Co jest abstynencją?

Dr Ananya Mandal, MD

Słowo abstynencja nawiązywać do ochotniczy zapobieganie ja od rozgrymaszać w cielesnych aktywność które zapewniają przyjemność. Abstynencja powszechnie nawiązywać do powstrzymanie od plciowego stosunku, alkoholu lub jedzenia. Abstynencja może być należna osobiste preferencje, religijne praktyki praktyczni rozważania.

W medycynie abstynencja także nawiązywać do discontinuation uzależniający lek. To może prowadzić intensywny pragnienie dla także wycofanie syndromów i leka. Abstynencja od dymienia także poleca dla tamto zamierza przechodzić operację (szczególnie kosmetyk ones).

Abstynencja może być chwilowym lub krótkim terminu celem znaczącym dla krótkich trwań czas. To zawiera powstrzymywać się od kompulsywnego łasowania lub od kompulsywny pić. Czas i miara jesteśmy ochotniczy i tak znaczymy uwydatniać życie. To jest różny od psychologicznego mechanizmu represja dokąd abstynencja ochoczo no adoptuje.

Abstynencja od jedzenia

Abstynencja od jedzenia nawiązywać do pościć. To jest akt ochoczo powstrzymywać się od niektóre, wszystkie napój dla okresu czasu lub jedzenie krótkiego lub niezmiennego lub. Częściowi posty mogą kontynuować dla długotrwałych trwań. Mogą wymagać powstrzymywać się od szczególnych foods jak mięso tylko lub ono podtrzymywać na lub na weganin diecie owoc i warzywach, tylko. Wegetarianizm jest tak formą abstynencja.

Abstynencja od dymienia i alkoholu

Dymienie abstynencja od dymienia lub zaprzestanie zawieramy powstrzymywać się od tytoniu i innych uwędzonych agentów jak marihuany. Powstrzymywać się od alkoholizmu lub teetotalism jest promocją zupełna abstynencja od alkoholicznych napojów i praktyką. Powody cytujący mogli być religijni, zdrowie, filozoficzni lub ogólnospołeczni. Abstynenci mogą powstrzymywać się od pić lub spożywać bezalkoholowych napoje gdy w obecności alkoholiczni napoje. Mogą wybierać herbaty, kawy, soku i miękkich napojów, zamiast.

Plciowa abstynencja

Plciowa abstynencja jest praktyką powstrzymywać się od niektóre lub wszystkie aspekty aktywność seksualna jaźni volition. Powody dla plciowej abstynenci adopci zawierają zapobieganie, legalnych zakazy sądowych, opłatę lub niepokój etc. religijnych lub filozoficznych, poczęcie lub choroby przenoszona drogą płciową, socjologiczni powody jak obecność umysłowe dolegliwość jak depresja,

Abstynencja od rekreacyjnych intoxicants

Abstynencja od rekreacyjnych intoxicants lub substancj nadużycie legalnych i bezprawnych jest innym formą umieszczającym na jaźni ograniczenie. To jest krok w kierunku nałogu i detoxification w wiele organizacjach które pomagają ograniczać nadużywanie narkotyków.

Powody dla abstynenci

Zupełna lub zupełna abstynencja od przyjemności lub czas wolny mogliśmy być rezultatem ambicja, kariera lub rozważania, filozoficzni i religijni.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.youthdevelopment.org/aef/Teaching%20_Abstinence.pdf
  2. http://www.ncac.org/sex/abstinence_only.pdf
  3. http://www.moappp.org/Documents/articles/2006/SantelliAbstinenceonlyEducationReviewPaper.pdf
  4. http://www.abstinenceassociation.org/toolkit/NAEA_Abstinence_Toolkit_012808.pdf
  5. http://www.anep.edu.uy/documentos/edu_sexual/seminario_julio/vih_sida/ed_sex_vih_doabstinence_m23.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Oct 7, 2014

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post