Co jest Calcitonin?

Dr Ananya Mandal, MD

Calcitonin jest hormonem wydzielonym tarczycowym gruczołem który zmniejsza koncentrację krwionośny wapnia poziom gdy ono wzrastał above normalna równy. Ten polypeptide hormon zrobi up 32 amino kwasu i produkuje głownie parafollicular komórkami tarczycowy gruczoł. (także znać jako C komórki) W ryba, ptaki i inni ssaków zwierzęta, calcitonin produkują komórkami ultimobranchial ciało.

Calcitonin przeciwstawia skutki przytarczyczny hormon który postępuje wzrastać krwionośnego wapnia poziom., (PTH) Calcitonin obniża krwionośnych wapni poziomy tłumić osteoclast aktywność w kościach i wzrastać kwotę wapnie excreted w urynie. Hormon także zapobiega absorbowanie wapnie od jelita as well as wzrasta wapnie absorbujących cynaderki. Jakkolwiek narosła aktywność calcitonin i jesteśmy tylko krótkożyciowi i wiele pacjenci z chronicznym hypercalcemia no mają wysokich krwionośnych calcitonin poziomów. (nastroszony krwionośny wapń) Wysoka calcitonin koncentracja może być wskaźnikiem szpikowy tarczycowy carcinoma, nowotwór który prowadzi sekrecja duże ilości calcitonin. parafollicular komórki

Calcitonin był pierwszy odizolowywający i purified w laboratorium w 1962 Copp i Cheney. Molekuła tworzy przez proteolitycznego rozszczepienia wielki prepropeptide który koduje dla CALC1 genu., Ten gen należy superfamily który zawiera calcitonin odnosić sie peptide, wysepka prekursora skrobiowatą proteinę i prekursora adrenomedullin. powiązani proteinowi hormonów prekursory

Calcitonin fabrykuje w laboratorium i używa taktować warunki które prowadzą strata wapnie od kości. lub zapobiegać gdy medycyna Na przykład, ja jest pożytecznie traktowaniem w osteoporosis - warunek który przyczyny chrupliwe i łatwo łamać kości. Calcitonin jest także pożytecznie w traktowaniu inne kości choroby tak jak Paget's choroba, prowadzi wielkie i zniekształcone kości. dokąd odnowienia i naprawy cykl w kości niszczy, Inny use calcitonin jest w postępowym nowotworze który rozprzestrzeniał kości i zaczynał wymagać. Pacjenci które unieruchamiają dla długich okresów czasu należnych ważny przełam czas powodowali osteoporosis, na przykład, miewają skłonność gubić kości kopaliny i calcitonin może także korzystać te pacjentów zapobiegać ostrą kości stratę.

Zawierający medycynę zazwyczaj zarządza jako rozwiązania które mogą wstrzykujący ale dla past pary dekady także byli dostępni w postaci nosowego, rozpylają.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.ismni.org/jmni/pdf/4/hirsch.pdf
  2. http://www.emea.europa.eu/docs/en_GB/document_library/Referrals_document/Calcitonin_31/WC500130149.pdf
  3. http://www.nibsc.ac.uk/documents/ifu/89-620.pdf
  4. http://www.cof.org.cn/pdf/2005/11/

[Dalszy czytanie: Calcitonin]

Last Updated: Oct 7, 2014

Advertisement

Comments

  1. Oxford English Oxford English France says:

    High levels of Calcitonin are a good indication that you may have Medullary Thyroid cancer.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post