Co jest wapniem?

Dr Ananya Mandal, MD

W istotach ludzkich, wapń jest obfitym kopaliną i tworzy wokoło 2% nasz sumaryczny ciało ciężar. Prawie znajduje w koścu wszystko ten wapń i odpoczynek znajduje w zębach krwionośnym osoczu ciało miękkich tkankach i pozakomórkowym fluidzie.

Główny rola wapnie w ciele jest zapewniać strukturę i siłę kościec. Ten struktura głownie provided formą wapnia fosfata hydroxyapatite dzwoniący kryształy które znajdują w kolagenie., Wapni jony na kości powierzchniach oddziałają wzajemnie z obecni w cielesnych fluidach, tym samym umożliwia jon wymianę. To jest istotny w utrzymywać równowagę wapnie w kości i krwi. Wapń w krwi jest znacząco regulatorem kluczowi cieleśni procesy tak jak mięśnia skracanie, nerwu bodza rakietnica, hormon rakietnica i krwionośna koagulacja.

Źródła wapnie

Wapń potrzebuje uzyskującym od diety gdy ono no fabrykuje ciałem. Główni źródła wapnie w diecie są dojni, nabiały i inni bogactw foods tak jak ryba z, jadalnymi kościami, fasolami, tofu, szpinakiem, watercress i brokułami. (e.g sardele i sardynki)

Niektóre foods także fortyfikują z wapniami tak jak mleko, jogurt, śniadaniowi zboża, ryż i parzysty, równy ciastka. Wapnie mogą także brać i mogą przepisujący zapobiegać niedostatki gdy nadprogram lactating kobiety lub narastający dzieci, na przykład.

Wapni niedostatki

Wapnia niedostatek prowadzi biedni kości zdrowie i może powodować nieodpowiednim wapnia naborem, biednym wapnia absorbowaniem lub nadmiar wapni stratą który mogą zmniejszać kości mineralizację., Kość warunki tak jak osteoporosis i rickets powodują witamina d niedostatkiem, który uszkadza jelitowego absorbowanie wapń i prowadzą niski tempo kości mineralizacja, z kolei. Kości tym samym zostać miękką częścią, pliable i skory deformacja.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://fore.org/pdf/calcium.pdf
  2. http://www.moh.gov.my/images/gallery/rni/14_chat.pdf
  3. http://www.cumc.columbia.edu/student/health/pdf/C/Calcium.pdf
  4. http://www.uswellnessmeats.com/Calcium_Myth_and_Facts.pdf
  5. http://whqlibdoc.who.int/publications/2004/9241546123_chap4.pdf
  6. http://huhs.harvard.edu/assets/File/OurServices/Service_Nutrition_CalciumContentOfCommonFoods.pdf
  7. http://www.acb.org.uk/docs/NHLM/Calcium.pdf

[Dalszy czytanie: Wapnie]

Last Updated: Jun 1, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post