Co są glejakami?

Sally Robertson, BSc

Glejak jest typ zapoczątkowywa w rdzeniu kręgowym lub mózg który powstaje od glial komórek. bolak Te komórki tworzą tkankę dzwoniącą utrzymywać one na miejscu i wspierać ich funkcję "glia" ten obwódka nerwu komórki.

Glejak jest pospolitym typ rak mózgu i rozlicza dla wokoło jedna trzecia skrzynki. Bolak może powstawać od różnych typ glial komórki które zawierają astrocyty, oligodendrocytes i ependymal komórki. Bolak wymienia według którego zapoczątkowywa od komórka typ ja. Bolaki które powstają od mikstury te komórka typ nawiązywać do mieszani glejaki jako.

Astrocytoma

Ten bolak zapoczątkowywa w łącznikowej tkanki komórkach dzwonić astrocyt. Bolak zazwyczaj znajduje w cerebrum który jest wielkim, zewnętrznie częścią mózg., Astrocytoma może także zdarzać się w cerebellum który jest przy plecy mózg., Wokoło połówki wszystkie prasmoła raki mózgu są astrocytomas i te są najwięcej pospolitego formy glejak. Astrocytomas może zdarzać się przy jakaś wiekiem.

Ependymoma

Ten bolak zdarza się w komórkach które wykładają móżdżkowego rdzeń kręgowego lub ventricles. Bolak jest, może zawierać, i kopalnych wapnienia lub cysty. miękki, popielaty lub czerwony w kolorze Różni typ ependymoma zdarzają się w różnorodnych lokacjach rdzeń kręgowy lub mózg. Bolaki które powstają blisko ventricle nawiązywać do subependymomas jako, podczas gdy tamte przy niższym konem dordzeniowa kolumna zdarzać się nawiązywać do myxopapillary ependymomas jako. Te bolaki są rzadcy i uzasadniali less niż 5% wszystkie początkowi raki mózgu. Jakkolwiek, uzasadniali up to 10% raki mózgu które zdarzają się w dzieciach. W dzieciach starzejących się pod dziesięć rok, te bolaki zazwyczaj rozwijają w tamto.

Oligodendroglioma

Ten bolak zapoczątkowywa w oligodendrocytes wspierające tkankowe komórki które zazwyczaj znajdują w cerebrum. Oligodendroglioma zazwyczaj zdarza się w czołowych i skroniowych lobes. Te bolaków konta dla wokoło 5% początkowi raki mózgu i one zazwyczaj wpływają młodych lub w średnim wieku dorosłych. Oligodendroglioma kojarzy z lepszy cierpliwym wynikiem niż najwięcej innych typ glejak.

Mieszany glejak

Ten forma glejak powstaje od więcej niż jeden typ glial komórka. Te bolaki także nawiązywać do gdy oligoastrocytomas i one zazwyczaj zdarzają się w cerebrum, chociaż mogą rozprzestrzeniać inni tereny mózg. Mieszani glejaki tylko uzasadniali wokoło 1% początkowi raki mózgu i zazwyczaj rozwijają w dorosłych samiec.

Przyczyna

Jak z wiele formami nowotwór no zna przyczyna glejak i ten typ bolaków afektów ludzie wszystkie wieki, chociaż ono jest pospolity w dorosłych niż dzieci. Glejak jest także prawdopodobny zdarzać się w mężczyzna w kobietach niż.

Objawy

Glejaków objawy które rozwijają zależą na rozmiarze, stopniu i lokaci bolak. Tamte zdarzać się w mózg może powodować buchanie, migrena, schwytanie, dizziness, i możemy prowadzić ból i słabość w kończynach. mdleć i tamto r w kręgosłupie które r prasa na wzrokowym nerwie tamto podczas gdy mogą powodować wzrok stratę

Niektóre objawy kojarzący z różnorodnymi różnymi formami glejak opisują below.

Astroctyoma objawy

 • Migrena
 • Schwytanie
 • Zachowawcze zmiany

Ependymoma objawy

 • Narosły głowa rozmiar
 • Gniewliwość
 • Wymiotować
 • Niezdolność spać
 • Mdłość
 • Wymiotować
 • Migrena

Oligodendroglioma objawy

 • Migrena
 • Schwytanie
 • Behawioralne zmiany
 • Słabość na jeden stronie ciało
 • Strata krótkoterminowa pamięć
 • Mowa problemy

Progresja

Glejaki no rozprzestrzeniają przez bloodstream ale mogą metastasize przez cerebrospinal fluidu i powodować lesions w kręgosłupie nawiązywać do jak "opadowe metastazy."

Glejaki wyznaczają różni stopnie według ich potencjału rosnąć i jak agresywny są. Bolaki są I, V oceniać, dokąd stopień Ja reprezentuje małego poważnego typ bolak i stopień V reprezentuje poważnego. Jakkolwiek, glejaki zazwyczaj nawiązywać do po prostu jak "niskiego stopień" lub "wysoki poziom ".

Agresywni lub wysokogatunkowi glejaki już miewają skłonność infiltrować i. Bolaki konserwują także psuli się mózg barierę w terenach blisko bolak. W dodatku, te bolaki zazwyczaj r z powrotem po chirurgicznie usunięcia i często nawiązywać do nawrotny móżdżkowy nowotwór jako.

Stopni bolaki na innej ręce, mogą brać wiele rok rosnąć z powrotem i no mogą wymagać jakaś uzupełnienia traktowanie po chirurgicznie excision, jeśli objawy zaczynają manifestować.

Traktowanie

Traktowanie te bolaki zależy na rozmiarze, lokaci i stopniu bolak. Często, traktowanie wymaga kombinację operacja, promieniolecznictwo i chemoterapia. Tamto z wysokogatunkowymi bolakami ogólny biednego wynika należnego wysocy wskaźniki recydywa.

Źródła

[Dalszy czytanie: Glejak]

Last Updated: Nov 19, 2014

Advertisement

Comments

 1. Giovânia L Mendess Giovânia L Mendess Brazil says:

  Eu sei bem o que é lidar com essa maldita doença que vem e arrasa com o paciente e com a família,minha mãe que era uma mulher de vibra se acabou em 12 meses foi diagnosticada dia 13/06/2011 e faleceu no dia 13/06/2012 um ano justo.Eu acho que o médicos e ciêntista  pesquisam tanto pra que,nada pois quem tem dinheiro é que sobrevive como a Ana Maria braga,Reinaldo Gianeccine, e tantos outros que tem condições pois os médicos nem quiseram fazer quimeoterapia na minha mãe,e vcs sabem pq?eles acharam que não valiam á pena...........Então foi o resultado minha querida mãe nos deixou pra sempre com essa ferida aberta.

 2. Roberto Batista Roberto Batista Brazil says:

  Bom dia!Moro aqui em Goiânia,já faz um ano que estou fazendo tratamento de um Tumor de Grau-2.Nunca sofri nenhuma dor de cabeça.Graças ao atendimento Medico  que recebi,foi feita uma cirurgia,e estou me recuperando cada vez mais. Ainda não posso dirigir e nen ficar sozinho.Nos precizamos muito e agradecer a DEUS por ter recebido esta graça que  me curou.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post