Co jest Chronicznym Obstrukcyjnym Płucnym chorobą?

Dr Ananya Mandal, MD

Chroniczna obstrukcyjna płucna choroba (COPD) jest asortymentem który zawiera: płuco nieład-

 • chroniczny bronchit
 • rozedma
 • chroniczna obstrukcyjna drogi oddechowe choroba

Gdy imię sugeruje tam  jest korkowanie w drogach oddechowych i pacjent typowo stawia czoło szykany w oddychać należny przewężenie ich drogi oddechowe. Objawy COPD zawierają: -

 • breathlessness szczególnie gdy fizycznie aktywny
 • wytrwały kasłanie z odkaszlnięciem flegma
 • częstotliwy i dobrowolnie powtarzający się klatek piersiowych infekcje

Przyczyny COPD

Dymienie jest jeden znacząco przyczyny COPD. Ryzyko COPD wzrasta kilka fałdami w palaczach w palaczach niż. Ryzyko wzrasta z jednostkami które dymią dla długich trwań, są ciężkimi palaczami i są.

Dymić przyczyny drażnienie i okaleczać wewnętrzne ściany drogi oddechowe prowadzi ten nastroszony ryzyko. Ten wytrwały rozognienie nad długimi rok dymienie prowadzi stałe zmiany w płucu.

Ściany drogi oddechowe zostać gęstymi i produkują więcej śluz. Szkoda lotniczy sacs ściany drogi oddechowe i prowadzi rozedma i płuca oddychający gubją ich normalną elastyczność podczas gdy. Małe drogi oddechowe także zostać okaleczam i zwężam się prowadzić korkowanie.

Inne mniej znacząco przyczyny COPD zawierają opłatę tamte:

 • zanieczyszczenie powietrza
 • pył
 • opary
 • genetyczni nieład

COPD statystyki

COPD jest jeden najwięcej pospolitych oddechowych chorob i jest jeden diagnozujący płuco warunki. Diagnoza zazwyczaj no zrobi przed 50.

Ja myśleć tam  jest nad 3 milionami ludzi żyje z chorobą w UK. Te, tylko wokoło 900.000 diagnozowali oficjalnie z COPD. To jest głownie lub Reżyseruje 1 COPD ponieważ tamto z łagodnym często mniejszościowych objawy i często odprawia jak mieć "palacza kasłanie".

Najwięcej innych krajów pokazują że less niż 6% populacja mówił że COPD. Kontrastem, dane od rozpowszechnianie ankiet nieść out w liczbie kraje pokazuje że up to wokoło jedna czwarta dorosli starzejący się 40 starych i rok może mieć airflow ograniczenie który mógł klasyfikujący jak scena Ja: Łagodny wysoki lub COPD.

COPD wpływa więcej mężczyzna niż kobiety, chociaż tempa w kobietach są wzrastający ze wzrastającym tempami kobieta palacze.

Diagnoza COPD

COPD potrzebuje diagnozującym zaczynając od ewentualnym. Wczesna diagnoza i zarządzanie możemy pomagać zapobiegać brutto szkodę płuca. Kilka oddychanie testy as well as zobrazowań studia jak X promienie używają w diagnozować COPD.

Zarządzanie COPD

Pierwszy krok w taktować COPD zatrzymuje dymić całkowicie. Szkoda która już zdarzał się płuca w najwięcej skrzynek, no może odwracająca, jakkolwiek progresja choroba może zwalniająca.

Traktowania dla COPD zazwyczaj wymagają uśmierzać objawy z lekarstwem. Te lekarstwa zazwyczaj dzwonią bronchodilators i ponieważ mogą pomagać dilate zwężać się drogi oddechowe.

Operacja jest tylko opcją dla małej liczby ludzi z surowym COPD.

Zapobieganie COPD

COPD może zapobiegać pewny zakres robić zmianom w stylu życia. Jeden znacząco sposoby zapobiegać COPD jest rezygnować dymienie. Ujawnienie tabaczny dym, pył, lotniczy polutanty etc., także pomaga w zapobiegać COPD w podatnych jednostkach.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/chronic-obstructive-pulmonary-disease/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.bcguidelines.ca/pdf/copd.pdf
 3. http://www.nice.org.uk/nicemedia/live/13029/49401/49401.pdf
 4. http://www.lung.org/assets/documents/publications/solddc-chapters/copd.pdf
 5. http://www.who.int/respiratory/copd/GOLD_WR_06.pdf

[Dalszy czytanie: Chroniczna Obstrukcyjna Płucna choroba]

Last Updated: Feb 16, 2016

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post