Co jest Ostrym Pancreatitis?

Dr Ananya Mandal, MD

Ostry pancreatitis jest poważnym stanem medycznym który potrzebuje taktującym pilnie. W ten warunku trzustka zostać zaognioną nad krótkim okresem czas.

Jesteśmy trzustką co, co robi i ono?

Trzustka jest małym elliptical organem który kształtuje jak tadpole. Ja lokalizuje za żołądkiem i pod ribcage.

Swój główne funkcje są secrete enzymy i trawiennych soki które pomagają gastrointestinal obszarowi przetrawiać jedzenie.

Trzustka także uwalnia hormony które regulują różnorodnych biochemicznych parametry. Na przykład trzustka secretes insulinowego hormon. Insulina reguluje poziomy cukier w krwi. (glikoza)

Objawy ostry pancreatitis

Ostry pancreatitis typowo charakteryzuje nagłego początku surowym bólem w centre podbrzusze. Ból może być straszliwy i najwięcej pacjentów także mogą nawet wymiotować lub. (nauseous)

Typ ostry pancreatitis

Ostry pancreatitis może być dwa typ łagodnego lub surowego -. Łagodni forma afekty najwięcej pacjenci i surowa forma są rzadcy.

Tamto z łagodnym ostrym pancreatitis rozognienie ich trzustka która ulepsza wśród trzy, pięć dni. Łagodny ostry pancreatitis jest wciąż surowy i może potrzebować naglącego traktowanie.

Różnica między łagodnymi i surowymi formami jest to w łagodnych formach osoba odzyskuje bez komplikacj. Tamto z surowym ostrym pancreatitis surowego rozognienie ich trzustka i to może prowadzić zagrażający życiu komplikacje jak rozszerzanie się rozognienie przez cały ciała prowadzi wieloskładnikowy organowy niepowodzenie.

Co dostaje ostrego pancreatitis?

Pancreatitis na całym świecie zdarza się powszechnie wśród ludzi i tamto które nabierali przesadnego alkohol. które cierpi od galasowych pęcherzowych kamieni W niektóre persons rozognienie może upierać się dla wiele rok daje wzrostowi chroniczny pancreatitis.

Ostry pancreatitis jest niecodziennie warunkiem. W Zjednoczone Królestwo, wokoło 1 w każdy 2.500 ludziach rozwija ostrego pancreatitis dorocznie. Ostry pancreatitis jest odpowiedzialny dla wokoło 25.000 szpitalnych wstępów i 950 śmierć w Anglia każdego roku.

Z wzrostem otyłość i alkoholu spożycie tempa ostry pancreatitis wzrastali ostro nad ostatnich kilka dekadami.

Traktowanie ostry pancreatitis

Przy teraźniejszością tam  jest żadny lekarstwo dla ostrego pancreatitis. Traktowania opierają się na załagadzać objawy i kontrolują rozognienie. Ostry pancreatitis wymaga wstęp szpital.

Łagodny ostry pancreatitis może taktujący w szpitala ogólnego oddziale ale surowa forma wymaga wstęp wysoka zależności jednostka lub oddział intensywnej opieki (ICU).

Prognoza

Prognoza łagodny ostry pancreatitis lub jesteśmy dobrzy i najwięcej ludzi są well dosyć zwalniającym od szpitala w tygodniu lub dwa. Jakkolwiek, środki ostrożności jak powstrzymywanie lub zmniejszać alkoholu nabór muszą brać zmniejszać ryzyko powtórka atak.

Tamto z surowym ostrym pancreatitis są zagrożoni dla komplikacj. Ryzyko śmierć jest równie wysoki jak 1 w 3. Ja mógł być kilka miesiącami zanim pacjent zwalnia od szpitala w przypadku wyzdrowienia.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Pancreatitis/Pages/Introduction.aspx
  2. http://s3.gi.org/physicians/guidelines/AcutePancreatitis.pdf
  3. http://www.bsg.org.uk/pdf_word_docs/pancreatic.pdf
  4. http://gastro.ucsd.edu/fellowship/materials/Documents/Acute%20Pancreatitis/Acute%20Pancreatitis-Annals%20In%20the%20Clinic.pdf
  5. http://cicm.org.au/journal/2004/march/Pancreatitis2.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Mar 7, 2013

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post