Co jest arteriosklerozą?

Dr Ananya Mandal, MD

Arterioskleroza definiuje jako usztywnianie, dębienie lub arterialne ściany.

Arterie są naczyń krwionośnych, tlenu i odżywki które niesie zdrowego bogatym krwią różnorodni peryferyjni organy ciało. Gdy arterialne ściany wzmacniają serce musi pompować ciężkiego i przeciw wielkiemu oporowi umożliwiać że arterialna krew dosięga wszystkie peryferyjnych organy.

Historia arterioskleroza

Imię arterioskleroza czerpie od Greckich słów znaczy "dębienie arterie." Arterioskleroza jest zjawiskiem który może istnieć od antycznych czasów wyrównujących w Egipt. Ja no był do xx wiek które znać zostać słowo i swój kliniczni następstwa. jakkolwiek

Ja był w 1575 którym napisał warunek Fallopius dokąd arterie degenerowali się w kości. Anatomowie ten czas zauważali te Ossi fi ed arterie lub arterie które wzmacniali w kość jak struktury.

Johann Friedrich Crell w 1740, powiedział że ten dębienie no był należny kostnienie kręcenie ale opłata w kość pus.

von Haller w 1755 zakłada że te lesions byli właściwie cosiem innego. że Crell myśl był pus Wymieniał one kaszak który w grku znaczył przestrzeń wypełniającą z kleikiem jak sprawa.

Termin arterioskleroza najpierw używał Jean Fréderic Martin Lobstein podczas gdy analizował skład wapniejący arterialni lesions.

George Johnson opisujący w jego przeglądzie na Jaskrawej chorobie w 1868 noncalcified, nonatheromatous usztywnianie mali naczynia. Frajer i Sutton od tego czasu opisywaliśmy kapilary fi brosis który pójść dalej dzwoniącym arterioskleroza.

Typ i patologia arterioskleroza

Pomimo być używać interchangeably arteriosklerozą opisuje pod trzy kłoszeniami atherosclerosis, Moenckeberg calci -, medial fi c miażdżyca i arteriolosclerosis. Te lesions trzy wspólnej cechy wliczając usztywniania arterialni naczynia, gęstnieć arterialna ściana i degeneracyjnej natury choroba.

Ryzyko i komplikacje kojarzący z arteriosklerozą

Tamto z arteriosklerozami powszechnie cierpią od nadciśnienia lub wysokiego ciśnienia krwi.

Powszechnie rozwija się atherosclerosis i swój komplikacje arterioskleroza. Te zawierają wieńcowej arterii chorobę, gdy atherosclerotic plakiety zdarzają się w arteriach serce. To może prowadzić angina, arrhythmias etc., (klatka piersiowa ból na wywarciu) (anormalni tętna lub rytmy)

Inna komplikacja atherosclerosis jest cerebrovascular chorobą i peryferyjnym arterii chorobą (PAD) który jest postępowym dębieniem i przewężeniem arterie w rękach i nogach. (ten podnosi ryzyko uderzenie lub przejezdny ischemic atak)

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.archivesofpathology.org/doi/pdf/10.1043/1543-2165-133.8.1309
  2. http://www.arthritistrust.org/Articles_miscellaneus_Historical/Arteriosclerosis%20A%20Vital%20Message%20to%20My%20Patients.pdf
  3. http://www.preventfirst.com/education/Arteriosclerosis.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: May 26, 2013

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post