Co jest Ostrym Myeloid białaczką?

Dr Ananya Mandal, MD

Białaczka jest nowotworem białe komórki krwi. Ja dzwoni krwionośny nowotwór w pospolitym języku.

Typ białaczka

W ostrej białaczce warunek rozwija się wartko w przeciwieństwie do chronicznej białaczki w. Białaczka dzieli w cztery ważnego typ: -

 • Ostra myeloid białaczka (AML)
 • Chroniczna myeloid białaczka (CML)
 • Ostra lymphoblastic białaczka (ALL)
 • Chroniczna lymphoblastic białaczka (CLL)

Ten artykuł skupia się na AML typ białaczka.

Inni imiona dla AML

Ostra myeloid białaczka (AML) także zna jak:

 • ostra myelocytic białaczka
 • ostra myelogenous białaczka
 • ostra granulocytic białaczka
 • ostra nonlymphocytic białaczka

Szpik kostny i komórki macierzyste

Normalnie produkują szpikiem kostnym komórki krwi. Szpik kostny jest bibulastym materiałem znajdującym wśrodku kości.

Tam  są komórki macierzyste wśród szpika kostnego który dojrzały tworzyć komórki krwi. Komórki macierzyste zdolność tworzyć inne specjalizować się komórki.

Te komórki macierzyste są odpowiedzialne dla tworzenia czerwone komórki krwi które pomagają nieść tlen różnorodne części ciała, białe komórki krwi które tworzą system odpornościowego i walczą daleko najeżdżać drobnoustroje i platelets które pomagają w grudkowaniu i zapobieganiu krwawienie. Szpik kostny produkuje dojrzałe formy each te typ komórki.

Co zdarza się w AML?

W białaczce afektowany szpik kostny nie udać się uwalniać, uwalnia ogromną liczbę niewyrobione białe komórki krwi które znają jako wybuch komórki. i dorosłego i dojrzałych komórek

Te wybuch komórki niszczą normalną równowagę komórki prowadzi niedobór czerwone komórki krwi powoduje anemię i platelets powoduje krwawiące skłonność w krwi.

Niedobór dorosły i dojrzałe białe komórki krwi znaczy narosłego ryzyko infekcje także.

W AML myeloid prekursory wpływają, r i mnożą w niekontrolowanym sposobie.

Przyczyny i współczynniki ryzyka dla AML

Genetyczne i środowiskowe przyczyny cytowali jako współczynniki ryzyka dla AML jak WSZYSTKO. Środowiskowe przyczyny zawierają ujawnienie napromienianie i substancje chemiczne jak benzen.

Objawy AML

Objawy ostra myeloid białaczka jak WSZYSTKO, zazwyczaj zaczynają wolno i wtedy rozwijają się wartko. Objawy pogarszają jako liczba niewyrobione białe komórki krwi w krwionośnych wzrostach.

Niektóre objawy zawierają zmęczenie, nużenie, breathlessness, częstotliwych infekcja epizody, siniaczyć epizody które są części i niezwykli. i krwawić anemii lub palu,

Epidemiologia

Ostra białaczka jest niecodziennie typ nowotwór. W Zjednoczone Królestwo, wokoło 7.600 ludzi diagnozują każdego roku z białaczką i te wokoło 2.300 ludzi ostrą myeloid białaczkę.

Ten nowotwór jest powszechnie niecodziennie w jednostkach pod 40 i jest - widzii w jednostkach nad 65. Średni wiek pacjent z AML jest wokoło 67 rok.

Według amerykanina towarzystwa zwalczania raka kosztorysów dla Stany Zjednoczone dla 2012 tam  są 47.150 nowych spraw białaczka i 23.540 śmierć od białaczki. (wszystkie rodzaje) Te 13.780 nowych spraw oszacowywa być AML w dorosłych i tam  jest obliczone 10.200 śmierć od AML.

AML jest pospolity w samiec niż kobiety. Życia ryzyko dostawać AML dla średniego mężczyzna jest wokoło 1 w 232; dla średniej kobiety ryzyko jest wokoło 1 w 278 w Stany Zjednoczone.

Traktowanie, prognoza i światopogląd

Chemoterapia jest standardowym traktowaniem dla AML. Niektóre podtypy AML niosą biednego światopogląd niż inny. Młodzi ludzie z warunkiem miewają skłonność mieć lepszy wynika niż starzy ludzie.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Leukaemia-acute/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.cancer.org/acs/groups/cid/documents/webcontent/003110-pdf.pdf
 3. http://www.lls.org/content/nationalcontent/resourcecenter/freeeducationmaterials/leukemia/pdf/amlguide.pdf
 4. http://www.ascp.org/PDF/Books/Chapter-18.pdf
 5. http://www.leukaemia.com/fileadmin/dl-docs/booklets/2008_booklet_acute_myeloid_leukaemia.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Oct 7, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post