach. 

Macica kłama w pelvis za urinary pęcherzowym przed odbytnicą i. Macica jest bonkreta kształtującym mięśniowym organem. Ja cztery segmentu fundus, korpus językowy, cervix i wewnętrzny os -, (wierzchołek macica) (ciało) (usta) (otwarcie).

Macica mnogich nerwy, i sieci arterie i żyły as well as wiązadła tak jak round wiązadła, główni wiązadła, szerocy wiązadła i uterosacral wiązadła macica.

Imię Od
uterosacral wiązadło posterior cervix sacrum pelvis
główni wiązadła strona cervix ischial kręgosłupy
"pubocervical wiązadło" strona cervix łonowy symphysis

Choroby wymaga macicę

Tam  może być kilka patologii i choroby warunki wymaga macicę. Te zawierają:

 • Maciczny prolapse
 • Congenital anormalność macica wliczając congenital nieobecności macicy Rokitansky syndrom i inny lubimy Macicznego Didelphys, bicornuate macicę i septate macicę,
 • Korzystni lub zli bolaki
 • Adenomyosis
 • Cervix nowotwór
 • Nowotwór maciczny nowotwór lub endometrium
 • Pyometra - infekcja macica
 • Przylegania wśród macicy lub Asherman's syndromu

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://ep.physoc.org/content/92/4/621.full.pdf
 2. http://hersfoundation.com/anatomy/DVDText.pdf
 3. http://ror.reproduction-online.org/cgi/reprint/5/3/164
 4. http://abivf.com/challenges/inf-uterus/
 5. http://www.cancernz.org.nz/assets/files/info/Information%20Sheets/Info%20Sheets%202011/_ISCancerOfTheUterusJan11.pdf

 

Last Updated: Nov 22, 2012

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post