Co jest bronchitem?

Dr Ananya Mandal, MD

Bronchit nawiązywać do rozognienie, drażnienie i infekcja główne drogi oddechowe płuca. Te główne drogi oddechowe ogólny określają oskrzela.

Główny objaw jest kasłaniem który może produkować popielatą flegmę lub sputum. Dodatkowo tam  może być objawy wliczając bolesnego gardła, charczenia, blokujących sinuses i nosa.

Bronchit. Wizerunku kredyt: logika600, Shutterstock/
Bronchit. Wizerunku kredyt: logika600, Shutterstock/

Ostry bronchit

Ostry bronchit jest jeden commonest typ płuco infekcja to prowadzi wizyta ogólny lekarz. Ja jest więcej śmiertelny pod wiekiem pięć i błoniem w dzieciach i w starszych osobach nad wiekiem 50 rok. Ja jest pospolity w zimie i może przychodzić po ataka grypa.

Patologia bronchit

Bronchit zdarza się gdy tam  jest nabrzmiewać futrówka wielkie drogi oddechowe dzwonić oskrzela wśród płuc. Ten nabrzmiałość należna rozognienie, drażnienie i infekcja, prowadzi więcej śluz formacja niż normalna. To blokuje airflow przez płuc i może uszkadzać płuco ostatecznie.

Typ bronchit

Tam  są dwa podstawowego typ bronchit: -

 • Ostry bronchit - To trwa dla i jest zazwyczaj wyczulony terapia 2, 4 tygodni
 • Chroniczny bronchit - To jest różny jednostka i prowadzi długoterminowy szkoda wewnętrzne ściany drogi oddechowe w płucach. To jest część grupa płuco choroby dzwonić chroniczna obstrukcyjna płucna choroba lub COPD. To jest progresywnie pogarsza się warunek który no może leczący.

Objawy bronchit

 • Częsty kasłanie
 • Nużenie i zmęczenie
 • Charchotać i hałaśliwie oddychanie
 • Krótkość oddech
 • Klatka piersiowa ból towarzyszy kasłać i głęboki oddychanie
 • Febra z chłodami i ciało obolałością
 • Bolesny gardło
 • Wyniosły lub cieknący nos z lub bez

Czerwone flaga które potrzebują bezpośrednią uwagę zawierają surowego kasłanie stała febra dla więcej niż trzy dni który trwa długi niż trzy tygodnia, kasłanie który przynosi up śluzowi pasmową krew etc.

Tamto które zasadnicza warunek e.g astma lub niewydolność serca serca lub płuca; także potrzeby uwaga jeżeli bronchit podejrzewa.

Przyczyny bronchit

Tam  jest pasmo przyczyny które są odpowiedzialne dla ostrego i chronicznego bronchita. Podczas gdy ostry bronchit powszechnie powoduje bakteryjnymi lub wirusowymi infekcjami, chroniczny bronchit może powodować innymi środkami podrażniającymi także.

Przyczyny bronchit tak zawierają: -

 • Bakteryjne lub wirusowe infekcje
 • Dymić
 • Lotniczy polutanty, pył, dym, substancje chemiczne, etc.
 • Płuco choroba tak jak astma lub rozedma

Traktowanie bronchit

Ostry bronchit jest całkowicie często jasny i uleczalny up wśród samodzielnie bez potrzeby dla traktowania few tygodnie.

Pacjent jest radzącymi antybiotykami jeżeli przyczyna jest bakteryjna i jest radzącym odpoczynkiem i obfitością fluidy.

W niektorych przypadkach trwać dużo długiego mogą objawy bronchit. Objawy upiera się nad trzy miesiącami są oznajmujący chroniczny bronchit. Te pacjenci potrzebują zatrzymywać dymić jeżeli robią i taktują z bronchodilators które dilate zwężać się drogi oddechowe i uśmierzają objawy.

Komplikacje bronchit

Zapalenie płuc jest pospolitym komplikacją bronchit. Ja może zdarzać się w płuco tkanki powoduje lotniczych sacs wśrodku płuc wypełniać up z fluidem jeżeli infekcj rozszerzania się. Jeden w 20 skrzynkach bronchit prowadzi zapalenie płuc. Chroniczny bronchit także robi osoby podatna zapalenie płuc.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Bronchitis/Pages/Introduction.aspx
 2. https://www.healthinfotranslations.org/pdfDocs/Bronchitis.pdf
 3. http://medicine.yale.edu/intmed/education/ambmedclerkship/309_30608_AAFP%20acute%20bronchitis%202010.pdf
 4. http://www.mckinley.illinois.edu/handouts/pdfs/bronchitis.pdf
 5. http://www.drearleweiss.com/pdf/article_chronic%20bronchitis.pdf
 6. http://internal.medicine.ufl.edu/files/2012/07/5.18.08.01.-Acute-Bronchitis-review.pdf
 7. http://www.seerscroft.co.uk/pdf/chronic_bronchitis.pdf

[Dalszy czytanie: Bronchit]

Last Updated: Aug 18, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post