Co jest kolagenem?

Dr Ananya Mandal, MD

Kolagen jest proteiną robić up kwasy które z kolei budują węgiel, tlen i wodór., Kolagen zawiera odmianowych amino kwasy glicyna, Proline, Hydroxyproline i Arginine -. 

Kolagen robi up w przybliżeniu 30% proteiny wśród ciała. Te są twardzi i silni struktury znajdujący po całym ciało: w kościach, ścięgnach i wiązadłach.

Gdzie kolagen znajduje?

Kolagen znajduje wyłącznie w zwierzętach, tkankach ssaki, szczególnie łącznikowych i na żywo w naturze. Kolagen jest częścią łącznikowa tkanka która w skórze pomaga w jędrności, prężności i konstanty odnowieniu komórki skóry. Kolagen jest zasadniczy dla skóry elastyczności.

Wiązadła które dołączają dwa kości i w rezultacie trzymają złącza wpólnie. są innym typ łącznikowa tkanka Ścięgna które dołączają mięśnie kości. są jednakowym ale różnym typ tkanka Wszystko te tkanki kości, wiązadła, ścięgna i kośćcowi mięśnie, themselves, zrobią up proteiny. Jeden dominujące proteiny dzwoni kolagen.

Kolagen jest głównym składnikiem łącznikowa tkanka i jest obfitym proteiną w ssakach, robi up wokoło 25%, 35% ciało proteinowa zawartość. 

Wizerunek kolagenów fibrils
Mikroskopia wizerunek kolagenów fibrils w kolagenu włóknie. Wizerunku kredyt: UChicago Argonne LLC

Czemu robi kolagen?

Kolagen pomaga dawać sile różnorodne struktury ciało, także gacenie struktury jak skóra i rozprzestrzeniać patogenne substancje, środowiskowe toksyny, mikro i rakowe komórki, - organizmy. i zapobiegać absorbowanie Kolagen proteina jest cementem który trzyma everything wpólnie. 

Kolagen jest także teraźniejszy w wszystkie gładkiego mięśnia tkankach, naczyniach krwionośnych trawienny obszar, sercu, gallbladder, cynaderkach i pęcherzowym mieniu tkanki i komórki wpólnie. Kolagen wyrównuje ważny składnik gwoździe i włosy.

Starzenie się i kolagen

Z wiekiem, kolagen produkcja zwalnia i komórek struktury osłabiają. Skóra dostaje rozcieńczacz łatwą uszkadzać i jest, włosy dostaje nieżywym, skóra zapada się i zmarszczenia, ścięgna i wiązadła, zostać mniej elastycznymi, złącza dostają sztywniaka etc.

Struktura kolagen

Kolagen microscopically zdarza się w elongated fibrils. Ja znajdujący w włókiennych tkankach tak jak ścięgno, wiązadło i skóra jest przeważny i jest także obfity w, białkówce, kości, naczyniach krwionośnych, cartilage, międzykręgowym dysku i trawiennym obszarze.

W mięsień tkance, kolagen słuzyć jako ważny składnik endomysium. 1, 2% mięśnie tworzymy kolagen i wokoło 6% sumaryczny ciężar mięśnie tworzy kolagen. Gelatin używać w jedzeniu jest kolagenem który irreversibly hydrolizował.

Cząsteczkowa struktura kolagen

W mid-1930's kolagen najpierw odkrywał mieć cząsteczkową strukturę. Laurea Nobla Crick, Pauling, Yonath i inny wliczając, bogactwo Brodsky, Berman i Ramachandran, badaliśmy strukturę kolagen i ich ewentualne funkcje.

Po tym jak kilka spekulacje indywidualny peptide łańcuch finału model który rozwijał będą "Madras" modelem który provided w zasadzie poprawnego modela molekuły czwartorzędowa struktura chociaż ten model wciąż wymagał niektóre światowość. Ja jest śrubowatym strukturą.

Kolagen jest dalszy upakowany w fibrillar kolagenów typ z hexagional lub quasi heksagonalnymi kształtami. Kocowanie może być" lub microfibrillar jak. Microfibrillar struktura kolagenów fibrils w ścięgnie, białkówce i cartilage, był bezpośrednio imaged elektron mikroskopią. 

Microfibrillar struktura dorosły ścięgno potwierdzał w 2006 Fraser, Miller i Wess, (wśród inny). Zakładają Okresowego pentameric przygotowania i określający je microfibril.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.karinherzog.co.uk/PDF/Articles/Collagen.pdf
 2. http://www.reshapebook.com/ProteinReport.pdf
 3. http://www-personal.umich.edu/~egatenby/collagen%20eyre%20chapter.pdf
 4. http://fabad.org/fabad.org/pdf/volum32/issue3/139-144.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Sep 8, 2014

Advertisement

Comments

 1. Craig Crawford Craig Crawford United Kingdom says:

  Amino acids are not amino acids without Nitrogen, yet this article does not state this. Without Nitrogen, it is not an amino acid.

  "Collagen is a protein made up of amino-acids, which are in turn built of carbon, oxygen and hydrogen."

  Since this statement lacks Nitrogen, I seriously doubt the credentials of this "doctor."

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post