Co jest Cystitis?

Dr Ananya Mandal, MD

Terminu cystitis nawiązywać do rozognienie pęcherzowy i zazwyczaj powoduje infekcją. Ryzyko pęcherzowa infekcja wzrasta czynnikami tak jak infekcja, uraz, drażnienie urethra, przeniesienie bakterie od odbytu urethra lub trudność w pełni opróżnia pęcherzową opłatę urinary obszaru, brzemienność lub prostaty powiększenie, na przykład.

Kobiety są zagrożone cystitis należny ich urethras jest krótkie niż mężczyzna. W dodatku urethral otwarcie w kobietach kłama w bliskim sąsiedztwie odbyt, pozwolić dla łatwego przeniesienia bakterie od odbytu urinary obszar. Prawie dostają cystitis w ich życiu przynajmniej once wszystkie kobiety i wokoło kwinty kobiety które mieli m je znowu warunek, w który skrzynce określa nawrotny cystitis ja.

Cystitis może zdarzać się przy jakaś wiekiem ale jest pospolity wśród seksualnie - aktywnych kobiet, kobiety które mieli ich kobieta w ciąży i przekwitanie który trudność w w pełni opróżniać ich pęcherzowego. (bakterie od odbytu mogą rozprzestrzeniać urinary obszar podczas plciowego stosunku)

Chociaż cystitis jest mniej błonia wśród mężczyzna, ono może zdarzać się dla poważnych powodów tak jak infekcja prostata lub urinary obszar. (prostatitis) Urinary obszar może także kompresuje i zagradzający powiększoną prostatą lub bolakiem który mogą zmniejszać urinary odpływ od pęcherzowego i predysponować cystitis.,

Objawy cystitis

Niektóre pospolici objawy cystitis zawierają:

 • Boli w niskim podbrzuszu w pęcherzowym regionie, szczególnie
 • Palący furorę na urination i dźgający
 • Nagła potrzeba urinate
 • Przelotna uryna ale dobrowolnie w małych ilościach
 • Uryna może być zabarwiona z krwią lub może pojawiać się chmurną

Traktowanie

Cystitis zazwyczaj rozwiązuje wśród few dni. Antybiotyki mogą przepisujący w surowych skrzynkach. Pacjenci radzą pić obfitość jaśni fluidy tak jak soki i brać środki przeciwbólowych tak jak wodni i owocowi paracetamol lub ibuprofen. Czasem, oba partnery mogą potrzebować taktującym. Osoba z cystitis może musieć powstrzymywać się od plciowego stosunku until infekcja rozjaśnia ponieważ stosunek może pogarszać się warunek.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/cystitis/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.whelehans.ie/ailments/CYSTITIS.pdf
 3. http://www.healthcenter.vt.edu/assets/docs/UTI.pdf
 4. http://www.racgp.org.au/afp/2010/may/bacterial-cystitis-in-women/
 5. http://health.vic.gov.au/edfactsheets/downloads/cystitis-in-women.pdf
 6. http://www.amnch.ie/Just-for-Kids/Parent-Advice/Cystitis.pdf

[Dalszy czytanie: Cystitis]

Last Updated: Oct 8, 2014

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post