Co jest Dermatitis?

Dr Ananya Mandal, MD

Terminu dermatitis nawiązywać do rozognienie skóra i zazwyczaj charakteryzuje nierozważnym, świerzbieć i skór lesions tak jak, bąble lub pustules które mogą przepuszczać i zasklepiać. Furora tingling, palić i żądlić, jest innymi typowymi cechami.

Okulista - dominanty ręki dermatitis (alergia etylowy acrylate)

Główni typ dermatitis

Atopic dermatitis
Także zna egzema jako, atopic dermatitis jest pospolitym skóry warunkiem który zazwyczaj rozwija podczas dzieciństwa. Warunek wpływa 10, 20% dzieci, 1 i 3% dorosli w krajach rozwiniętych. Warunek często towarzyszy astmą i innymi alergicznymi warunkami. Zazwyczaj warunków postanowienia podczas dorosłości.

Kontaktowy dermatitis
Kontaktowy dermatitis opisuje skóra warunek który zdarza się w odpowiedzi na kontakt z pewną substancją. To może być środek podrażniający który fizycznie uszkadza skórę lub allergen który prowokuje reakcję odpornościową która powoduje skóra objawy. Czerwoność i kąsania zazwyczaj oczywisty pierwszy które mogą pękać ryzyko skóry infekcja i wzrastać. bąble i możemy rozwijać

Okupacyjny dermatitis
To jest termin używać opisywać typ kontaktowy dermatitis który powoduje ujawnieniem agent w miejscu pracy. Ten warunek jest jeden najwięcej wspólnych spraw choroba przy pracą. Zapobiegać skórę od przybycia w kontakt z agentami lub to substancje chemiczne wywołują reakcję jest zasadniczy w kontrolować ten warunek.

Ubraniowy Dermatitis

Ubraniowy dermatitis jest powszechnie rezultatem stałej prasy konowie używać w manufakturze mundury i inne ubraniowe rzeczy. Detergenty i tkanin softeners wynikają w jednakowym wzorze dermatitis. Pachowa krypta typowo oszczędza, z dermatitis wymaga obręcz axilla. Wizerunku kredyt: CDC

Inni dermatitis typ

Niektóre inni typ dermatitis zawierają:

Dyshidrotic egzema - niecodziennie skóra warunek charakteryzujący bąblami tworzy na podeszwach palmy ręki i cieki

Nummular egzema - czerwieni, suchej i itchy skóra, rozwija na przedramionach, klatce piersiowej, plecy lub podbrzuszu, zazwyczaj.

Seborrheic dermatitis - długookresowego nieładu rozrzewniający wazeliniarska skóra tereny dokąd łojowi gruczoły są teraźniejsi tak jak twarz, skalp lub inside ucho.

Neurodermatitis - warunek który powoduje przytłaczającego pilenie drapać opłatę drażnienie nerwów zakończenia pod skórą.

Stasis dermatitis - To powoduje żylakowatymi żyłami rozrzewniający żylny drenaż i powodować gromadzić w nogach krew.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhshealthatwork.co.uk/dermatitis.asp
  2. http://www.nhshealthatwork.co.uk/images/library/files/Clinical%20excellence/Dermatitis-FullGuideline.pdf
  3. http://www.hse.gov.uk/statistics/causdis/dermatitis/skin.pdf
  4. http://www.lni.wa.gov/Safety/Research/Dermatitis/files/general_skin.pdf

[Dalszy czytanie: Dermatitis]

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post