Co są Triglycerides?

Yolanda Smith, BPharm

Triglycerides są pospolitym typ przetrawiającym w ciele sadło i mogą spożywający w diecie lub produkują w ciele lub. Normalnie przechują w ciała sadle jako przeciwawaryjny sklep energia i.

Jeżeli tam  są przesadni poziomy triglycerides w ciele poziom triglycerides rozprowadza w bloodstream i przechujący w ciała sadle wynosi i otyłość zostać pospolitą. To także łączy narosły ryzyko inni stany zdrowia tak jak choroba sercowo-naczyniowa i      

Chemiczny skład

Triglyceride tworzy gdy trzy hydroksyl grupy pojedyncza glicerol molekuła reagują z karboksylową grupą trzy tłustego kwasu tworzyć estrowe więzi. (CC$OH) (COOH-)

Trzy tłustego kwasu zawierać w strukturze triglyceride mogą być to samo w różnych triglycerides lub no mogą, taki że tam  są wiele ewentualni różnicy. Długość tłustego kwasu łańcuchy zdarza się w triglycerides może zmieniać ale być powszechnie 16, 18 i 20 węglami.

Chemiczny metabolizm

Triglycerides mogą być łamanym puszkiem przez reakci wymaga trzustkowego lipaza enzym który jest odpowiedzialny dla hydrolizować estrowe więzi i pozwolić tłustych kwasy uwalniającym od glicerol molekuły.

Triglycerides muszą być łamanym puszkiem po to, aby zapewniać ciało z energią, gdy dwunastnica no może absorbować lipids w triglyceride formie.

Rola w chorobie i ciele

Triglycerides utylizowywają w ciele oferować źródło energii komórki które wymagają je. Są normalnym składnikiem krew i naturalnie przechują w grubych depozytach. Jakkolwiek, gdy teraźniejszość w nadmiernych triglycerides może powodować problemy w prowadzeniu poważne choroby i ciele.

Wysocy poziomy triglycerides kojarzą z grupą nieład wspólnie znać jako metaboliczny syndrom który wzrasta ryzyko jednostka wpływa cukrzycami, uderzeniem lub chorobą sercowo-naczyniową.,

Normalni Fizjologiczni poziomy

Ciało potrzebuje niektóre triglycerides być teraźniejszy w bloodstream gdy utylizowywają jako energetyczny źródło. Badania krwi zazwyczaj używają ustalać poziom triglycerides w ciele i kilka testy mogą wymagający potwierdzać ścisłych rezultaty.

Triglycerides mierzą w mmol/L i klasyfikują jak podążają:

Normalna: less niż 1,7 mmol/L
Granica wysoka: 1,7, 2 mmol/L -
Wysoki: 2, 6 mmol/L -
Bardzo wysoko: więcej niż 6 mmol/L

Próbka krwi używać w tescie musi brać po pościć dla 12 godzin zmniejszać wpływ niedawny spożycie jedzenie na triglyceride poziomach w krwi.

Przyczyny Wysocy Triglycerides

Najwięcej wspólnej sprawy wysocy triglycerides jest notorycznie przejadać się. Niektóre inne okoliczność mogą także przyczyniać się narosli triglyceride poziomy wliczając alkoholu spożycia, niekontrolowanych cukrzyc, hormon anormalność, lekarstwa use, cynaderki choroby, wątrobowej choroby i niektóre genetycznych nieład, jakkolwiek.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Triglyceride]

Last Updated: Jun 14, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post