Co jest karotenem?

Dr Ananya Mandal, MD

Chemia

Beta karoten jest członkiem karotenoidu rodzinny należenie isoprenoid mieszanki które są polyunsaturates z przeciwutleniacz własność., Formuła dla beta karotenu jest C40H56 i ono może istnieć jako cis lub izomery. Najwięcej występujące i syntetyzować formy beta istnieje jako trans izomer.

Gdzie beta karoten znajduje?

Beta karoten produkuje roślinami i mikroorganizmy, z głównymi źródłami jest warzywami lub owoc tak jak żółtymi, pomarańczowymi lub liściastymi batat, szpinak, marchewki, bania, butternut kabaczek i morele.

Beta karoten jest także dostępny jak nadprogramy które mogą być syntetyczni lub pochodni od oleju palmowego, alg lub grzybów., Gdy biorą jako kopalny nadprogram lub witamina dawek pasma tworzą 0,4 mg na dzień 20 mg.

Gdy używa jako medycyna taktować witaminy A niedostatek, dawka up to 6 mg/day może dawać i w przypadach erythropoietic protoporphyria (EPP) brać mogą, up to 300 mg/day. Beta karoten jest także powszechnie używany jako żółty kolorytu agent w jedzeniu i napoju. (EC160a)

Chociaż beta karoten no grupuje jako istotna odżywka, ja jest prekursorem witamina A i polecający dzienny nabór wyraża jako część odniesienie odżywki naboru (RNI) dla witaminy A jako retinol odpowiedniki (RE).

Korzystni skutki beta karoten

Jako prowitamina witamina A ważność beta karoten w jednostce zależy na ich poziomie tworząca witamina A. Ja jest tym samym trudny definiować beta karotenu niedostatek. Beta karoten także oddziała wzajemnie z innymi karotenoidami podczas absorbowania i metabolicznych procesów.

Studia pokazywali skojarzenia między wysokim żywienioniowym naborem beta karoten i obniżonym ryzykiem kierowa choroba i nowotwór. To może być należny przeciwutleniacz własność molekuła.

Własność

Absorbowanie beta karoten udogadnia żywienioniowymi sadło i żółć solami w małym jelicie. Wokoło 10%, 90% sumaryczny żywienioniowy beta karoten myśleć absorbującym w żyłce z absorbowania ubywaniem wysoki jest nabór. Niskotłuszczowe diety także zmniejszają kwotę absorbującą beta karoten.

Palacze niskiego krwionośnego poziom beta karoten, jak jednostki z wysokim alkoholu naborem i tamto z zakażenie wirusem hiv. Ludzie z nadwyrężonym grubym absorbowaniem od diety należnej warunki tak jak żółtaczka, wątrobowa marskość i torbielowa łykowatość, także niskiego krwionośnego poziom beta karoten. Beta karoten excreted w pocie i fekaliach.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.crnusa.org/safetypdfs/003CRNSafetybetacarotene.pdf
  2. http://www.sunchlorellausa.com/pressroom/pdf/PR_10Facts%20About%20Beta%20Carotene.pdf
  3. http://www.food.gov.uk/multimedia/pdfs/evm_bcarotene.pdf
  4. http://www.govita.com.au/library/Vitamins/VitaminBetacarotene.pdf
  5. http://www.mccordresearch.com/sites/default/files/pdf/Multivitamin/Multi-Vitamin-A.pdf
  6. http://www.nal.usda.gov/fnic/DRI/DRI_Vitamin_C/325-382_150.pdf
  7. http://www.usp.org/sites/default/files/usp_pdf/EN/USPNF/beta_carotene.pdf

[Dalszy czytanie: karoten]

Last Updated: Oct 7, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post