Co jest Cartilage?

Dr Ananya Mandal, MD

Cartilage jest znacząco formalnie składnikiem ciało. Ja jest firmowym tkanką ale jest miękki i target13_0_ elastyczny niż kość.

Cartilage jest łącznikowym tkanką znajdującym w wiele terenach ciało wliczając:

 • Złącza między kościami e.g łokcie, kolana i kostki,
 • Końcówki ziobro
 • Między kręgosłupami w kręgosłupie
 • Ucho i nos
 • Oskrzelowe tubki lub drogi oddechowe

Cartilage zrobi up specjalizować się komórki dzwonić chondrocytes. Te chondrocytes produkują duże ilości komponować pozakomórkowa matryca kolagenu włókien, proteoglycan i elastyny włókna. Tam  są żadny naczynia krwionośne w cartilage ximpx chondrocytes z odżywkami.

Zamiast, odżywki rozprzestrzeniają przez zwartej łącznikowej tkanki otacza cartilage i w sedno cartilage. (dzwoniącego perichondrium) Opłata brak naczynia krwionośne, cartilage r wolno niż inne tkanki i naprawia.

Przekrój poprzeczny przez typowego maziowego złącza, pokazuje kość, maziową błonę, maziowego fluid, cartilage i wiązadło, - wizerunku kredyt: Blamb, Shutterstock/
przekrój poprzeczny przez typowego maziowego złącza, pokazuje kość, maziową błonę, maziowego fluid, cartilage i wiązadło, - wizerunku kredyt: Blamb, Shutterstock/

Cartilage typ

Cartilage kategoryzuje w trzy typ który zawierają:

Hyaline cartilage

To jest frykcja, odporna tkanka teraźniejsza wśród złączy która projektuje znosić ciężar i zakłócać. Ja jest ale biedną regeneracyjną pojemność silnym, rubbery, elastycznym tkanką.

Elastyczny cartilage

Elastyczny cartilage który hyaline cartilage i jest teraźniejszy w ucho, krtani i nagłośni. jest elastyczny

Fibrocartilage

Fibrocartilage jest twardym, nieelastycznym formą znajdującym i. w kolanie i między kręgosłupami cartilage

Articular cartilage

Articular cartilage jest hyaline cartilage który kłama na powierzchni kości. Ten cartilage często opisuje pod względem cztery stref które zawierają: między articular powierzchnią i subchondral kością

Powierzchownie tangential strefa lub powierzchnia

Ten cartilage zakrywa articular powierzchnię i gładkiego kontur który pozwoli sunąć końcówki kości i opiera się strzyżenie. Ja tworzy wysoką kolagen zawartość wszystkie strefy i. wokoło 10%, 20% articular cartilage gęstość

Kolagenów fibrils gęsto wyrównują w wysoce uorganizowanej sposobowej paraleli articular powierzchnia i pakują. Chondrocytes w ten strefie elongated w kształcie.

Środkowa lub przejściowa strefa ()

Środkowa strefa robi up 40%, 60% articular cartilage pojemność. Kolagenów fibrils są gęści i wyrównujący luźno nie w paraleli powierzchnia i. Chondrocytes w ten warstwie jest zaokrąglający.

Głęboka strefa

To robi up 30% cartilage. Kolagenów fibrils są wielcy w średnicie i wyrównującym pionie articular powierzchnia. Ten warstwa wysoką proporcję proteoglycan i niska koncentracja woda. Chondrocytes układają w kolumnowej modzie, paralela kolagenów włókna.

Wapniejąca strefa

To kłama bezpośrednio na subchondral kości i zawiera małe komórki w chondroid matrycy która apatitic sole rozpraszać przez go.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://www.med.nyu.edu/pmr/residency/resources/Clinics_sports%20med/clinics%20NA%20sports_basic%20science%20articular%20cart%20and%20OA.pdf
 2. http://www.cartilagehealth.com/images/artcartbiomech.pdf
 3. http://faculties.sbu.ac.ir/~rajabi/ppt%20toPDF/Cartilage%20 [compatibility%20Mode] .pdf

[Dalszy czytanie: Cartilage]

Last Updated: Jul 20, 2017

Advertisement

Comments

 1. Bakul Bhatt Bakul Bhatt India says:

  Can  Platelet -rich Plasma be injected to the patients of Osteo Arthritis directly or through any other mode? How far it is effective? Can a stem cell therapy be useful in Osteo Arthritis?-Bakul Bhatt. Email Id: [email protected]

 2. Byju Thiyagarajan Byju Thiyagarajan Kuwait says:

  my back spinal bone also has same symptoms.

  I can't bend too, stiff too, can't run too, If i run also. pain is kicking my brain.

  Give some suggestions, is it possible to go with the physiotherapist or Neurologist or Internal Medicine?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post