Co jest Colorectal nowotworem?

Dr Ananya Mandal, MD

Colorectal nowotwór powszechnie określa kiszka nowotwór. Ja zazwyczaj zaczyna w wielkim jelicie i, w zależności od swój bazy wypadowa czasem dzwoni rak okrężnicy lub odbytniczy nowotwór, colorectal nowotwór.

Początkowy miejsce nowotwór

Nowotwór może zaczynać jako jeden lub więcej polipy które ostatecznie zaczynają rosnąć w ścianę odbytnica lub dwukropek. To wtedy rozprzestrzenia ściany, przez i limf naczyń lub naczyń krwionośnych wtedy. niedalecy limfa guzki i odległe części ciała tak jak wątróbka Rozszerzanie się odległe części ciała dzwoni metastaza.

Objawy kiszka nowotwór

Tam  może być mało lub wcale objawów przy początkowymi scenami kiszka nowotwór. To jest co robi ten nowotworowi w ten sposób niebezpieczny.

Tam  może być krwionośny, śluzie w stolec, niewytłumaczony zmiano w kiszek przyzwyczajeniach z, strato apetyt lub niewytłumaczony ciężaru strato, długotrwałą biegunką lub zaparciem. Nowotwór może czasem zaczynać w małej kiszce ale to jest rzadki.

Colorectal nowotwór statystyki

Colorectal nowotwór jest tercja najwięcej pospolitego nowotworu w UK po piersi i nowotworu płuc. Wokoło 40.000 nowych spraw wykrywają każdego roku. W dodatku, colorectal nowotwór jest drugi - najwięcej wspólnej sprawy nowotwór śmierć w UK. Padania tempo był 47,2 na 100.000 populację w UK w 2008. (29,4 dwukropek, 17,8 odbytnica)

dwa - tercja kiszka nowotwory rozwijają w dwukropku z zostaje trzeci rozwijać w odbytnicie. Tempa są wysocy dla mężczyzna niż kobiety dla okrężnicowych i odbytniczych nowotworów. Najwięcej pospolitych wieków wpływających nowotworem są tamto nad wiekiem 65.

W Stany Zjednoczone z wyjątkiem skóra nowotworów, colorectal nowotwór jest tercja najwięcej pospolitego nowotworu diagnozował w mężczyzna i kobietach. Życia ryzyko rozwijać colorectal nowotwór jest wokoło 1 w 20 (5,1%). Colorectal nowotwór jest także drugi wiodącym przyczyną odnosić sie śmierć w Stany Zjednoczone gdy oba płcie rozważają wpólnie.

Współczynniki ryzyka

Pewni czynniki podnoszą ryzyko colorectal nowotwór. Te zawierają:

 • Wiek - najwięcej skrzynek zdarzają się w jednostkach nad wiekiem 65.
 • Rodzaj - mężczyzna są przy wysokim ryzykiem niż kobiety colorectal nowotwór.
 • Dieta - tamto które miarowego wysokiego wskaźnika włókno i depresja proporcje naszły sadło mieć niskiego ryzyko kiszka nowotwór. Dieta wysoka w czerwieni lub przetwarzającym mięso podwyżek ryzyku kiszka nowotwór.
 • Z nadwagą i otyły jesteśmy przy wielkim ryzykiem kiszka nowotwór.
 • Tamto które prowadzą sedentarnego życie z małym ćwiczeniem są przy wysokim ryzykiem.
 • Wysoki alkoholu dymienia i naboru podwyżki ryzyko kiszka nowotwór.
 • Historia rodziny i odziedziczeni warunki możemy podnosić ryzyko w niektóre jednostkach.

Przesiewanie dla kiszka nowotworu

Jeżeli wykrywający wczesny kiszka nowotwór może taktujący pomyślnie. Wszystkie jednostkom między wiekami 60 i 69 oferują kiszka nowotworu przesiewaniu każdy dwa roku, i przesiewanie programuje obecnie ono przedłużyć w Anglia tamto starzejemy się 70, 75.

Przesiewanie niesie out brać małą stolec próbkę, testowanie i ja dla obecności krew. To dzwoni faecal occult FBT lub badanie krwi. Ekstra przesiewanie test ono przedstawia nad następnymi trzy rok dla wszystkie ludzi przy wiekiem 55. Ten test wymaga elastyczny sigmoidoscopy który wymaga patrzeć dla polipów i przyrostów wśród jelit z elastyczną tubką z kamerą przy swój poradą.

Traktowanie i prognoza

Kiszka nowotwór może taktujący używać kombinację operacja, chemoterapia i promieniolecznictwo. Niektóre jednostki mogą także korzystać od biologicznej terapii. Jeżeli kiszka nowotwór diagnozuje wcześnie, tam  diagnozujący póżno jest wielki szansa przetrwanie dla 5 rok po diagnozy przynajmniej niż jeżeli.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Cancer-of-the-colon-rectum-or-bowel/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/in_depth/cancer/typescancer_bowel.shtml
 3. http://www.patient.co.uk/doctor/colorectal-adenocarcinoma.htm
 4. http://www.cancer.org/acs/groups/cid/documents/webcontent/003096-pdf.pdf
 5. http://www.cwru.edu/med/epidbio/mphp439/Colorectal_Cancer.pdf
 6. http://web.udl.es/usuaris/e4650869/docencia/segoncicle/genclin98/recursos_classe_(pdf)/revisionsPDF/ColonCancer.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Apr 14, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post